Ako spriateliť psov?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Cathie » Sob 12.03.2011 17:21

Ja by som zoznamovala navolno a urcite postupne. Co sa tyka kosikov - zalezi od toho, ako na ne psy reaguju. Keby ich mali, je to bezpecnejsie, na druhej strane su psy, ktore s kosikom reaguju pri druhych psoch ostrazitejsie a agresivnejsie cisto preto, ze maju mensiu moznost sa branit - tym padom su opatrnejsi. Tak ci tak, nerobte z toho velku vedu a budte v pohode. Sledujte psy a budte pripravene zasiahnut, ale nie tak, ze budete sledovat kazdy ich krok, zahriakavat ich, zbytocne mozu vzniknut problemy len z toho, ze ich znervoznite. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Dagy » Pon 14.03.2011 10:04

tak sa to nepodarilo :ua: Artur bol v pohode s Rotwikom sa hrali, ale Achim sa ho bal a utocil do neho. Tam kamosi nebudu. :nwm:
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Bad » Pon 14.03.2011 10:17

Dagy píše:ale Achim sa ho bal a utocil do neho. Tam kamosi nebudu

proč hážeš flintu do žita, chce to, aby pochopil, že se nemá proč bát a i když nebudou nejlepší kámoši, tak na něj aspoň nebude útočit. Chce to čas a trošku práce.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Lindchen » Pon 14.03.2011 11:48

Mám tiež otázku :hi: . Ako by ste postupovali, keby ste chceli "spriateliť" dvoch samcov, ktorí sa chcú navzájom podriadiť? Lezú si na chrbty, nie je to však z hry, a snažia sa druhého stlačiť k zemi. Nejde o bezhlavú agresivitu (ani jeden sa z bežnej prevádzke neprejavuje agresívne, na iné psy neútočia, neštekajú), vedia čo robia a čo chcú dosiahnuť. Nechcem, aby došlo ku konflitku. Priateliť sa nemusia, stačí, aby strpeli vzájomnú prítomnosť. Sme spolu totiž na cvičáku. Ďakujem za názory a postrehy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Silvuch » Pon 14.03.2011 12:02

Linda, ved dobre ste postupovali. Ja som za, aby sa tieto psi, co si idu dokazovat svoju hierarchiu, dokazali aspon ignorovat. Cize ak vidi majitel svojho psa, ze sa ide nadriadovat, nech si ho pekne zavola a spacifikuje. Ziadne, ze psi si to vyriesia sami, lebo z toho mozu byt dosledky, ze pes si bude riesit sam aj ostatnych. Onuchat ano, vrcat nie.

Dalej, spriatelit by sa spriatelili, keby si nasli spolocnu hru. Bary nie je kamarat so seltiami, ktore ho stipu. Fakt sa cudujem, ze este nebola ziadna mela, ale dopomaha k tomu ta prijemna hra, ktora je s nimi spojena - hod aportom, ale toto nie je riesenie aplikovatelne na vsetkych.
Naposledy upravil Silvuch dňa Pon 14.03.2011 12:04, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Lindchen » Pon 14.03.2011 12:04

Až tak sa mi nezdalo, preferujem asi rýchle a rázne riešenia :heh: . Pýtam sa len tak na ďalšie názory, či niekomu niečo napadne :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Bad » Pon 14.03.2011 12:07

Silvuch píše:aby sa tieto psi, co si idu dokazovat svoju hierarchiu, dokazali aspon ignorovat. Cize ak vidi majitel svojho psa, ze sa ide nadriadovat, nech si ho pekne zavola a spacifikuje

souhlas. Já bych to brala přes poslušnost - můj pes míří k tomu druhému = třeba povel "k noze" (ale chtělo by to u obou psů). Mělo by je to přestat bavit a měli by se začít ignorovat.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod pigie » Pon 14.03.2011 12:10

Ja toto poznam velmi dobre. Bohuzial moj trt ma obcas tieto tendencie. Riesim to tak, ze vzdy, ked pride k druhemu psovi, poslem ho proste prec, zaujmem niecim. Potom uz staci povedat nie a ide si teda posvojom, ak nie, tak je poslany aby si siel robit posvojom. Neskor dokaze v pohode fungovat, dokonca "kamaratsky" a ak ho este nieco podobne napadne, tak proste v strehu, zrevem NIE a on teda prestane, ze akoze nic, ta hlava na tom kohutiku bol len omyl :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod raky » Pon 14.03.2011 12:17

Piggie - prečo mu tak hovoríš - keď je taký nádherný... :hi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod calwen » Pon 14.03.2011 12:18

Podla mna ich treba naucit obchadzat sa. Ci uz cez privolanie alebo "vypadnutie".
Priklad - frajerova sucka (jazvecik) by sa furt len mlela. Ale som si povedala, ze dost a po spolocnom venceni som k nim proste Roxu priniesla a buzerovala som ich tolko (teda skor jazvecicku, Roxynka to robila automaticky) az sa zacali pekne obchadzat... teraz nie je problem, aby u nich Roxynka bola, vie ze Vive sa ma proste uhnut a ze ak ma nejaky problem s nou, ja ho vyriesim.
Ako to vyriesime s Mardim neviem...ona sa totiz desne boji velkych psov :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod pigie » Pon 14.03.2011 12:29

Offtopic: Raky - lebo bohuzial obcas taky je :heh: Nie je to vzdyposluchajuceslniecko. Niekedy ma proste stve, tak mu poviem tak, ako si situacia vyzaduje :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod raky » Pon 14.03.2011 12:39

pigie píše:Offtopic: Raky - lebo bohuzial obcas taky je :heh: Nie je to vzdyposluchajuceslniecko. Niekedy ma proste stve, tak mu poviem tak, ako si situacia vyzaduje :aaa:

ja keď pozerám na tie fotky - tak ti neverím... je to chudáčik maličký zlatý... :hi: :hi: :hi: :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod pigie » Pon 14.03.2011 12:43

Offtopic: To iba preto, ze ked robi blbosti, tak nefotim, ale davam ho dopozoru :heh: a niekedy mam pocit, ze ani nevnima, ze tam som. Takze asi tolko k chudacikovi malickemu zlatemu :D
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Silvuch » Pon 14.03.2011 12:51

calwen, my sme s wer spriatelovali nasu submisivnu Tinu s jej dominantym Jackym. Trvalo nam celych hmmm 5 rokov, kym sa dostali do stadia ignoracie a boli schopní ísť vedla seba! bez traumy. Na zaciatku sa Tina v lese otacala domov, ze pardoon, s hentym ja nejdem. Ani odfotit sa spolu nedali. Postupom casu chodili za sebou (teda Tina v zavese, neexist predbehnut Jackyho), neskor pekne vedla seba. Okamih storocia, v ktory sme s wer ani nedufali = spolocna fotografia. Tieto psi nas s wer spojili a spolu nam odisli. :zz:
na fotke vidiet malu neistotu.
Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod calwen » Pon 14.03.2011 12:58

Len vies, Viva ma z neho panicky strach a hned ide po nom. Co teda ja zas uzemnim, ale ked Mardi zisti, ze to len vrieska, tak najlepsi napad je potom sa po nej rozbehnut, pockat kym zacne hucat a otocit to :pac: Takze toto je tiez moc na istote nepridava. Asi oprasime snuru :lol: Ono vonku po polhodke to celkom zvladaju, ale neviem si predstavit ist s nim k nim domov :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa