Ako spriateliť psov?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: agresivita

Poslaťod rissoto » Ned 30.01.2011 18:17

Dobrý večer potrebujem dosť súrne radu zatial mám takéto informácie:
Kamarátka prichýlila labradora potulujúceho sa po dedine už mesiac k sebe bohužial jej pes na neho reagoval zúrivým útokom a nechcel prestať.. až na opakovaný povel MIESTO sa spratal naspat k sebe.. vobec sa nechce s nim kamaratit takze teraz su krizovo jeden v garazi a druhy vo voliere... povodny pes je mensi ako labrador... viete pomoct? ako ich skamaratit? viem ze je to pre povodneho psa sok.. cudzinec v mojom teritoriu.. ale chcem hlavne pomoct kamaratke nejakou radou tak sa obraciam na vas... ked bduem mat viac informacii (pytajte sa co chcete vediet) dopisem ich sem...
dakujem za pomoc...
rissoto
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 130
Bydlisko: Trebišov

Re: agresivita

Poslaťod rissoto » Ned 30.01.2011 18:24

Doplňujúce informácie
dino bude mat v aprili 3 roky. labrador ma mozno rok. ale dino bol vzdy kludny psik. s inymi psami ak sa stretol na ulici, len ich onuchaval, väcsich psov sa väcsinou bal. ked som s nim presla na voditku okolo nejakych plotov za ktorymi boli psy, dino len vzdy ticho pokracoval dalej a psy za plotom sa sli zblaznit od brechania. az tento rok mam pocit akoby dospieval ci co a v lete ked som ho chodila kupat, aj on - mensi psi nic, a zrazu na väcsich zacal brechat.... zmena osobnosti ci co? :D ale inak v kontakte so psami nie je. este kym sused mal stena tak sa sem prepchalo popod plot a sa hrali, ale teraz ked uz su obaja velkí tak nic.
no a zoznamenie bolo take ze najprv mi ten labrador jednym kusom prekusol voditko, takze uz pobehoval volne po dvore a dino bol vo voliere. cez mreze sa len onuchavali. nic viac. labrador si len tak krutil chvostom, dino bol cely napäty..... ked sa prestali onuchavat cez mreze, ten novy uz onuchaval vsetko mozne naokolo a dino len stal, tak som ho pustila, asi minutku sa onuchavali, a zrazu dino zacal vrcat a hrozne ho zacal kusat do nufaka a do krku..... no a neboli na voditkach takze to bolo tazke ich oddelit. labrador ho ani nekusal, to vkuse len dino nanho utocil. skrikla som ze miesto a potom som sa s labradorom este raz prebehla po dedinke ze najdem aspon na DO niekoho. ale nic. jedna kocka nam dala matrac a tak je dino zatvoreny vo voliere a labrador v garazi....
rissoto
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 130
Bydlisko: Trebišov

Re: agresivita

Poslaťod Bee House » Ned 30.01.2011 21:22

Pred par tyzdnami som aj ja mala v docaske u seba mladu retrieverku a podobny problem. Ak som dobre rozumela, tvoj pes je "agresor" a ten novy v pohode? Tak potom sa spravaj, akoby ti tvoj pes napadol hocakeho cudzieho psa na ulici. To mu dovolis? Snad nie, a tak mu nedovol aby to robil tomu novemu. Na jednej strane ho sice chapem, tak ako moja rozmaznana psica, zvyknuta, ze ma vsetko len pre seba+ on bol zavrety a ten cudzi bol pusteny. To vsetko ho mohlo a pravdepodobne aj dohnalo k utoku. Lenze ten dvor je tvoj, a ak tam ty chces mat cudzieho psa, musi ho aj on akceptovat.
Uz som to tu kdesi pisala ale napisem znovu. Ak moja fena do cudzej skocila, v tej sekunde letela cez cely dvor. Ona(minimalne u mna) nema pravo takto si vybijat zurivost. Takze pri zautoceni agresora schmatnut, odhodit. Ak sa chce vratit, tak jedine cez teba. Z mojej skusenosti si fena pomaly ale isto zacala uvedomovat, ze toto sa nerobi a ak sa citila otravovana, radsej prisla potom ku mne. Po par dnoch, par skrabancoch na ksichtoch oboch kociek sa situacia normalizovala. Drzim palce :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod domin » Pia 18.02.2011 17:42

Mám problém s mojou kokeršpanielkou Nelly. Strašne vrčí a šteká na fenky(menšie alebo také velké ako je ona). Ked s nimi príde do kontaktu , hned sa do nich pustí a začne sa bitka(bolo síce niekolko vinímiek, do ktorých sa nepustila, ale len málo.)Nechápem to :nwm: . So psami sa znáša skvele. Neviem prečo s fenkami nie. Vie mi dať niekto nejaký dobrý tip ako toto chovanie čiastočne alebo úplne vymazať?? :hi: :smile:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Isabella » Ned 20.02.2011 21:34

Ja mam ties problem....ale u mna sa nejedna o vsetky psy...ale o jedneho jedineho!....Moj pes sa s nim proste neznesie..!
Moj je NO a ten 2. je BO-malinois....on je o 4 mesiace strasi ako moj....no ked sa vidia,.idu sa pozabijat!..Chcem zacat chodit na cicak s nimi,ale bojim sa ako to dopadne v jednom aute!
a tak vas prosim o rady,ako by sa dali spriatelit....moj by nebol ani taky problem..ale ten Malinois je straaaasne zurivy a dominantny! :ua: a ja chcem aby boli kamosi..
Isabella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148
Bydlisko: Dolná Poruba (prechodne Nemšová)

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Mackie » Ned 20.02.2011 22:40

podla mna, kasli na to
ak ten druhy nie je tvoj pes a nemas mu ako zasahovat do vychovy, nezmozes nic, len to, ze si vynervujes svojho psa a moze sa takto zacat spravat aj k inym
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Isabella » Pon 21.02.2011 17:00

Ale byvame najednej ulici,budeme chodit na jeden cvicak...a zrejme aj v jednom aute...moj s tym nema problem...on si sadne ked poviem a zostane..ale bojim sa aby ten 2. nevyletel po nom....preto by bolo skvele,keby sa nejako skmaratili..alebo sa aspon akceptovali.... :no:
Isabella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148
Bydlisko: Dolná Poruba (prechodne Nemšová)

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 21.02.2011 17:23

Pozri sa, je to smola, ale asi to nepôjde naložiť tie dva psi do jedného auta. Píšeš, že tvoj nemá problém. V tom prípade, to musí riešiť druhá strana. Neprichádza do úvahy, že takto po internete dostaneš nejaké rady a všetko sprostredkovane. To nikam nevedie, pretože to bude plné nepresností. Nikto z nás netuší, prečo to ten maliňák robí a ty asi tiež nie, takže riešenie po internete a sprostredkovane si vôbec neviem predstaviť.
Ako píše mackie, nechoď do kontaktu s nimi, keď netreba, tvoj pes tým bude zbytočne trpieť. Ja svoje psi pre podobné prípady tiež neposkytujem ako pokusného králika, načo.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Isabella » Uto 22.02.2011 19:56

Ten malinak ma asi problem ...... ale najaky psychicky!...Nase male psy necha tak,len ich onucha a chce sa hrat,ale ked sa priblizi k nemu clovek(okrem domacich) alebo vacsi pes...tak uz je zle nedobra....asi sa citi nejako ohrozovany,alebo ma strach...ale stekat ustrachanych psov som uz pocula vela,ale tento je uuuplne iny...ten sa neda zastavit...proste z neho ode strach...a moj sa s nim chce bit asilen preto,aby ma uchranil....on je hold taky superoddany psik.. :lol: stale ma pred vsetkimi chrani! :lol:
Isabella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148
Bydlisko: Dolná Poruba (prechodne Nemšová)

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod rissoto » Pia 25.02.2011 16:07

Ahojte mam otazocku.. keysi je strasna potvora k inym psom a nie kazdy psik na to ma nervy.. potvora znamena: druheho taha za usi za kozu na chrbte u dlhosrstych za vsetky mozne chlpy u sharpeia za lice a pod.. daktori psi sa s nou hraju a vracaju jej to ale niektori stracaju nervy a vybehnu po nej alebo sa jej boja... ako ju usmernit?? ze toto mozes a toto ne? lebo ked sa hrajkala so sharpeiom 10min vsetko v pohode nahanali sa a potom tak na seba vybehli ze ked som ju tahala prec cakala som ze si nedam pozor a mam po prste.. co robit? ked prisla k nam tak tiez u okusovania nepoznala mieru ale uz som ju naucila..(ukazalo som jej ze sa mi to nepaci knucanim a ukoncenim hry) co navrhujete?
rissoto
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 130
Bydlisko: Trebišov

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Cathie » Pia 25.02.2011 20:12

Osobne si myslim, ze tak ako nepoznala mieru u vas, tak nepozna mieru u inych psov a treba ju to naucit. Ak to nie je schopna pochopit od inych psov, pravdepodobne je potrebne, aby si s tym vysvetlenim pomohla ty. Mne osobne v tomto staci, ked na psa rozpravam pri kontakte s inym psom - teda hlasom mu napovedam co je OK a co nie, podla toho sa zariadi (tzn nerozpravam len vtedy, ked je nieco zle - ale aj ked je to dobre a tak sa fenka naucila ma pocuvat, kedze ju pri kontakte so psami pri dobrom spravani vela chvalim).

Ja by som v tomto jednala instinktivne - navigovat hlasom, odvolat od hry a tym hru prerusit.. sama uvidis, co funguje, naco tvoja psica najlepsie reaguje a comu rozumie :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Dagy » Pia 11.03.2011 15:09

potrebujem radu. Akym sposobom by ste prvy krat zoznamili psov? Chcem aby sa moji dvaja loptosi zoznamili s rocnym Rotwikom, ale bojim sa aby nebola bitka. Ako na to? :ua:
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod domin » Pia 11.03.2011 16:41

Dagy - podla mňa ak sú tvoji psi aj ten rotwik nekonfliktny, nemáš sa čoho báť.. :smile:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod Dagy » Pia 11.03.2011 17:10

takze nemusim davat kosiky? A pustit ich vsetkych naraz? Alebo najprv jedneho a potom druheho. Aby z toho nebola velka kuca-paca :lol:
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Ako spriateliť psov?

Poslaťod domin » Pia 11.03.2011 17:38

"takze nemusim davat kosiky? A pustit ich vsetkych naraz? Alebo najprv jedneho a potom druheho. Aby z toho nebola velka kuca-paca :lol:" - no ja tých havov nepoznám, ale ak sú nie je agresívny, tak košíky hádam nebudú nutné :lol: :no:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa