Olizovanie "cudzieho" moču

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Gombicka333 » Ned 03.05.2009 18:23

Ahojte psíčkari
Mám taký menší problém s mojim kavalierom ...má 10 mes. a ked ideme na prechadzku hej vsetko v pohode oňuchava si vsetko znackuje ...ale niekedy sa zastaví a OLIZUJE nejaky moč ... neviem prečo to robí !nestačí mu len to onuchat popripade oznackovat a ist dalej ?...viete mne to robi velky problem lebo chodime na cvicak (cvicit agility) a ked ho mam pustit hej ze ideme behat tak on beha beha a zrazu zaciti nejaky pach a uz zbehne z drahy a onuchava si veselo a ja nanho kricim , volam ho a on nic!vtedy ma vie riadne nastvat.... :nwm: ...neviete poradit ako ho to odnaucit ?
A este ked uz zakladam temu tak este by som chcela spomenut jeden problem a to ten ze ked sme na prechadzke , stretneme nejakeho psa a hoc je to aj pes popripade fena okamzite ju chce narit ... ja fakt neviem preco sa s kazdym psom chce krit (parovat) :ua:
ďakujem vopred za rady
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Ivanka.P » Pon 04.05.2009 9:46

Gombicka333 píše:...má 10 mes. a ked ideme na prechadzku hej vsetko v pohode oňuchava si vsetko znackuje ...ale niekedy sa zastaví a OLIZUJE nejaky moč ... neviem prečo to robí !nestačí mu len to onuchat popripade oznackovat a ist dalej ?...


:haha: cudzí=fenkin najskôr háravej to znamená že v 10-tich mesiacoch je nadržaný.

Jedine potiahnuť /nie cuknúť/ vodítkom preč od toho miesta a nalákať na niečo iné. Ak začne slintať a cvakať zúbkami tak sa nezlakni. Psík ti dospel a nevie zvládnuť ten nával hormónov a vône sučiek. Ver tomu, že moč po psovi len preznačkuje a vylizuje po fenečke.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod usagi » Pon 04.05.2009 9:55

:lol: tak toto je jediny pripad kedy moj neposluchne ze:fuj to! :lol: takze furt sa tahame odtial prec.aj teraz to tu mame zamorene,pomaly uz ani neviem kade snim ist.nufak zacapeny k zemi a len nuchat a lizat :aaa:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Tobin » Pon 04.05.2009 10:31

Nemam sancu Toba od lizania staniek oducit. Skusam to, odkedy ho mam, nepomaha cuk, nepomahalo po papuli, nepomaha stlacit jazyk, hodit gastan... Asi sa to neda. Ci?
Pritom zrat nezerie nic, co nema vo svojej miske, alebo neponuknem z mojej ruky, dokonca aj ked mi maskrtka vypadne na zem, nespapa...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 10:33

My sme na tom rovnako, ja uz to nejak neriesim. Ked mi to spravi na cvicaku tak si ponadavam preco tam nechaju curat haravky a ide sa dalej... s tym sa podla mna toho vela narobit neda
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 04.05.2009 11:06

u nás to je to isté, ale funguje "fuj!"
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod calwen » Pon 04.05.2009 11:08

U nas funguje velmi razne fuj :haha: A to sa mi moc nechce takze radsej hodim daky kamen :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Sana » Pon 04.05.2009 12:44

a preco to robia? moja minule cvrkla (kastrovana) a psik ponej chlipal a chlipal skoro som sa po....
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Kača » Pon 04.05.2009 14:10

To sa naštastie nám ešte nestalo... Psi sú z tých feniek niekedy tak unesení... :lol:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod feffi » Pon 04.05.2009 14:28

dobby to ties roby. vichutnava to ako ked mi pijeme vino :lol: :haha: roby ako hannibal lector... :heh: u naz funguje "fuj!"
moja slovencina neni moc dobra, sorry!!!

dobby english toy terrier *9.3.08
lynn english toy terrier *18.9.08
feffi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: svajcarsko

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Amaguk » Pon 04.05.2009 14:40

hannibal lector :haha:

toto je pre psov prirodzena vec - ziskavaju tak informacie o potencialnych partnerkach, da sa to usmernovat ale pochybujem, ze sa to da uplne oducit :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Gombicka333 » Pon 04.05.2009 16:56

No ale sak to je nechutnee! co ked dostane nejaku chorobu alebo infekciu alebo daco ? :ua:
akoo dost mi to robi problem na cvicaku lebo on sa nesustredi na mna ale olizuje si tam veselo a mna ? ignor!
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod adushka » Pon 04.05.2009 20:27

tak toto je presne Benova obrovska zaluba, keby sa konali sutaze, kto dlhsie vydrzi, tak to mame vyhrate. funguje len druhe hlasne, razne, seriozne vazne, zivot ohrozujuce fuj+ potiahnut, pripadne kluce ked je na volno... a vzdy znova a znova a znova.. harava-neharava, jednoducho mnaminka, aj ked neharavku az tak dlho nemusi, ale ak nahodou zaciti z dialky a je na voditku, tak so mnou uplne trhne, zaprie sa do zeme a kym nezruknem tak okolity svet neexistuje.. a tiez ma to zacina hnevat, mama mi doma frfle ze pes smrdi ( z neho ide potom taky specificky pach) a ze ho mam okupat a bla bla bla.. darmo jej vysvetlujem, ze to nepomoze, ked ho necha olizovat.. ja sa sice snazim co to da, ale clovek nema oci vsade, a ked je odo mna na 30 metrov, tak to ani klucami nedohodim a mozem sa aj roztrhnut :ua:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Ivanka.P » Uto 05.05.2009 10:52

Gombicka333 píše:No ale sak to je nechutnee! co ked dostane nejaku chorobu alebo infekciu alebo daco ? :ua:
akoo dost mi to robi problem na cvicaku lebo on sa nesustredi na mna ale olizuje si tam veselo a mna ? ignor!


Nebála by som sa, že ti pes ochorie. Psi majú silné žaludočné kiseliny, spália aj salmonelu.

Mne skôr vadilo, keď môj nadržaný čivko dakto vylizoval po fenkách, potom doma robil očistu sebe a nakoniec som načapala psa s deckami v jednom tanieri :nechutne: to už je silné kafe aj na mňa. No chvalabohu sú zdraví a kdejaký škôlkarsky vírus ich neskolí. Že by to bolo aj tým? :joint:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Olizovanie "cudzieho" moču

Poslaťod Amaguk » Uto 05.05.2009 11:08

si pise, ze je to tym :yes: :no:
na "sklennikove" decka hned skoci barsaky virus...uz aj lekari zacali tvrdit, ze prilisna hygiena nam vlastne skodi :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa