Výzva k hre - štekanie, vrčanie, kúsanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Agresívny voči psom

Poslaťod Peťka » Pia 20.08.2010 12:07

Náš pes to robí tiež. Robí to aj pri hre snami. Presne ako písala Amaguk, ja to viem rozoznať, či vrčí hravo alebo už je zle. No pre druhých ludí to vyznie agresívne a keď nás vidia ako sa hráme a on takto pomne vrčí tak dokonca jeden pán u nás v Hotely zahlásil fakt vážne že mňa raz zožerie a mali by sme ho dať utratiť :pac: :oo: Ani nebudem písať čo som mu nato odpovedala :censored: :joint:
Aj jeden pes už naňho kvoli tomu zaútočil :ua: Pritom vrtí chvostíkom, zadok má vytrčený do hora a hlavu na zemi....a tak ludí už neriešim vôbec vtakomto smery. Lebo ty ich "odborné" poznatky :pac:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Agresívny voči psom

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 31.08.2010 10:34

inak aj moj pes ked sa hra s psiou kamaratkou :ha: tak sa fakt jasia a on tak strasne vrci ale to len tak z hry :ach: ale vyzera to ako keby jej mal ublizit :pac:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Agresívny voči psom

Poslaťod hruska » Štv 04.11.2010 14:39

Baarbora píše:nie je to sice priamo dotaz do tejto temy, ale uzko suvisi. Moj pes vydava strasne zvuky pri hrach s inymi. normalne seriozne vrcanie - ale pri tom sa naozaj hra, vrti chvostom, nahana sa, vyzyva ku hre, proste normalny hravy pes, len ten strasyn vrkot...kvoli tomu mam casto problem najst mu kamosov, kedze vacsinou sa zlaknu majitelia, ze im ide toho ich zozrat, alebo sa lakne pes. kym len pes, nevadi to- postupne sa osmeli, ked mu dojde, ze mu nejde o zivot..
a moja otazka. co s tym? ako vysvetlit psovi, ze nema byt taky hlucny? odvolat ho odvolam, aj ho usmernim, zbrzdim, nie je taky hrrrr, ale hubu mu zapchat neviem....



Presne toto teraz riesim ja. Ked nejaky pes nahana Fox, vsetko je v pohode, ale ked musi nahanat ona, takto sa rozculuje. A rada zuzle druhych psov do krku :ach: Nie je to vyslovene agresivne hryzenie a vrcanie, skor si tak hryzka a reve ako sibnuta a ja neviem, ci ju zastavit ci co. Tym druhym psom to vacsinou nevadi, samozrejme ked vidim, ze sa az prilis rozblaznia, hru stopnem, ale niektorym majitelom to dost prekaza. Najma ak je ich pes mensi nez moja. Asi jej nevysvetlim, ze hraj sa tak a nie tak, ale predsa som sa musela postazovat, lebo ma to stve, ze sa na opicu niektori divaju ako na vysinutu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Lindchen » Pon 26.09.2011 18:47

Došla som do stavu, keď potrebujem radu. Mám nového psa, ktorý bol odobratý zo zlých podmienok. Psík je hravý, milý a priateľský k ľuďom aj ku psom, mal strachové reakcie, ale veľmi rýchlo sa ich zbavil, má dobrú, vyrovnanú povahu. Je skôr submisívnejší, konflikty nevyhľadáva.
Mojím problém je, že šteká na psy. Šteká tak, že vyzerá, že každú chvíľu dostane infarkt, reve ako blázon, hodí sa o zem a ťahá ako v záprahu. Agresívny voči psom nie ani sa ich nebojí. Keď sa dostane do kontaktu so psom, je uvoľnený, pokojne sa oňuchá, nechce sa biť. Takto prehnane hlasno a zdanlivo agresívne sa správa ku psom bez rozdielu (pes, fena, šteňa, malý, veľký). Neprestane, kým sa nedostane k objektu. Potom sa už o psa nezaujíma a je kľudný. Predpokladám, že sa takýmto naučným a podivným spôsobom (asi fungoval u predchádzajúcich majiteľov) snaží psa privolať. Pracujem na jeho socializácii v skupine psov, učím ho neťahať na vodítku a privolanie, začíname s odložením a odoslaním. Máte nejaký nápad, čo by sa dalo ešte urobiť, príp. iný dôvod, prečo to robí a čo tým chce povedať?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod wer » Pon 26.09.2011 21:20

podla mna, vynucuje si pozornost, ako hovoris a stal sa z toho zlozvyk. nauc ho koncentrovat sa na teba, prepni ho na seba. proste mu zatrhni robit bordel. a ked teda s nim musis ku psom, tak az ked sa ukludni. klasika - neodmenovat neziaduce chovanie, ale ziaduce. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod wami » Pon 26.09.2011 21:51

Lindchen
principielně myslím, že postupuješ správně...

jde jen o to, že čím častěji si štěkáním vynutí (z jeho pohledu) kontakt s druhým psem, tím víc se to upevní... Jak psala wer, převeď pozornost na sebe, popř. jakmile štěká, otoč se a jdi na druhou stranu, když se uklidní, znovu se otoč a jdi k objektu zájmu, pokud štěká, zase pryč...
je to nadlouho, ale funguje to...

sama u svých jsem tu potřebu neměla, ale u některých lidí, když to nešlo jinak, jsem jim pomohla halti ohlávkou... myslím, že pro to prvotní donucení převést pozornost na tebe by ti mohla pomoct, jakmile psík pochopí princip a začne spolupracovat, dá se halti přestat používat...
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Lindchen » Pon 26.09.2011 21:55

Bez halti by sme sa nepohli, odtiahol by ma, čo - odletela by som, má silu, je to ďábel.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod BinLadin » Uto 27.09.2011 0:04

Lindchen píše:Bez halti by sme sa nepohli, odtiahol by ma, čo - odletela by som, má silu, je to ďábel.

A ovladatelnost psa je pro Tebe asi neznamej pojem? Tohle je vec poslusnosti a ovladatelnosti.Nepotrebujes halti,trik zpociva ze psa stopnes nez se ti dostane do stavu ze te nevnima...to veci znalsoti reakci achovani sveho psa,zaklady bez kterych nemuzes tohle resit pokud neumis cist co ti pes rika,druha vec je zda si fyzycky psa schopna zvladnout,pokud ne jde resit zminovanym prevedenim pozornosti.Ono co pes dela je i o respektu Tebe jako psovoda.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Silwuska » Uto 27.09.2011 7:04

Bin ladin mozno by si mohol citat aj cele prispevky nez niekoho "sprdnes"...lindchen ma toho psika velmi kratku dobu,bol odobrany z velmi zlych podmienok..tu sa o ovladatelnosti a respekte a citani este neda hovorit ani zdialky...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod raky » Uto 27.09.2011 7:28

BinLadin píše:
Lindchen píše:Bez halti by sme sa nepohli, odtiahol by ma, čo - odletela by som, má silu, je to ďábel.

A ovladatelnost psa je pro Tebe asi neznamej pojem? Tohle je vec poslusnosti a ovladatelnosti.Nepotrebujes halti,trik zpociva ze psa stopnes nez se ti dostane do stavu ze te nevnima...to veci znalsoti reakci achovani sveho psa,zaklady bez kterych nemuzes tohle resit pokud neumis cist co ti pes rika,druha vec je zda si fyzycky psa schopna zvladnout,pokud ne jde resit zminovanym prevedenim pozornosti.Ono co pes dela je i o respektu Tebe jako psovoda.

Bin daj sa trošku do kľudu, už písala Silwuška... A všetci sme len ľudia - že... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod BinLadin » Uto 27.09.2011 8:07

Silwuska píše:Bin ladin mozno by si mohol citat aj cele prispevky nez niekoho "sprdnes"...lindchen ma toho psika velmi kratku dobu,bol odobrany z velmi zlych podmienok..tu sa o ovladatelnosti a respekte a citani este neda hovorit ani zdialky...

Stopnout psa jde i pokud jej mam kratce,jen umnet cist co pes rika.A pokud poruzuji psa je dobre prave pro takoveto situce brat vpotaz i zda jsem fyzycky psa schopen zvladnout,preloz si udrzet.Ono je to celkem sranda kdyz potkavas lidi co sotva udrzi sveho psa a pejsek e bud v lepsim pripade chce jen ocuchat v horsim mi do psa vrta,pruser kdyz se chce rovnou rvat.
Silwuska tohle co se resi je zaklad bez ktero se nepohnes a nedostanes dal at se ti to liby nebo ne,a mit zabezpeceneho psa tak aby neudelal skody je zase o pudu sebezachovy.Muze se stat pes zdrhne,luppne nu v bedne a nebo proste skousi co to snese
Lindchen píše:Bez halti by sme sa nepohli, odtiahol by ma, čo - odletela by som, má silu, je to ďábel.

Ale tohle neni tento priklad,tady mas nezvladnuteho psa na ktereho majitel fyzycky nema a stav se na hlavu ale tento pes je pro sve okoli potencionalne nebezpecny.
raky píše:
BinLadin píše:
Lindchen píše:Bez halti by sme sa nepohli, odtiahol by ma, čo - odletela by som, má silu, je to ďábel.

A ovladatelnost psa je pro Tebe asi neznamej pojem? Tohle je vec poslusnosti a ovladatelnosti.Nepotrebujes halti,trik zpociva ze psa stopnes nez se ti dostane do stavu ze te nevnima...to veci znalsoti reakci achovani sveho psa,zaklady bez kterych nemuzes tohle resit pokud neumis cist co ti pes rika,druha vec je zda si fyzycky psa schopna zvladnout,pokud ne jde resit zminovanym prevedenim pozornosti.Ono co pes dela je i o respektu Tebe jako psovoda.

Bin daj sa trošku do kľudu, už písala Silwuška... A všetci sme len ľudia - že... :no:

Zajimave,tady se mam dat do klidu,ale vedle ve vlakne jsi celkem slusne se Silwuska z toho co mi tady kazes vybocoval,takze ty osobni ataky se mi zdaly? I tam slo diskotovat jinak a vic v klidu....takze porad dvoji metr?
:pac: :haha:
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod wami » Uto 27.09.2011 8:13

BinLadin
zapni hlavu, prosim...

Jde o psa, ktery by mozna jinak skoncil pod kytkama. Vzal si ho nekdo, kdo se psy pracovat umi, ted resi jen jednu dilci soucast cele te prace na resocializaci, a hleda moznosti, jakymi to psu vysvetlit co nejefektivneji.

Jestli opravdu povazujes bigla (jestli se nemylim) za psa s nadpsi silou, ktereho dospely clovek neudrzi... tak potes koste. Ja v tom vidim nadsazku, diky ktere si pomerne presne umim predstavit, jak se pes chova.

Zkus misto shazovani poradit neco uzitecneho, praktickeho, aspon teoreticky...
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Lindchen » Uto 27.09.2011 8:13

BinLadin, napísala som, lebo som prišla poprosiť o radu. Ak radu nemáš, nechaj si svoje agresívne príspevky radšej pre seba. Nepoznáš ma, nevieš, ako je vycvičený môj prvý bígl, ako je ovládateľný a že má napr. aj odvolanie od zvery, a predstav si, robil presne to isté, čo robí teraz Browny (nemyslím to štekanie, ale ten neskutočný ťah). Pre tvoju informáciu je to 13-kilový bíglik a nie je nebezpečný, a to dokonca ani potencionálne :no: . Nechápem, kde sa v tebe vzala toľká hostilita a agresia, nič som si ti neurobila, ani ma nepoznáš, nechápem tvoju reakciu a je mi z nej smutno. Každý sme nejaký.

Ostatným ďakujem za príspevky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod BinLadin » Uto 27.09.2011 10:31

Lidchen
tak ono zalezi co definujes jako nebezpecny a co jako nebezpeci vnimas,je celkem super pokud u rusne silnice mi u psa pristane neco podobneho jako Tvuj pes a ve finale milej pesanek mi jde ze strach do psa.
Jinak nic jineho nez striktni poslusnost,stopnuti,prevedeni pozornosti na dalu bez detailni znalsotsi \tebe a psa nevymyslim
Wami
To je sice hezke ale pokud beru psa ktery je problemovejmam mit tolik skusenosti abych se neptal na zaklad,a umnet cist rec tela osobne povazuji za zaklad
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Stekanie do ostatnych psov

Poslaťod Hanka 1 » Uto 27.09.2011 10:42

Lindchen píše:Bez halti by sme sa nepohli, odtiahol by ma, čo - odletela by som, má silu, je to ďábel.


Jak je na tom s jinými projevy ve stylu Já chci a Já nechci? Jak na ně reaguješ? Je v takovém afektu, že by nevnímal ani ruční otočení od objektu zájmu? Jsi schopná ho mechanicky otočit a vynutit si jeho pozornost? Jestli ano, udělej to. Ne jako trest ale jako zjednání si respektu. Pracovala bych ne netahání na vodítku s tím, že pokud by takto vyběhl po psovi a skočil do vodítka, ve chvíli, než se napne, škubla bych razantě zpátky. Pozor na to, kde je obojek, jak je silný, aby se pes nezranil.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa