Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod aNeMiC » Ned 08.03.2015 11:16

Stopro motivácia, no keď je malá žiaden dril (ani keď bude veľká samozrejme) určite ju nauč najprv na voditko, aby si stena zvyklo. Nechavaj jej prpnute voditko aj keď nie ste na prechádzke, nech ho za sebou vlaci. A zamestnaj ju hrou aby si ho nevšímalo. Potom úč aby stena netahalo... Netahaj ho spať na prechádzke, však je to stena - ak zatiahne tak zastav alebo zmen smer... Viem, vyzerá to blbo ale čo radsej - byt na posmech ľuďom alebo mať nevycovaného psa?
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod elfinka » Ned 08.03.2015 12:31

Hlavne necakaj ze sa stena bude supat po ulici pri nohe nejak dlho jak starsie psiky :smile: radsej si pobehni, zastavte sa, zahrajte... a psica nech si zatial skor udava vlastne tempo, nechces ju pretazit tym ze pojde pri nohe aj ked uz nebude vladat. Nam v tom veku obcas trvalo prejst 700 metrov asi hodinu :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Ako naučiť psíka dobrému správaniu

Poslaťod Lucia.Jstr » Sob 21.03.2015 17:25

Ahojte psíčkari.. Som v takej situácii, že neviem čo ďalej. Mali sme slovenského čuvača, dožil sa takmer 14 rokov, bol to bezproblémový pes, ovládal povely, chodil bez vodítka, nikdy nikomu neublížil. Po jeho smrti sme si kúpili nového, samozrejme to isté plemeno. Už od začiatku nechcel chodiť moc na prechádzky, skôr len behal po dvore.A tu je ten problém, má 8 mesiacov, keď vidí vodítko v mojich rukách tak sa teší, až ide ohradu preskočiť. Ale akonáhle vyjdeme na ulicu, už sa blázni, ťahá, skáče do iných psov. Ja už ho neudržím, preto s ním ani nechodím - to je tá vec, čo ma odrádza. Púšťam ho za dom do humna, záhrady ale to tak na hodinku ani nie, lebo potom na mňa začne skákať a ,,znásilňovať,, ma. Povely ľahni, sadni vie. Tak ho potom idem zavrieť. Dnes sme išli aj s našimi k jednému potoku, tak sme ho zobrali nech si pobehá. No len čo sme vyšli na cestu, začal robiť hlúposti, raz ťahal, potom zasa sadol a ani sa nechcel pohnúť. Tato ho vyhrešil tak, že dostal po zadku - chrbáte a on sa začal ešte viac báť, takže viem, že to bitkou nepôjde. Takisto sa bojí prechádzať cez koľaje, tam sme prešli ale naspäť som išla sama a nemohla som ho dostať spoza koľají. Zavolala som bratovi, prišiel na aute, naložili sme ho do kufra a išli sme domov. Prosím Vás, dá sa s tým niečo robiť? Aby mal rešpekt, chodil kľudne na prechádzky, nerobil blbosti. Chápem, že je ešte šteňa, ale takto sa to nedá. Má niekto pre mňa pochopenie a vie mi poradiť? AK áno, tak ďakujem veľmi pekne vopred. Naozaj neviem, čo mám robiť.
Lucia.Jstr
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Silvuch » Štv 26.03.2015 22:37

NO. nechajte stena vyhrat.. od cca roku to pojde dospelackym smerom... :yes: ak bude problem pridi.. ale je to aj o dostatocnom vyziti, respekte, jedno s druhym...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Bad » Pia 27.03.2015 6:27

Silvuch píše: od cca roku to pojde dospelackym smerom...

no:
za1. fakt myslíš? :ha:
za 2. pokud půjde dospěláckým směrem bázlivý nezvládnutý pastevec tak asi bude jenom hůř

Lucia, tam to chce úplnou obrátku v přístupu, jste to zatím dost pos......, rezignací na jeho výchovu se nic nevyřeší. Sežeň si a studuj a studuj tuhle knížku : http://treninkjerozhovor.cz/
Co se týká netahání, tak si přečti třeba tady : http://blog.koira.cz/nezarazene/pojd-se-mnou
i ostatní články : http://blog.koira.cz/

Musíš se psem intenzivně pracovat, pracovat a pracovat a to rychle, dokud je tvárný (bohužel už vlezl do puberty, tak to bude kapku těžší :ha: ). Jeden každý den s ním cvič poslušnost a tu vkládej do praxe.
A (jako vždy :lol: ) ti velmi vřele doporučím začít pracovat s klikrem, protože tím bys měla psa ke spolupráci přitáhnout, motivovat, zaujmout....
Podívej se a přečti si tyhle pracovní listy: http://www.treninkjerozhovor.cz/c_cz/77 ... vni-listy/
máš tam základ klikru ale i další
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod aNeMiC » Pia 27.03.2015 20:13

A keď bol ešte šteňa (v podstate ešte také šteňa je) socializovali ste ho? - teda spoznali ste ho so základnými situáciami ako napr.veľa psov, ľudí... Okrem toho taká "základná", ktorú radím každému, kto si v dedine kúpi psa "len tak, že ho chcel" (aj tak si z toho robia asi tak :kak: :ach: ) proste chodiť po ulici, či už v dedine alebo v meste tak, aby na šteňa štekalo čo najviac psov a ľudí - aby bolo veľa ľudí okolo. Kým je šteňa malé (dvojmesačné - trojmesačné), tak ešte nie je také "šialené" - teda aspoň v menšej miere.
Tvoju situáciu poznám, ja sama som začala chodiť na prechádzky až v roku (dovtedy bola asi raz - v roku až preto, lebo sa vtedy začala stávať psíčkarkou... proste ma "osvietilo")... bolo to peklo... psov poznala cez plot... ale teraz chodí super, má pár vyhliadnutých "nesympatických" psov, ktorých nenávidí a musí byť k ním hnusná ale na to pracujeme a zlepšuje sa to... každopádne - ja by som toho psa nechala sa vyblázniť s nejakým iným psom, ktorý nie je agresívny - pokiaľ ani ten tvoj nie je agresívny... a potom sa vydala s oboma na nejakú prechádzku - zatiaľ kratšiu. Ak vie sadni, môžte trénovať sadnutie aj vredy, keď naňho šteká pes a určite odmeňovať za každú kľudnú chvíľu. Keby mám začať odznova aj klikám (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=89&t=292)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod straka17 » Uto 07.04.2015 12:45

Ľudia, už fakt neviem čo s tým mojim magorkom. Chodíme nonstop na stopke, takže doteraz som tú chôdzu pri nohe nepotrebovala. Teraz ale prišiel do ulice starý dedko, ktorý má problém s tým, že pes mi nechodí pri nohe ale bežká predomnov na dĺžku sopky(neocikáva žiadne predzáhradky alebo tak...). Nechcem byť s ním za zle a koniec koncov, raz by som ju to naučiť musela.
Začala som s tým, že som skrátila stopku úplne nakrátko a držala si ju pri nohe. Keď ťahal, cukla som ju a keď išla pekne, tak dostávala po ceste mlsky. Nepomohlo, mám pocit, že to nepobrala.
Potom som skúšala otočiť sa,vždy keď potiahne. Točili sme sa na mieste dobrých päť minút a efekt žiadny.
Tak som sa cez to snažila ísť povelom k nohe. Tu ale ďalší problém - najskôr naučiť povel. Keď som mala odmenu v ruke a išla s ňou, skákala mi ako magor po nohách, potkýnala sa o vlastné a absolútne nevnímala. Tak som ju držala na krátkom vodítku a odmeňovala ju, keď na ňom išla pekne, pomaly. Ale ani to nepobrala, po takmer mesiaci chodí stále krížom-krážom.
Máte ešte nejaký nápad??
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Bad » Uto 07.04.2015 12:55

straka17 píše:Potom som skúšala otočiť sa,vždy keď potiahne. Točili sme sa na mieste dobrých päť minút a efekt žiadny.

tys tohle nečetla, že.....:
http://blog.koira.cz/nezarazene/pojd-se-mnou
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod straka17 » Uto 07.04.2015 13:07

Bad píše:
straka17 píše:Potom som skúšala otočiť sa,vždy keď potiahne. Točili sme sa na mieste dobrých päť minút a efekt žiadny.

tys tohle nečetla, že.....:
http://blog.koira.cz/nezarazene/pojd-se-mnou

Nečítala, kažodpádne ďakujem :jop:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod MAGNUS » Štv 09.04.2015 6:31

No ocividne nie si trpezliva. Ked som nasho Magisa ucila netahat, tak to trvalo dlho. A teraz nebudem hovorit ci mesic ci dva, to si uz nepamätam, len viem, ze to bolo dlho a musela som sa naucit trpezlivosti. Neskusat 10 veci naraz. Mne sa jednoznacne osvädcilo zastavovanie sa pri tahani a menenie smeru, abypes pochopil: Potiahnem, nikam sa nedostanem. Urcite nie skubanie, ci kricanie na psa alebo podobne praktiky. Vsetko robit s kludom v dusi. A musis si uvedomit, ze vychadzka uz zacina doma pri tvojom obliekani a vedeni psa z dvoru ci bytu.
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Patymedvedik » Pon 18.05.2015 23:17

ahojte. Necitala som to tu cele, je toho moc. No chcem sa opytat na tie vycvikove obojky. Skusali ste to niekto? Mam totiz amstafa ktorý strasne taha. Je na mna fakt tazky a vôbec ho nezvladam :ua:
Patymedvedik
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Bad » Str 20.05.2015 5:15

Pátý medvedíku, a ty sis přečetla ten odkaz o 3 příspěvky výše ??? Ono to chce výcvik a ne kouzelný obojek..... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Margita » Str 20.05.2015 8:34

tak treba so psom pracovat,a cvicit ho venovat sa mu, a nie zhanat elektricke a vsakovake nezmyselne obojky,ono to takto dopadne,ked nechas vyrastat psa ako vrbu pr potoku a potom zrazu v 9mesiacoch ze bum bac,psa nezvladam..aa pes nie je tvrdohlavy je len nevychovany
ale nikdy nie je neskoro,a hlavne mlade psisko nema kde vybit svoju energiu,kludne ho uc aj nejake triky,pri tom si vytvorite aj dobry vztah ,vela sa s nim hraj a odmenuj a tak a nakoniec ho aj tak tak vygumujes ze oci bude mat len na tebe
ale pochopitelne trva to dlhsie,bude ta to stat par rozthanych teplakov a mozno aj par nervov ale vysledok bude trvacnejsi a lepsi ako pouzitim nejakych donucovacich obojkov ktore aj tak nevies pouzivat a ani po precitani navodu ich vediet pouzivat spravne nebudes
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod aNeMiC » Pia 22.05.2015 22:38

Rada 1 > drz sa toho co pisala margita
Rada 2 > vyvaruj sa negativnemu vycviku a vudaj sa na cestu pizitivnej motivácie :-)

Chcem dodat len tolko ze obojky, elektrika su podla mna zbytocne. Narobia viac skody ako osohu - ciste moj nazor

Odoslané z E15i cez Tapatalk 2
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Tomas Calson » Sob 13.06.2015 18:01

Základ je aby vychádzal už z domu v kľudnom stave. Keď víde rozjašený tak od neho môžeš ťažko čakať, že na prechádzke pôjde kľudne na voľnom vodítku. Psy sa učia formou odmien a trestu a keď niekto tvrdí, že počúva len tak, tak len nevidí ako bol jeho pes za to správanie odmenený alebo potrestaný. Ak teda pôjdeš formou odmien ako som sa rozhodol aj ja tak ti odporúčam prečitať si napríklad toto : http://www.pesbruno.sk/stiahni-knihu . Ak na niektoré odmeny nereaguje tak len musíš nájsť takú odmenu, ktorá ho zaujme. Niečo lákavejšie. Mne ten návod v knižke pomohol, ale odporúčam si to najprv nacvičiť bez psa a potom keď si ujasníš presný postup tak až potom so psom. Aby si ho zbytočne nemýlila. Veľa šťastia a držím palce :jop:
Tomas Calson
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa