Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Border kolia - vobec ma nevnima, stale len “pasie” ine psy

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Border kolia - vobec ma nevnima, stale len “pasie” ine psy

Poslaťod Hanulikk » Sob 10.03.2018 23:10

Ahojte, mam doma 7rocneho jack russella a 6mesacnu borderu, obidvaja su psiky :)
Bordera mi neustale pasie jacka, absolutne ma nevnima a neregistruje. Vzdy ked sme vonku ma len oci pre toho jacka a stale ho objeha, sleduje, lahne si a sleduje - jednoducho ho pasie a zahana. Co by mi az tak nevadilo, ale z toho “stavu”, ze teda pasie ho neviem absolutne odvolat.. nepomaha stopovacka, pamlsky, hracky, ine psy...
Ma s tym niekto skusenost? Pripadne mi nevie poradit ako na to?
Vdaka :))
Hanulikk
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: Border kolia - vobec ma nevnima, stale len “pasie” ine p

Poslaťod Simon-NO » Ned 11.03.2018 11:39

Asi sním trávi viac časuako s tebou, že hej? U nás to bolo podobne do 5tich mesiacov vlčiak všade nasledoval fenu a mňa ignoroval... Potom fena ochorela tak sme ich museli oddeliť tak sa naviazal na mňa... Keďže som sním bol viac ako fena, a teraz ju ignoruje a stále sa zaoberá len mnou, lenže teraz keď sa fena uzdravila tak si nevie zvyknúť, že sa musí deliť a moja pozornosť nepatrí len jemu a kvôli tomu na ňu vybieha =nevie si zvyknúť, že nie je stredobodom pozornosti... Takže buď si ich ber von osobitne, alebo ich oddel (veľmi ti to neodporúčam) alebo skus sa im venovať obom naraz, spolu ich cvič, ber ich spolu na prechádzky ale daj mu najavo, že ty si ten vodca svorky a nie russel, čiže si ho nechaj na vôdzke a keď budeš chcieť jeho pozornosť a on bude sústredený na russela tak ho len zavolaj a potiahni vôdzkou a daj mu odmenu + sa sním zahraj aby vedel, že to je len dobre keď k tebe príde
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa

Späť na Riešenie problémového správania sa psov