Neposlušný pes

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Elis » Ned 19.08.2012 11:34

Hanka 1 píše:Dávám přednost osobní znalosti těch psů než názoru jiných. Když takového pejska pustím mezi psy, mám je osobně vyzkoušené nebo ho nepustím.


ale tohle KAZDY rozumny clovek praktikuje samo vzdycky a vsude. jsem majitel - ja mam odpovednost a povinnost rozhodovat o svem psovy, hlidat ho a chranit. i na tech taborech, i na cvicaku, i pri venceni.
Takze neverim tomu, co mi rikaji majitele psu -ale koukam se, jak se chovaji jejich psi!
a podle toho bud toho sveho do skupiny pustim nebo ne. ale rozhodne lidi, co se svym psem neco delaji a jezdi na skupinove setkani se pletou v reakcich mnohem, mnohem mene, nez ti, co psa chodi jen vencit.
tolik k me zkusennosti a nedelam z ni dogma :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Neposlušný pes

Poslaťod wer » Ned 19.08.2012 15:46

Offtopic: len hanka vie vsetko, nikto iny... :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Ned 19.08.2012 15:53

Elis píše:
Hanka 1 píše:Dávám přednost osobní znalosti těch psů než názoru jiných. Když takového pejska pustím mezi psy, mám je osobně vyzkoušené nebo ho nepustím.


ale tohle KAZDY rozumny clovek praktikuje samo vzdycky a vsude. jsem majitel - ja mam odpovednost a povinnost rozhodovat o svem psovy, hlidat ho a chranit. i na tech taborech, i na cvicaku, i pri venceni.
Takze neverim tomu, co mi rikaji majitele psu -ale koukam se, jak se chovaji jejich psi!
a podle toho bud toho sveho do skupiny pustim nebo ne. ale rozhodne lidi, co se svym psem neco delaji a jezdi na skupinove setkani se pletou v reakcich mnohem, mnohem mene, nez ti, co psa chodi jen vencit.
tolik k me zkusennosti a nedelam z ni dogma :ahoj:


Zrovna tu mám jednoho totálně vyděšeného pudlíka, která se buď třese hrůzou nebo vyjíždí na všechno, co má v dosahu. Mám ho od včerejška. Socializuju ho nejdřív jen s fenkou, kterou si může očuchat a čubina musí mít svatou trpělivost, aby jeho chování vydržela a neposlala ho někam. Pak příjde na řadu pes, a pak terpve si risknu ho pustit mezi totální pohodáře. Je to docela na dlouhou dobu a myslím si, že kdybych ho mezi psy pustila v tom stavu v jakém je, trefí ho na místě nebo se bude snažit utíkat, zalézat a ořvávat všechny, co o něj projeví zájem, takže by se tím jeho strach jen posiloval. Setkala jsem se mockrát s názorem těch, kdo na různá setkání jezdí, že si to psi mají vyřídit mezi sebou, stačí nasadit košíky. Než tohle, raději opravdu volím osobně známého a vyzkoušeného psa. Je to každého věc, ale prostě já raději s co nejmenším stresem pro psa a na pohodu.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Ned 19.08.2012 15:53

wer píše:Offtopic: len hanka vie vsetko, nikto iny... :joint:



Děkuji za kompliment, ale ráda ti ho přenechám. :smile:
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Elis » Ned 19.08.2012 20:28

Hanka 1 píše: Setkala jsem se mockrát s názorem těch, kdo na různá setkání jezdí, že si to psi mají vyřídit mezi sebou, stačí nasadit košíky.


Nejen ze jsem tenhle nazor od nikoho zprostredkovane neslysela, ale a to hlavne - nikde jsem to NEVIDELA praktikovat.
Zase - nemuzu rict, ze se to nedeje nikde - pohybuju se jen v urcitem okruhu lidi/psu - ale tohle proste neexistuje.

Hanka 1 píše:Než tohle, raději opravdu volím osobně známého a vyzkoušeného psa.


tak se ptam podruhe - KDE ho mam najit. jako fakt.
je hezke, ze u tebe lze najit xy chuvicek - ale tohle proste nejsou standartni podminky socializace 95% bojavych psu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Neposlušný pes

Poslaťod tobčo » Pon 20.08.2012 10:41

co mam spravyt ked uz mam psa tie 5 rokov a zrazu ked sa ho chytnem napriklad pri obojku alebo po nom zakricim a chytnem sa mu obojku aby neusiel tak po mne zvrrči :hmm: a este neposlucha ked ho zavolam iba ked mu dam zrat to prileti jak blesk co mam spravyt abi si ziskal moju doveru a este je to nemecky ovciak mozete mi poradit? :dancing:
tobčo
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Vikiki22 » Pon 20.08.2012 11:14

Dôveru si určite nezískaš krikom a ťahaním za obojok. :nie: Prečítaj si viacero tém na fóre zaoberajúcou sa hlavne motiváciou.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Pon 20.08.2012 12:18

tobčo píše:co mam spravyt ked uz mam psa tie 5 rokov a zrazu ked sa ho chytnem napriklad pri obojku alebo po nom zakricim a chytnem sa mu obojku aby neusiel tak po mne zvrrči :hmm: a este neposlucha ked ho zavolam iba ked mu dam zrat to prileti jak blesk co mam spravyt abi si ziskal moju doveru a este je to nemecky ovciak mozete mi poradit? :dancing:

Nauč ho něco, není to jeho chyba. Chycení za obojek a křik je agrese a proto se brání vrčením. Zkus s ním jednat tak, aby ti rozuměl a rád s tebou spolupracoval. Křikem se toho opravdu dosáhnout nedá.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod tobčo » Pon 20.08.2012 20:05

to ako nie ze by som na noho krical ja mu iba druhy krat zakricim nech ide prec ale on nejde tak ho chytnem za obojok a vtedy po mne zavrci ako kebi ma nepoznal :ua:
tobčo
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Neposlušný pes

Poslaťod Hanka 1 » Uto 21.08.2012 5:33

Zakričíš něco, čemu nerozumí, a pak na něj zaútočíš - tak on to chápe. To je jako by na tebe zařval třeba někdo něco čínsky a pak tě chytil za límec, také by ses ohradil. Napověz mu, co chceš, naved ho na to a pak ho pochval.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Neposlušný pes

Poslaťod jurm » Uto 21.08.2012 9:36

tobčo píše:to ako nie ze by som na noho krical ja mu iba druhy krat zakricim nech ide prec ale on nejde tak ho chytnem za obojok a vtedy po mne zavrci ako kebi ma nepoznal :ua:


neviem ale ako si chces ziskat doveru psa, ked ho odhanas :ua: aj to aby odisiel ho musis najprv naucit pri nejakej cinnosti a potom na neho vobec nebudes musiet kricat...
jurm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

vychova cockerspaniela

Poslaťod darksin » Pon 07.11.2016 9:07

ahojte :)

nenasla som tu temu specialne pre vychovu kokrov (snad mi to admin nezrusi ehm...?).

mame takmer 5 mesacnu fenku. zacali sme chodit na skupinovy vycvik. trochu mam pochybnosti, nie o nej ale o sebe.
ide o to ze s nou napriklad doma cvicim, ocny kontakt ovlada super ak je hladna, ak sa ideme hrat - no problem.

ak nie je hladna alebo ked vidi inych psov, tak koniec..vsetko zabudne a neposlucha, je akoby odrhnuta z retaze, hlavne ked vidi inych psov. neposluchne, nepocuva ..nic. vcera bol manzel s nou na treningu a hovoril ze to bolo otras...maximalne co pocuvla bolo sadni, to celkom pekne uz vie. pozornost, ocny kontakt, utekat za nim - nula bodov. ak je iba s nami, tak je pozorna a ako som pisala ak je hladna alebo vyspata, tak poslucha a da s nou aj hrat, cvicit.

ja mam trochu pochybnosti, o sebe, ze niekde robim chybu, ked neposlucha hlavne teda ked su ine psy v blizkosti (strasne je hrava, ved stena) tak je cela bez seba a lieta ako talian :D :lol:

ma mat v decembri skusku poslusnosti a uz teraz mam akosik pocit nehrozi aby ju urobila :D.

nechcem byt na nu hlucna a prilis prisna, vraj sa to neodporuca. snazim sa hravo ju motivovat aby prisla ku mne lenze ona ked nechce, tak si mozem trhnut. na druhej strane mi pride jej spravanie prirodzene, je este mala, steniatko, velmi vesele, socialne ze az az a mam pocit ze jej to proste potrva kym sa nauci a nieze by bol ten vycvik prilis skoro na nu, ale mam pocit ze proste tie skusky teraz este neurobi. na druhej strane neviem ako casto mam s nou cvicit. napriklad chodza pri nohe..taha s voditkom ako sialena obcas. potrebuje proste vybeh, na druhej strane mam ale cvicit aby sla pri nohe a netahala. teraz neviem ci mam stale ked vidim von ju ucit nie, budes pri nohe chodit alebo ako. v meste nema moc vybeh. nechcem aby bola z toho cvicenia demotivovana ze stale pri nohe...jaaaj chape ma niekto? :au:
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod wer » Pon 07.11.2016 9:23

tema zvalst je zbytocna, kedze vychova kokra je rovnaka, ako vychova akehokolvek plemena.... rozdiel je jedine v temperamente - ale rozdiely su aj v ramci plemena, je to individualne. ale sposob, akym sa ucia vsetky (minimalne) cicavce, je uplne rovnaky. :no:
a skuska... to je urcite SOP-ka, to ti moze byt jedno, ci spravi, ci nie. :no: ale ta skuska je jednoducha, je to len taka interna, nezapisuje sa do papierov, ani nic. je to len pre teba, aby si vedela, ci vies so psom pracovat. :lol: takze zo skusky mat tazku hlavu isto nemusis. :no: inak oficialne skusky maju stanoveny minimalny vek. u nas zakladna najjednoduchsia skuska - podla nasho narodneho skusobaku - je 12 mesiacov, podla medzinarodneho 15 mesiacov... v cechach neviem, ale tusim 10 mesiacov na tie ich Zcosi.
co sa tyka vychovy a vycviku - to tazko ti takto zhrnut v jednom prispevku. v podstate na to mas tam tych vycvikarov, ktori by ta tym celym mali previest a najma naucit so psom pracovat. a potom si mozes este precitat vsetky tie temy tu - a ze ich je vela - pochopitelne...

a este teda - urcite nema byt stale pri nohe. tak sa pes necvici....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod darksin » Pon 07.11.2016 9:47

wer píše:tema zvalst je zbytocna, kedze vychova kokra je rovnaka, ako vychova akehokolvek plemena.... rozdiel je jedine v temperamente - ale rozdiely su aj v ramci plemena, je to individualne. ale sposob, akym sa ucia vsetky (minimalne) cicavce, je uplne rovnaky. :no:
a skuska... to je urcite SOP-ka, to ti moze byt jedno, ci spravi, ci nie. :no: ale ta skuska je jednoducha, je to len taka interna, nezapisuje sa do papierov, ani nic. je to len pre teba, aby si vedela, ci vies so psom pracovat. :lol: takze zo skusky mat tazku hlavu isto nemusis. :no: inak oficialne skusky maju stanoveny minimalny vek. u nas zakladna najjednoduchsia skuska - podla nasho narodneho skusobaku - je 12 mesiacov, podla medzinarodneho 15 mesiacov... v cechach neviem, ale tusim 10 mesiacov na tie ich Zcosi.
co sa tyka vychovy a vycviku - to tazko ti takto zhrnut v jednom prispevku. v podstate na to mas tam tych vycvikarov, ktori by ta tym celym mali previest a najma naucit so psom pracovat. a potom si mozes este precitat vsetky tie temy tu - a ze ich je vela - pochopitelne...

a este teda - urcite nema byt stale pri nohe. tak sa pes necvici....



diky :) no myslim ze asi bude treba individualne hodiny lebo som z toho magor ..mozno vela citam :D :lol:
darksin
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: Austria\Slovakia

Re: vychova cockerspaniela

Poslaťod wer » Pon 07.11.2016 9:49

alebo nespravne.. :lol:
kam chodis na cvicak?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Riešenie problémového správania sa psov