Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Laponka » Pia 03.11.2017 2:14

Jozef Macuško píše:Dnes sme si zaobstarali šteniatko psíka JRT (2 mes.) k fenka (8 mes). Fenka je 3 krát väčšia ako on. Keď sa jej priblíži k jedlu tak je agresívna. neviem si ale vysvetliť správanie leď sa nad neho postaví oboma nohami akokeby ho išla zjesť. Ako keby korisť lovila lebo neviem. Taktiež ho stále ovoniava a stavia sa mu do cesty. Je to normálne?

Obaja sa podľa rád odborníkov prvýkrát stretli mimo bytu aby sa spoznali. Malý sa trochu bál (chvost medzi nohy) ale je pravda, že naša fenka je dosť divoká. Možno je to len neškodné oňuchávanie ale nechcem aby mu niečo spravila.

Ďakujem za radu.


Steniatku zdvyhnut sebavedomie, aj ked ste ich zoznamili vonku stale je to novacik, a fenku odnaucit privlastnovat si zradlo. Ak je aj voci Vam agresivna, alebo vrci ked sa jej hrabete uprostred krmenia rukou v miske, tak je to jasne.
Laponka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Margita » Pia 03.11.2017 6:53

Laponka píše: Ak je aj voci Vam agresivna, alebo vrci ked sa jej hrabete uprostred krmenia rukou v miske, tak je to jasne.

a co je z tohto jasne?ze suka je dominantna?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Laponka » Pia 03.11.2017 11:56

Margita píše:
Laponka píše: Ak je aj voci Vam agresivna, alebo vrci ked sa jej hrabete uprostred krmenia rukou v miske, tak je to jasne.

a co je z tohto jasne?ze suka je dominantna?


Nie zrovna dominantna, jasne je ze to stena nepusti pitom uz duplom k miske. Ja som nasu fenulu od mala ucil aby sa nespravala agresivne pri zradle, teraz nam pribudla tretia macka a nema problem s nimi zrat z jednej misky.
Laponka
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Novy dospely pes k dospelemu rezidentovi (jedinacikovi)

Poslaťod sovienka » Str 11.04.2018 13:39

Kedze sa nasa rodinka o par tyzdnov rozrastie o psi prirastok, vsimla som si, ze na tomto fore chyba tema predstavenia a aklimatizacie noveho dospeleho psa s existujucim psom - kedze to znie hlupo, pre ucely tejto temy ho nazvime rezidentom.

Priniest steniatko nie je problem, je prirodzene socialne nizsie ako dospely pes - ale co ked pride dospelak ku dospelakovi? Privitanie noveho dospelaka vo svorke sa riadi tiez osobitnymi pravidlami. Ale co ked sa z jedinacika zrazu stane partner?

Priatelia dogforaci, podelte sa o svoje rady a skusenosti s privitanim noveho psa v rodine s jednym psom vo formacii:

1. novy samec k rezidentovi samcovi
2. novy samec k rezidentke fenke
3. nova fenka k rezidentovi samcovi
4. nova fenka k rezidentke fenke
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Novy dospely pes k dospelemu rezidentovi (jedinacikovi)

Poslaťod clupko » Str 11.04.2018 13:49

myslim, ze na to uz mame temu: viewtopic.php?f=87&t=6793
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novy dospely pes k dospelemu rezidentovi (jedinacikovi)

Poslaťod sovienka » Str 11.04.2018 15:40

Tak to vidis :) clovek musi byt stary dogforak, lebo na zaklade nazvov to nenajde. Ale super, aspon sa ludia mozu stade presmerovat.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Novy dospely pes k dospelemu rezidentovi (jedinacikovi)

Poslaťod clupko » Str 11.04.2018 15:43

Offtopic: tiez som si nebola ista, ale tak mi prislo, ze tuto otazku sa uz muselo pytat hrozne vela ludi, tak na to isto uz musi byt tema :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novy dospely pes k dospelemu rezidentovi (jedinacikovi)

Poslaťod wer » Str 11.04.2018 16:16

Tak ono kazdy to nazve inak, aj pod inym to hlada... :nwm: to sa tazko asi dako zjednocuje...
ale tak mozno by sa dali dodatocne poupravovat nazvy tem, dat do toho viac relevantnych odkazov..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Silvuch » Str 11.04.2018 16:24

odpoviem z druhej temy :

1. novy samec k rezidentovi samcovi
2. novy samec k rezidentke fenke
3. nova fenka k rezidentovi samcovi
4. nova fenka k rezidentke fenke

Je jasne,ze to zalezi od pes od psa, a ze vynimky potvrdzuju pravidlo, ale dam skusenosti u nas - 2 feny, 3 psi (obcas sestrine psi, fena a pes)

1. stena v pohode. Dospely k dospelemu - ak su obaja dominantny, tak bude problem, ak je jeden submisivny a prirodzene ustupuje, no problem.
2. nemal by byt problem. Pes vacsinou fene ustupuje :haha:
3. nemal by byt problem.
4. vacsinou bez problemov.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod marek1112 » Uto 07.08.2018 12:42

zdravim chcem sa spytať mame velky 4 izbovy byt a mame 10 ročneho maltezaka je to chalan všetko rozumie nema problem so psami znesie sa aj s fenkou ...a uvažujeme o kupe SBT- staffordshire bull terier...a tiež psa .. tak či sa nebudu spolu rvať ked budu 2 psy v jednej domacnosti.. stena je na všetko zvedave a všetko hryzie kable . snurky od topanok ..a či by nezničilo exterier bytu ..mame tam totiž všetko nove.. viem že všetko ho treba naučiť to mi je jasne ...ale čo vy radšej odporučate stafika psa alebo fenku??? dakujem
marek1112
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod Sunny » Str 08.08.2018 7:47

V kombinácii starší malý pes a mladý tank by som dbala hlavne na to, aby mal starší pes možnosť úniku a bezpečnia. Predsa len mladý stafík je iná váhová aj akčná kategória a ak by maltézovi doslova skákal po hlave, mohli by z toho časom vzniknúť problémy. Kombinácia fena a pes asi len v prípade kastrácie jedného z nich, nie že by to nešlo, ale vačšinou je to trápenie pre psy aj majiteľa. A či vám šteňa zožerie byt vám nikto nepovie :heh: Malé šteňatá kúšu veci, takže je na vás, ako to dokážete zabezpečiť, aby nemalo čo zničiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Zoznamovanie psov v jednej domácnosti

Poslaťod kellee » Str 08.08.2018 9:16

ono musite ratat s tym, ze stena nici a zas oproti maltezakovi je SBT zivsi, ale treba sa krpcovi venovat a bude dobre, nam jedine co krpec dokusal bola jedna lista a roh skrinky pod akvariom, ale ja som zas ucila na klietku kvoli tomu, aby maly neotravoval starsieho ked som nebola doma aby nedoslo k nejakej potycke
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa