Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Dve feny v byte

Poslaťod dandr007 » Uto 27.10.2015 13:40

Nedari sa.. Neznasaju sa. Teda steniatko by sa aj hralo ale maltezacka len prejde okolo a uz ceri zuby...:-(
Správca webu www.domacezvieratko.sk
Hľadáme do tímu blogerov. Niekoho kto rád píše o zvieratkách.
Daniela
dandr007
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Svit

Re: Dve feny v byte

Poslaťod Bad » Uto 27.10.2015 13:45

nenech štěně otravovat maltézku, s ní se snaž zachovávat stejný režim, jaký měla (tedy ne aby změny pociťovala jako újmu), naopak, aby existenci štěněte brala jako plus a hlavně - dej tomu čas...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dve feny v byte

Poslaťod dandr007 » Pia 30.10.2015 0:10

Tak maltezácka ma rezim ten isty dokonca ked sa kvoli steniatku chodi castejsie von ona taha stale domov. Je prestrasena a vobku buchaju petardy takze aj z toho. Dnes sa uz zacali spolu natahovat na luke. Ked spia maltezacka ju pride uz aj ovonat aj si lahne bližsie ku šteniatku, ale ked sa steniatko pohne a nedajboze dotkne maltezacky, tak ta ujde pod postel. Možno to chce čas... Neviem. Ale tak bude to len cez zimu potom pojde stena von do koterca. Snad si dovtedy nevytrhaju srst..
Správca webu www.domacezvieratko.sk
Hľadáme do tímu blogerov. Niekoho kto rád píše o zvieratkách.
Daniela
dandr007
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Bydlisko: Svit

Re: Dve feny v byte

Poslaťod madre » Uto 17.11.2015 22:50

Ahojte, tato tema zaujima aj mna. Mame rocnu fenu jazvecika, na jej vek :) dost vychovanu, pre mna uzasnu samozrejme :lol: Je velmi poslusna, nekonfliktna, ma rada deti aj stence. Priniesli sme si domov dvojmesacne stena, tiez jazveca. Starsia mala prvy den velky problem, aj teraz po tyzdni je zlahka napata, ale vlastne je zlata, velmi sa ovlada, aj ked stena provokuje. Problem je, ze ja zacinam byt zmatena (kedze sa chcem samozrejme vyhnut problemom co najviac).

Jedna polovica zdrojov radi, ze my urcujeme pravidla a oni sa v zasade nemaju co riesit navzajom a to nam sedi, takze to aplikujeme (takze ked mala otravuje, davame ju od starsej, ked starsia buzeruje, nechavame ju len v pre nas primeranej miere, ked sa nam zda ze je natahovanie uz prilis, davame povel pauza a starsiu posadime/odlozime na miesto a mladsiu zlahka podrzime, kym im dovolime pokracovat alebo uplne prevedieme pozornost, ucime ich, ze kazda ma svoj pelech a misku a nemaju si do nich co liezt, ked starsia riesi perspektivne horsiu situaciu odchodom - ignoraciou, tak ju pochvalime).

Druha polovica vsak (prave som docitala nejake hlavne us stranky) hovori, ze si to maju poriesit psi medzi sebou, ze pripadnou dalsou podporou pripadne slabsieho psa alebo neumoznenim im to "vydiskutovat" si medzi sebou si zamiesime na horsiu nez statusovu agresivitu v buducnosti a z toho som zmatena.

Je to moja prva skusenost s dvoma psami, takze ma zaujima Vasa prax aj nazor, idealne majitelov viacerych feniek :)
madre
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Dve feny v byte

Poslaťod vavrena » Uto 17.11.2015 23:10

Nedá sa ale napísať, kde tá hranica je, kde zakročiť nemusíš a kde už áno.... spravidla, keď jeden pes prekročí tebou dané hranice, alebo keď pes trpí diskomfortom kvôli druhému psovi... veda to nie je, pokiaľ nemáš vyslovene problémové plemeno lebo tvrdohlavé / vysokovzrušivé / bitkárske psy. Riaď sa vlastnými pocitmi, podľa toho, čo píšeš, vieš si odpozorovať reakcie svojich psov, sleduj ďalej ich komunikáciu, ty si najlepším odborníkom na vlastné psy predsa. Ty vidíš, ako sa majú radi, aké konflikty si medzi sebou vyrobia a ako rýchlo sa udobria, ako sa hnevajú, a či pritom aj používajú zuby, laby, zvuky... či len starší pes troška vychováva mladšieho alebo terorizuje... nikto ti nepovie, kde je tá hranica, a čo všetko musíš ty riešiť, bitka je už len vrchol, k nej by dojsť nemalo, ale pritom je jasné, že nejaká forma konfliktu sa stane, tak ako hádka medzi ľuďmi...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Dve feny v byte

Poslaťod madre » Uto 17.11.2015 23:23

No o to ide, ze tym odbornikom na vlastne psi nie som :) mladu mame len tyzden a starsia je zas pre nu v uplne novej situacii, takze sa vsetky ucime a jedine, co mi ostava je ich pozorovat a citat co najviac :) A cim viac citam, tym som zblbnutejsia :ua: Ak ich naucim, ze konflikty riesim ja /manzel, co budu robit, ak tam nebudeme? Nebude nase vmesovanie len podporovat to, ze si budu veci riesit za nasim chrbtom? Ono som si toho dost precitala, kym sme si malu vzali, ale teorie je teorie a prax je prax a cim viac ich vidim doma, tym viac rozmyslam o detailoch a ti amici ma dost vystrasili, preto sa pytam :hi:
madre
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Dve feny v byte

Poslaťod Bad » Str 18.11.2015 7:18

madre píše:Jedna polovica zdrojov radi, ze my urcujeme pravidla a oni sa v zasade nemaju co riesit navzajom a to nam sedi, takze to aplikujeme

:yes: určitě to je bezpečnější cesta a je velmi důležité, aby se obě naučily, že řešíš a rozhoduješ ty.

madre píše:takze ked mala otravuje, davame ju od starsej

lépe ne ji dávat pryč ale přirozeně převést pozornost na sebe a hrát si s ní, zaměstnat ji - ty jsi zdroj zábavy - i to je součástí navázání na tebe (a je důležité, aby se navázala na tebe a ne na druhou fenku)

madre píše:ked starsia buzeruje, nechavame ju len v pre nas primeranej miere, ked sa nam zda ze je natahovanie uz prilis, davame povel pauza a starsiu posadime/odlozime na miesto a mladsiu zlahka podrzime, kym im dovolime pokracovat alebo uplne prevedieme pozornost

starší může vychovávat, nesmí buzerovat. A vždy je lepší opět přesměrovat na sebe.
A štěně přesměrovávejte na sebe dřív, než vznikne nějaké dusno - hra se musí končit v nejlepším, kdy jsou vzájemné pocity zúčastněných zásadně pozitivní.

madre píše:Druha polovica vsak (prave som docitala nejake hlavne us stranky) hovori, ze si to maju poriesit psi medzi sebou, ze pripadnou dalsou podporou pripadne slabsieho psa alebo neumoznenim im to "vydiskutovat" si medzi sebou si zamiesime na horsiu nez statusovu agresivitu v buducnosti

no, tohle si myslím je trošku o něčem jiném, to malé štěně fakt zatím nemá touhu přebírat nějaké vůdcovství.....A velmi záleží na osobnostech obou (přičemž pokud budeš tou nejsilnější osobností ty, tak máš při případných konfliktech dost ušetřeno)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Dve feny v byte

Poslaťod hruska » Str 18.11.2015 10:18

a tiez je dolezite, co uz clovek berie ako konflikt :lol:

ja netolerujem resp netolerovala by som agresiu bezdovodnu - pre mna je bezdovodne strazenie si veci napriklad, mam suku suku majetnicku, ale z nejakeho dovodu priselca krasne toleruje, ale ak by mala potrebu narokovat si na cokolvek utocenim, urcite by som to tak nenechala.
Nastastie mne si spolu krasne vychadzaju, suka sa ohradi jedine ak spi ci chce spat a pes je dozierny, alebo ked jej v ramci hry nejak ublizi, lebo je to tank a aj to len zavrci ci ukaze chrup, sem tam naznaci cvaknutie, ked uz to magorko ozaj prezenie. A on si da povedat, jemu staci aj skaredy pohlad a vie, kde je jeho miesto :D Obcas ho aj ja odosielam prec, nech ju necha.
Ale mam opacne pohlavia, to je asi ine, doposial ani naznak konfliktu, klop.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Ivan93 » Ned 21.05.2017 14:49

ahoj, neviem, ci som v spravnej teme, ale ziadnu blizsiu som tu nenasiel. ak sa tu nieco take uz nachadza, tak sorry.
mame doma dvoch psov: 15-rocna starenka, krizenec spica, hlucha a takmer slepa, trpi artrozou. vacsinu dna prelezi v pelechu, obcas sa prejde po dvore. da sa povedat, ze okrem misky ju uz vela veci nezaujima +
3,5-rocny dlhosrsty jazvec, aktivny, pohyblivy, energicky. obaja spia v noci v dome.
chcel by som macku, aby zatocila s mysami a potkanmi, ktore sa zgrupuju okolo nasich sliepok zo zakladne od suseda, ktory ich ma totalne na salame a pre ich likvidaciu nic nerobi (dlhy pribeh, teraz nepodstatny). macka by sa pohybovala v noci vonku. cez den by obcas prisla do pivnice na obed a pod. otazka teda znie, ako naucit jazveca, aby ju nevyhanal. kedysi sme mali doma macku aj psa sucasne a fungovalo to relativne dobre, lenze macku sme mali skor, a ked prislo stena do domacnosti, bola uz dospela. teraz by to bolo opacne, dospely pes a maca. jazvec je viac-menej k inym zvieratam v dome tolerantny (sliepky) a pocas prechadzok na ulici ho macky nezaujimaju. dakujem tipy.
Ivan93
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 24.10.2017 18:58

Dnes sme si zaobstarali šteniatko psíka JRT (2 mes.) k fenka (8 mes). Fenka je 3 krát väčšia ako on. Keď sa jej priblíži k jedlu tak je agresívna. neviem si ale vysvetliť správanie leď sa nad neho postaví oboma nohami akokeby ho išla zjesť. Ako keby korisť lovila lebo neviem. Taktiež ho stále ovoniava a stavia sa mu do cesty. Je to normálne?

Obaja sa podľa rád odborníkov prvýkrát stretli mimo bytu aby sa spoznali. Malý sa trochu bál (chvost medzi nohy) ale je pravda, že naša fenka je dosť divoká. Možno je to len neškodné oňuchávanie ale nechcem aby mu niečo spravila.

Ďakujem za radu.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Margita » Uto 24.10.2017 19:01

naco si ludia komplikuju svoje zivoty?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod wer » Uto 24.10.2017 19:09

:oo: :oo: :oo: :pac: :rip: Neviem uz, co viac dodat... Azda - skusit vratit stena chovatelovi..
1. Neskusenost (prispevky na df...) 2. Dve stenata 3. Ani jeden vychovany 4. JRT
Fakt nie. Hodne, hodne, hodne zly napad
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod pigie » Uto 24.10.2017 19:16

Niekto to proste rad zlozite :ha: A ja sa bojim zadovazit stena :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Margita » Uto 24.10.2017 19:18

sme sa dnes bavili s kolegynou o zenach co chcu byt lutovane a obete,ze si mrzacia deti a podobne,aby ich ostatni lutovali,ze ake to maju tazke a mozno toto je presne taky pripad
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod pigie » Uto 24.10.2017 19:22

Hmm, ma napadlo, ze som dlho nevidela nase steniatka boxerov... Z toho sa fakt bojim, co vyrastie :ha: Toto je este neskodne na voditku aspon tato kombinacia, ale ti dvaja boxeri na rozdvojke... To uz bude o par mesiacov iny zahul :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa