vychova psa na strazenie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: nešteká

Poslaťod raky » Pon 01.09.2014 15:49

ja som to napísal - nemajú radi jednofarebnosť... poštárov, kominíkov, hasičov atď... pretože bežne jednofarebnosť nevidia... :joint:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: nešteká

Poslaťod Bad » Pon 01.09.2014 15:53

raky píše:nemajú radi jednofarebnosť... poštárov, kominíkov, hasičov atď... pretože bežne jednofarebnosť nevidia...

teda pokud mě potkáš ve více barvách než jen černé, tak si toho važ... :heh: :joint: A psi nemají takové barevné vidění jako člověkové. A policajty nějak nijak neřešil.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: nešteká

Poslaťod raky » Pon 01.09.2014 15:57

Bad píše:
raky píše:nemajú radi jednofarebnosť... poštárov, kominíkov, hasičov atď... pretože bežne jednofarebnosť nevidia...

teda pokud mě potkáš ve více barvách než jen černé, tak si toho važ... :heh: :joint: A psi nemají takové barevné vidění jako člověkové. A policajty nějak nijak neřešil.....

Bad - ano možno miesto modrej vidia šedú - ale stále jednoliatu... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: nešteká

Poslaťod akuk » Pon 01.09.2014 17:27

mne najviac pasuje ten ,,podozrivy,, ,,,tym ze postar je na jemu znamom uzemi stale tak nejak prechodne tzv. ,,obsmietac,, :lol: asik nikde nechodi v uniforme dnu, aby sa pes zaradil ze ho beries ako vitanu navstevu :nwm:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: nešteká

Poslaťod Buchťa » Pon 01.09.2014 18:30

raky píše:takže priatelia :jazyk: poštárka je predsa najlepšie učiteľka pre psíka na stráženie... ako to funguje? Začneme od oblečenia - vačšinou majú uniformy - vraví sa - že psíci nemajú uniformy radi, ale málokto vie prečo... Psík pozná veľa ľudí a vačšinou všetci saobliekajú farebne - tých stretáva na prechádzkach a už si zvykol, že sú pre neho v podobe... Ale uniforma je v podstate jednofarebná a teda podozrivá... nehovoriac o tom, že teda napríklad pre toho hovíka... A takýto človek ,,podozrivý,, príde k bránke a stojí tam dlhšie, alebo kratšie ale vždy odíde... No a psík na podozrivého zaštekal a on teda ušiel, psík nárástol - veď vlastne zahnal tú podozrivú jednofarebnú osobu... No a možno si myslí skúsim nabudúce štekať viac - možno rýchlejšie odíde... Pri niekoľkých opakovaniach - máte krásne vycvičeného psíka na stráženie - teda zatiaľ na poštára... :heh: :ahoj:


Raky, ty jsi zlato, a i inteligentní :pusa:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: nešteká

Poslaťod hriva » Pon 01.09.2014 18:31

Poštár je pravidelný narusitel, plizi sa pomaly od domu k domu, má vozík či ruksak;, pri bráne postoji kým vytiahne poštu, jasne že to tým psom leze na nerv :jazyk:
Moja fena vedela presne o kolkej chodí poštárka, 12 rokov ju každý deň čakala :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: nešteká

Poslaťod wer » Pon 01.09.2014 18:46

som rada, ze tu aspon niekto "obhajuje" stekanie. robime tu vsade zo psov plysacikov a potom sa cudujeme, kde sa vytracaju povodne vlastnosti. :ua:
to bola jedna z pradavnych funkcii psa - strazit.
a pre zadavatela. pes pravdepodobne nabral istotu, nemusi sa uz chranit sam, ma svojich ludi. :) nemyslim, ze to ma priamy suvis so zakazom. ;)
pokial je nutne, aby pes ohlasoval okoloiducich, najlepsie bude navstivit nejaky schopny cvicak a poradit sa. radit taketo veci cez net moze napachat viac skody ako uzitku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: nešteká

Poslaťod hriva » Pon 01.09.2014 18:58

Ja keď napr vyvrem Briu von oznamuje každého hlučnejšieho človeka čo ide po ulici. Nero sa to od nej naučil. To že síce bliaka ale ukradnúť by sa dal za sekundu ti ľudia za plotom našťastie netusia :heh:
Máme tu potom stekacov prepnutych, NO-čko celoživotne v ohrade a zopár kúskov čo sa majú síce záhradku ale to je tak všetko. Sak ja som tu vlastne na ulici jediná čo venci :oo:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: nešteká

Poslaťod kives » Sob 06.09.2014 9:38

u nás sú nepriatelia aj letákonosiči, nielen poštárka. Raky to vystihol. príde, dačo šprtá, nechá sa odohnať. Som dobrý, nabudúce budem ryčať viac.
Ja veľmi tiež neobľubujem, keď ryčí jak puk. kričanie nikam neviedlo, tak vyjdem, privolám, posadím, počkáme kym prejdú, odmením. teraz už cupitá, keď sa otvoria dvere, predtým samozrejme šteká, ale to nijak neriešim. občas, napr. častejšie pri tej poštárke, to chce donucovacie prostriedky. nemyslím prizabiť, ale keď už vykročim jeho smerom, tak už tuší prúser a zaparkuje sa pred vchodové dvere.
tak všeobecne rieši roznášačov akejkoľvek pošty, z nejakých blbých príčin nákladiaky, motorky a psy. a ak sa niekto podozrivo šuchtá. ľudí alebo autá, čo idú okolo, si nevšíma.
na ulici nikoho nerieši, skor ho podozrievam, že keby som mu dovolila, tak sa nechá škrabkať, mačka jedna.
Naposledy upravil kives dňa Sob 06.09.2014 9:44, celkovo upravené 1
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: nešteká

Poslaťod Lindchen » Sob 06.09.2014 9:42

kives píše:u nás sú nepriatelia aj letákonosiči, nielen poštárka. Raky to vystihol. príde, dačo šprtá, nechá sa odohnať. Som dobrý, nabudúce budem ryčať viac.

Presne :yes: . Aj môj u babky neštekavý, len si ňuchá/leží, ako náhle prišla poštárka na bicykli, štekooot :oo: . Doma neviem, poštárke sa do bytov nechce nosiť poštu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: nešteká

Poslaťod Tchor » Sob 06.09.2014 10:12

wer píše:som rada, ze tu aspon niekto "obhajuje" stekanie. robime tu vsade zo psov plysacikov a potom sa cudujeme, kde sa vytracaju povodne vlastnosti. :ua:
to bola jedna z pradavnych funkcii psa - strazit.
a pre zadavatela. pes pravdepodobne nabral istotu, nemusi sa uz chranit sam, ma svojich ludi. :) nemyslim, ze to ma priamy suvis so zakazom. ;)
pokial je nutne, aby pes ohlasoval okoloiducich, najlepsie bude navstivit nejaky schopny cvicak a poradit sa. radit taketo veci cez net moze napachat viac skody ako uzitku.

Kdyz oni vetsinou nejvic stekaj ti psi co se nejvic boji...
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: nešteká

Poslaťod wer » Sob 06.09.2014 10:15

to my vsetci vieme ;)
ved to mam aj v tom citovanom prispevku :jazyk:
ale to nemeni nic na veci, ze sa pes da naucit hlasit ludi, co stoja u dveri :ahoj:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: nešteká

Poslaťod pigie » Sob 06.09.2014 11:26

Tchor píše:Kdyz oni vetsinou nejvic stekaj ti psi co se nejvic boji...

Si pamatam ako doteraz, ako som sla okolo plota, kde dorazali na mna 2 dobermani. Pena u huby doslova. A ja som kukala len na nich, sla naslepo, lebo to bola zadna cesta okolo zahrad a zrazu drb, kukali sme na seba bez pletiva, lebo bola otvorena branka :lol: Kedze ja som neutiekla, tak predpokladam, ze oni sa zlakli viac, kedze utiekli :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: nešteká

Poslaťod hriva » Sob 06.09.2014 12:12

To tak býva aj keď sa pes zrazu urve z reťaze či nejak sa dostane von. Zrazu nevie čo ma robiť. No, bohužiaľ, ne vždy :joint:
Mne takto dostala Gina nálepku nebezpečný pes, vyrastkovia ju drazdili a drazdili, cez plot, povedať si nenechali, hádzali do nej predmety až raz jedného dňa sa von dostala a veru nezavahala. Ináč to bol pes vyrovnaný veľká dobracka, sebavedomá, stekala malo. Týchto si pamatala veľmi dobre a skončilo to sitim stehna.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: nešteká

Poslaťod vavrena » Sob 06.09.2014 12:22

Offtopic: V Česku taký prípad skončil inak :ua:
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/ ... ulnik.html
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa