Cvičisko - skákanie na ľudí - sťahovaci obojok?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Cvičisko - skákanie na ľudí - sťahovaci obojok?

Poslaťod Simon-NO » Uto 20.02.2018 17:06

Bol som na cvičisku a stretli sme tam policajtov s ktorými sa otec pozná tak k nám prišli, že ako nám to ide... Lenže ako som si sním išiel podať ruku tak na neho môj pes ostro vybehol... Tak mi povedal, že mu mam dať retiazku a, že keď to urobí znova tak mu mam povedať fuj, nesmieš a trhnut voditkom.. Ide o to, že ja neviem ako mam so sťahovacim obojokom pracovať a nechcem ho ešte viac pokaziť... Doporučil mi sním chodiť aj na denné prechádzky... To už aplikujeme asi mesiac... No potom skúsil si ho zobrať on.. Dal som mu vôdzku pes mal loptu a ťahal sa sním no potom ho šiel pohladiť a pes sa zľakol a on sám povedal, že sa bojí... (viem keď bol stena nemal skoro vôbec kontakt s ľuďmi) ide o to: mam mu dat sťahovaci obojok aj keď neviem ako sním narábať, aj keď on sám povedal, že sa len boji alebo co mam robiť... (nechcem ho spochybňovať keďže vie co robí)
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Cvičisko - skákanie na ľudí - sťahovaci obojok?

Poslaťod vavrena » Uto 20.02.2018 18:18

Môžeš aj pozitívne - to znamená na psa jednak pekne hovoriť, a keď sa s niekým stretnete, za to, že je poslušný, mu dáš, čo má rád - loptu do huby či pamlsok. Najprv mu treba vysvetliť, čo po ňom chceš - teda že stretávať ľudí je ok, môžeš im dať do ruky pamlsky, a nech ho kŕmia, nech mu podajú loptu a pod. To je jediná cesta proti strachu. A až keď budu vedieť, čo robiť má - môžeš pracovať s korekciami - čiže ho cuknúť na vodítku, keď na niekoho vyskočí. Ale v tomto štádiu ako ste, by ti to nepomohlo, a dobrý výcvikár by to to ani neporadil. Ak sa bojí, tak mu musíš vysvetliť, že sa báť nemusí, a že stretávať ľudí je normálna vec.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Cvičisko - skákanie na ľudí - sťahovaci obojok?

Poslaťod Simon-NO » Uto 20.02.2018 18:25

Ešte by som mohol dodať, že to nerobil stále... Keď mal asi 7 mesiacov tak sme sním boli aj na tenisovom turnaji a tam behal na voľno a okolo neho bola kopa ľudí a nič mu nebolo... To skákanie začalo asi v 10 mesiaci keď sme stretli nie veľmi príjemného pána na cvičisku... Potom škaredo stekal ja na kamarátov... Ide o to, že neviem či by sa dalo aby pes zjedol cudziemu človeku niečo z ruky... Lebo on po ruke ostro skáče... :ua: a mal by som sním chodiť von večer keď je v meste malo ľudí alebo hneď po škole keď je mesto plné ľudí?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Cvičisko - skákanie na ľudí - sťahovaci obojok?

Poslaťod wer » Uto 20.02.2018 19:45

Tak policajt "prezil", tak asi to ide... keby ti radsej pomohli a so psom sa pohrali a nie radili ti hovadiny so stahovakom. :pac: ten stahovak, to je ako mor, sa to celoplosne radi na vsetko. :ach: stahovak ma jedinu funkciu - utlmovat a to cez priskrtenie, vyvesenie do vzduchu, ked je pes v dakom amoku. Coz nie je tvoj pripad... Ludia to pouzivaju na vsetko a zle... ak chces psa korigovat - na stahovaku je to oneskorene, coz je pre vycvik totalne nevhodne. Na stahovaku sa pes necuka! Cuknutie je neefektivne. Toto len tak na okraj. Co sa ale tyka tvojho problemu, to zas tazko popisat cez net, to treba nazivo. Ale kedze ti tvoji treneri nic moc, tak sa musis trapit sam a zapojit svoju intuiciu... Potrebujes ludi, co sa fakt neboja... Riesila by som to cez hru, ked je taky loptickovy. Nech dotycni nejdu na kontakt - musia byt pootoceni bokom, nesklanat sa nad psa, nepozerat priamo na neho, rozhodne sa ho nechytat, ton hlasu uvolneny, nereagovat na nejake strachove reakcie (uskok, stekanie a pod), treba ho.strhnut do hry. Ak cez pamlsky - tak tie mu hadzat. To psa aj rozptyli a viac sa dokaze uvolnit. Ked prihovarat, tak vzbudit zvedavost v psovi.

Este dodam, ze trestat psa za strachovu reakciu bude viest akurat k tomu, ze ten strach zvacsis.... v prvom rade treba vzdy odstranovat pricinu, nie nasledok :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Cvičisko - skákanie na ľudí - sťahovaci obojok?

Poslaťod Simon-NO » Uto 20.02.2018 21:00

Presne to si myslím aj ja.. Načo sťahovak a ešte keď ho neviem používať, radšej formou hry. Môj sused cvičil psov na vojne a keď som raz tak prechádzal( pes mal tak 3 mesiace) tak sa mi prihovoril a postupoval presne tak ako píšete, čupol si chrbtom k psovi a len čakal, neskôr natiahol ruku a čakal, po chvíli štekania sa ukludnil a prišiel k nemu a bolo všetko OK. A aj teraz príde k bráne a vyberie mu loptičku z papule hoc sa na prvý pohľad zdá ostrý... Stále vraví ruku nesmieš dávať cez bránku ale nad bránku.. Takže presne ako píšete prečo ho trestať za nič... Začnem ho bravat von cez deň a nie večer... Keďže sa mi ho podarilo naučiť aby až tak neťahál...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou


Späť na Riešenie problémového správania sa psov