Výzva k hre - štekanie, vrčanie, kúsanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Výzva k hre - štekanie, vrčanie, kúsanie

Poslaťod Iwka » Sob 10.11.2007 17:57

Meggy steka do ostatnych psov a vrci do nich, ked je na voditku. Lenze ona sa chce len hrat. Ako ju to mam odnaucit?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Silwuska » Pon 12.11.2007 7:31

Ked to je ozaj tak, ze steka lebo sa chce hrat, tak preco ju to chces odnaucit...?? Ved to neni nic zle...keby stekala z agresivity,to by bolo horsie...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.11.2007 9:35

mozno preto, lebo ludia su sprosty a myslia si ze ked pes steka, ze uz im ide zozrat toho ich. takze ak tvoj pes stekotom vyzyva ku hre, si vylucena so sirokej psickarskej verejnosti lebo mas agresivnu bestiu :no:
znie to sialene, ale napr u nas to tak ludia vnimaju. cest vynimkam. a to su nasi kamaradi :lol:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod LadyTrixiKe » Pon 12.11.2007 22:26

Úlfheidr píše:mozno preto, lebo ludia su sprosty a myslia si ze ked pes steka, ze uz im ide zozrat toho ich. takze ak tvoj pes stekotom vyzyva ku hre, si vylucena so sirokej psickarskej verejnosti lebo mas agresivnu bestiu :no:
znie to sialene, ale napr u nas to tak ludia vnimaju. cest vynimkam. a to su nasi kamaradi :lol:

suhlasim aj u nas je to tak ... a potom aj tie ich psi su dost zvlastne - vobec sa nehraju len na kratkom voditku chodia par minut von a potom rychlo domov... :ua: Moji hafani si tiez radi zastekaju ale zvecsa to nejak prezijeme ... mame dost psich kamaratov v okoli
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 8:23

no presne. popripade nevidia nic ine len svoju ulicu a cestu k veterinarovy,.. na vedlajsej ulici.
my mame kamosov asi desat. lebo Viggo hoc maly je uz u nas ako velky pes, lebo vsetci maju takych izbovych.
Takze Meggy nezostava nic ine ako najst si par normalnych ludi :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod rea » Uto 13.11.2007 10:58

Meggy píše:Meggy steka do ostatnych psov a vrci do nich, ked je na voditku. Lenze ona sa chce len hrat. Ako ju to mam odnaucit?


Meggy je ešte mladá, že? Ak sa chce hrať, nie je to nič strašné, ale bolo by vhodné trošičku správanie usmerniť, pretože reakcie cudzích psov na toto správanie môžu byť všelijaké. Dobré by bolo upútať pozornosť na seba, čím podporíš aj vzájomný kontakt (teda bude ťa vnímať aj keď vidí cudzieho psa-ty rozhoduješ, s kým idete do kontaktu a s kým nie), spolu sa potom zahrať, pocvičiť, aby zabudla na svoju reakciu a pustiť ju k druhému psíkovi až keď bude relatívne v kľude. Počas hry je dobré nenápadne a nie nasilu vstúpiť do hry a zas správanie presmerovať, ak by bola príliš tvrdá, uvrčaná, alebo uštekaná. Chcete si predsa zachovať kamarátov... Nevstupuj štýlom zákazu, ale akoby "jéééj, pozri, čo som vymyslela..." Nezasahovať zbytočne, ale primerane.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 13.11.2007 13:08

u nas je to tak, ze niektorych psov, s ktorymy by sa rad pohral a su bud prilis daleko, alebo ich skratka nechcu pustit, tak sa ich snazi takto privolat. Je to ale uplne iny stekot, ako ked chce niekoho odohnat. Neni v nom ta nahnevanost a vrcanie, ale je to take volanie, hundranie a samozrejme bez toho ze by sa na psa fyzicky "vyrutil". len ho vola, hlavy dava do podobnej polohy ako pri vyti.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Iwka » Uto 13.11.2007 15:39

ona zdialky vrci a steka, ale ked za nimi pride tak sa im tesi
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ulfheiðr » Str 14.11.2007 9:33

aha, to aj moj robieval. vtedy som ho za psom nepustala, nechcela som tolerovat nejake aj ked "preventivne" vrcanie. Lebo sa mi stalo ze sa potom pohral, ale aj nie. Takze som si povedala ze bez vrcania. Ak vrci alebo inak bubakuje tak skratka nie, ideme inde, netolerujem mu to.
On okrem ineho, casom aj pochopil, co sa slusi ak sa chce hrat so psami. Ale treba mu to casto pripominat. :smile:

Hm, blbe je ak to robi vzdy. Ale urcite ju vychval ak to neurobi, aby mala prilezitost porovnat co ano a co nie.
Je to tazke a mozno by na nu zaberalo volaco ine. na cvicisku ti neporadia?
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Iwka » Str 14.11.2007 15:17

nvm, opytam sa. Lebo ona by nezautocila, ona sa chce len hrat a podlizovat
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod lucik » Ned 02.03.2008 13:19

Offtopic: Ari je netykavka? :smile: ci len bola? ved dobiedzanie a vtieranie sa Gipsynky zvladala v pohode :yes:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod rea » Ned 02.03.2008 13:35

Offtopic: Ari bola netýkavka, pri niektorých psoch si ešte na to spomenie, ale ak o tom nevieš, už si to nevšimneš, ja tam pri niektorých psoch ešte náznaky vidím, ale už je to fajn. A Gipsynka je sympaťáčka. :no: Povedala Ari :lol:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod lucik » Ned 02.03.2008 13:49

Offtopic: je naznak aj to, ze na Jahodniku, ked sa jej Gipsy prilis vtierala (vies, ta spolupatricnost pri harani), tak na nu vrkla? takisto napriklad Rudova Snowee na freecku v TT na Gipsy vrkla, ale v podstate uz pri naznaku Gipsynej priazne..

Gipsynka vrkne maximalne tak na psa, ktory na nu naskakuje, aj to je uz u nej uspech, mohla by byt prisnejsia :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod rea » Ned 02.03.2008 14:03

Offtopic: Áno, potrebovala som len dosiahnuť, aby vedela vrknúť, aby necítila potrebu napadnúť, alebo utiecť, skrátka aby bola v pohode, vrkne sa, ten druhý pes dá pokoj a ide sa ďalej. Ak treba robiť niečo viac, lebo je pes doterný, na to som tam už ja.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod lucik » Ned 02.03.2008 14:18

Offtopic: noo, ja sa tiez snazim z nej psov zhadzovat osobne - leeenze niekedy nemam dosah - t.j. vo vode.. uz si Gipsy nastastie zvykla so psom na chrbte prist ku mne, aby som ho zhodila, ale niekedy proste pes skoci na nu, ked je vo vode pri brehu..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa