Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nespavosť

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Nespavosť

Poslaťod Jaja7778 » Sob 13.01.2018 3:11

Ahoj, prosím máte niekto skúsenosti s nočnou nespavosťou u vaších psíchov? Máme 8 ročného kríženca NKS ktorý sa pravidelne už týždeň budú o pol noci a robí šaškoviny ako napr. prechádza sa hore dole po byte, škrabe koberec, hrkoce s miskou s vodou kým vodu nevyleje - (už mu ju radšej odkladám). Týmto nedožičí spánok nie len nám ani susedom nakoľko bývame v činžáku. Pohybu má rovnako ako doteraz a normálne spal...už som s toho zúfalá a nervozna zároveň...
Jaja7778
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Rimavská sobota

Barfer.sk

Re: Nespavosť

Poslaťod majjuna25 » Sob 13.01.2018 9:06

Máme skúsenosti s mojim skoro 2 ročným australákom. Od šteniatka. Ako šteňa sa nevedel uložiť a spať nikde mimo ohrádku, klietku. Ak nebodaj ohrádka nebola rozložená, chodil po izbe, tam , nazad, tam.... celý sklesnutý. Evidentne unavený, ale neschopný si ľahnúť a spať. Ihneď ako som mu rozložila ohrádku/klietku, vletel dnu, pleskol sa o zem, odfúkol si ("panička, no konečne, diky") a spal.
Neskôr síce zaspal i mimo klietku či ohrádku, ale občas (tak dvakrát týždenne :lol: ) mal dáku krízu a v noci pochodoval, alebo stál na posteli a čumel z okna. A nespal. Bolo jedno, či ten deň mal veľa aktivity alebo gaučingový deň.

Občas sa mu to stáva i teraz, nevie sa uložiť a chodí. Stačí ho zavrieť na pár minút do klietky, on sa tam skľudní a spí. Klietku následne otvorím a buď sa presunie inam a zaspí, alebo ostane chrnieť v klietke.

Rovnako hotely, nové priestory - problém. Raz som klietku do hotela nevzala a totálna kríza, pochodoval celú noc, tam, nazad...čumel na mňa...a zas pochodoval... keď už som toho mala pokrk, nedalo sa zaspať - priviazala som ho vodítkom k stolu, mal tam deku, mohol ľahnúť a spať. Ale on nie. Akonáhle osm si ľahla, vyrazil za mnou aj so stolom :prd:


Ak to tvoj psík robí len posledný týždeň, pričom predtým spal normálne, skúsila by som sa zamyslieť, či to nemôže mať nejaký dôvod. Nezmenilo sa u vás niečo? Je zdravotne ok?
Riešila by som to jednoznačne klietkou, ale samozrejme, musí na ňu byť navyknutý a brať ju ako svoj odpočinkový priestor, do ktorého chodí rád.
Misku by som vymenila za ťažkú kameninovú, s tou trieskať nebude :lol:
Ešte ma napadlo, je zvyknutý večer jesť? Nemôže byť hladný alebo naopak, príliš najedený tesne pred spánkom?

U nás ešte pred spaním hodne pomohli rituály, keď bol šteniatko :smile:
majjuna25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Bratislava

Re: Nespavosť

Poslaťod Lindchen » Ned 14.01.2018 15:31

Nezmenil sa režim dňa u vás? Môj pes nevie spať, keď som ja hore, stále prešľapuje, čumí na mňa, sedí. Volá ma do postele a aby som zhasla :ha: . Musím mu "prikázať", aby si išiel ľahnúť, prikryť ho a potom spí.
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7567
Bydlisko: Bratislava, DNV

Späť na Riešenie problémového správania sa psov