Strata dôvery / nedôvera voči majiteľovi

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Nedôvera

Poslaťod mirka22 » Pon 08.06.2009 16:42

Lena presne ako pisal slavo.Proste niekedy je uplne v pohode a potom sa stiahne....a vobec sa to nelepsi...len u nas je to aj pri hre so psami,proste ked nejaky pes nanho ide prudsie a tym myslim ze nanho vyskoci alebo ho tapne labou..stiahne sa.
Hanka1 ak mas nejake konkretne rady sem s nimi :yes:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Nedôvera

Poslaťod mirka22 » Pon 08.06.2009 17:04

ale on je stale taky isty,teda v tomto...mojkat sa,maznat sa...ale proste niekedy sa akoby zlakne..mam pocit ze aj vlastneho tiena a stiahne sa.ved to ze to nieje stale..tomu nechapem :nwm:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Nedôvera

Poslaťod Slavo » Pon 08.06.2009 17:41

Caute vsetci.
Takze co sme podla Vasich rad zmenili na nasom spravani, ake zmeny sme urobili aby nam nasa Nely zacala verit:
1) koterec, ako som uz sponil, nezatavrame ani v case ked nie sme doma. Inac zatvarali sme ho preto, lebo sme sa
obavali, ze sa strati.
2) ked sme doma a nie sme na dvore, tak je nas pes s nami v dome. Vyhradili sme jej miesto, odkial ma prehlad co sa v
dome robi.
3) v noci spi alebo v dome, alebo v koterci. Po vecernej prechdazke nechame Nely rozhodnut sa kde chce nocovat. Pocas
vikendu si dvakrat sama vybarla spanok v dome, raz vonku.
4) prestali sme sa prilis vnucovat. Takisto to skusame bez "mojkania".
5) Ako tusim spominala Lena, prestali sme podplacat psika pamlskami.
6) Pridali sme okrem vecernej prechadzky aj rannu.

Uvidime ci to pomoze. Urcite dam vediet aky je progres.

Inac co sa tyka stekania ktosi spominal, ze to nie je vlastne labradorovi. Ked som bol pre nasu Nely u chovatelky, tak na dvore boli tri zurivo stekajuce feny labradora. Aj som sa im chcel nechat ovonat a potom ich pohladit, no chovatelka ma upozornila, ze jedna znich by mi vedela aj ublizit. Tak som to vtedy hned vzdal. Ako je to potom s tym stekanim?
Slavo
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Nedôvera

Poslaťod mirka22 » Pon 08.06.2009 18:48

Tak teda skusim to popisat presnejsie.Normalne je hravy,pritulny,vrti chvostom o prietrh,necha sa mojkat aj od cudzich,oblizuje ich.niekto ale napr.rychlo vstane zo zeme a on sa prikrci,stiahne chvost akoby sa zlakol.inokedy pride k nam navsteva,ohlasi a ide veselo privitat..inokedy ohlasi,pride onuchat a ked sa mu prihovoria on cuvne a stiahne chvost.jedna sa stale o tych istych ludi.a dalsia vec ked je s inymi psami,normalne sa hraju,jeho nahodou capne labou alebo nanho vyskoci,stiahne chvost,mam aj fotku aky ma postoj pri psovi ked sa boji ale dam ju zajtra lebo tu nemam kabel,ak to teda pomoze.
takze spominana fotka Obrázok
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Nedôvera

Poslaťod Ivanka.P » Uto 09.06.2009 10:15

Obrázok

To nemusí byť ani strach ale skôr nejaké podriaďovacie gesto ako hold staršiemu vyspelému psovi. To isté s človekom, niekedy psík takto prejavuje podriadenie. Čo nemusí byť len strach.
Myslím si ale, že niektorí psíci sú viac plachý a niektorí sú sebavedomejší. My ludia im môžeme iba pomôcť. A to hlavne tým, čo tu už bolo spomenuté a Slavo na to ide správne.

Ja mám psa tiež vonku /v dome bola len pár krát aj to po úraze/ a nieje ustráchaná. Dokonca ju ani nemám od malička. Proste ona je tvrdšia povaha :nwm: Ale napríklad ak aj idem von s deťmi, tak beriem automaticky aj psa. Bolo by mi lúto keby sa cítila odstrčená........
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedôvera

Poslaťod mirka22 » Uto 09.06.2009 10:30

Ivanka myslim ze mas uplnu pravdu :jop: presne preto som povedala ze je to o slabsej povahe a nie o tom ci je pes von alebo dnu.ja som chcela poukazat na to ze aj pes chovany dnu ma podobne reakcie. :yes: :yes: a samozrejme ze nasho bereme vsade aby sa osmeloval a naberal sebavedomie..ved on sa od nas ani nepohne,vsak Lena :lol:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Nedôvera

Poslaťod Hanka 1 » Uto 09.06.2009 11:17

mirka22 píše:Tak teda skusim to popisat presnejsie.Normalne je hravy,pritulny,vrti chvostom o prietrh,necha sa mojkat aj od cudzich,oblizuje ich.niekto ale napr.rychlo vstane zo zeme a on sa prikrci,stiahne chvost akoby sa zlakol.inokedy pride k nam navsteva,ohlasi a ide veselo privitat..inokedy ohlasi,pride onuchat a ked sa mu prihovoria on cuvne a stiahne chvost.jedna sa stale o tych istych ludi.a dalsia vec ked je s inymi psami,normalne sa hraju,jeho nahodou capne labou alebo nanho vyskoci,stiahne chvost,mam aj fotku aky ma postoj pri psovi ked sa boji ale dam ju zajtra lebo tu nemam kabel,ak to teda pomoze.
takze spominana fotka Obrázok


Je to podle tvého popisu o tom, že pejsek je zvyklý na určitý stereotyp, na určité vzorce chování a pohybování lidí i psů a cokoli jiného ho vyvede z míry a řeší to submisivním chováním, pro jistotu. Cestu bych z toho vidělat takovou, že si udělám "italskou domácnost". Domluvím se s lidmi doma, že občas třeba jen tak vyskočí z gauče a začnou se protahovat, že mi budou padat pokličky a prkénka, občas po sobě lidi hodí polštářema. Co se týká her s pejskem, prokládala bych něžné hlazení ostřejším podrbáním, chycením za nohu, za ocásek, dloubnutím do zadku, zataháním za ocásek...., prostě aby se lekl, ale zjistil, že se pokračuje ve hře a že to je sranda.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Nedôvera

Poslaťod Ivanka.P » Uto 09.06.2009 11:29

Hanka neviem ako poznáš Caníkov ja sama osobne len troch + tu na fóre z popisu. Príde mi, že sú to skôr takí lakví psíci a v psej smečke velmi podriadeneckí. V domácnosti radšej schovaní za pánička :yes:

Tak tú taliansku domácnosť my máme a je to fakt pravda. Pes si zvykne na všetko, čo je v jeho okolí prirodzené. Ak je to normálka pre členov domácnosti, tak si zvykne aj na hluk a rýchle pohyby. :yes:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedôvera

Poslaťod mirka22 » Uto 09.06.2009 11:31

Hanka ale u nas to tak vyzera,presne ako si napisala talianska domacnost.mame aj caste navstevy,mame dve deti je u nas ruch ako na stanici,na prechadzku chodime vacsinou vsetci,3psi,2deti plus my dvaja a to od mala,berieme ho medzi ludi,lebo mame malu krcmu,proste ten kontakt ludi a psov tam je anieje to kazdy den to iste.
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Nedôvera

Poslaťod Tija » Uto 09.06.2009 11:39

Mňa len tak napadlo Slavo-že vlastne Nely nemala začiatky najlepšie a ak ešte aj ostatný členovia svorky neboli veľmi priateľský-tak ma napadá či nebola nejako z ich strany utláčaná a preto sa radšej podriaďuje aby predišla útoku ak keď žiaden u Vás nehrozí...
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Nedôvera

Poslaťod Ivanka.P » Uto 09.06.2009 11:42

mirka22 - ano proste je to taký psík od povahy. Máme kamošku CC krásna urastená že sa jej každý bojí ale ona je tak milunká a ak si nieje istá situáciou tak sa prikrčí a čaká čo sa bude diať ďalej. Ak nič otrasie sa a je veselá ďalej :nwm: proste je taká.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedôvera

Poslaťod mirka22 » Uto 09.06.2009 11:46

Tak tak toto je presne nas pripad,asi je zbytocne dalej to rozvadzat dakujem vsetkym :yes: :ahoj:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Nedôvera

Poslaťod Slavo » Pon 15.06.2009 16:57

Caute, nasu Nelly berieme do domu, ako si nam Lena poradila a neskutocne to pomohlo. Ked sa vratime z prace, tak k nam hned bezi, vrti s chvostom, tak, ze nim az kruti dookola. Uz necaka za pamlskami a automaticky vstupi do domu s nami. Necham dvere otvorene a ona sa sama rozhodne. To svoje bydielko v dome uz pozna, takze ide rovno tam. Zo zaciatku sme ju museli navadzat, aby tam vobec lahla. Bala sa tej chodze po podlahe, vzhladom na to ze sa tam posmykla, ale teraz je ho v pohode a prechadza sa volne po byte. Uz aj spravanie vonku sa zlepsilo, napr. to stekanie, nie je take hrozne. Naposledy na mna zastekala, ked som sa vratil domov, ale vrtela s chvostom, tak si myslim ze toto bolo uz skor ako pozdrav, nez nieco ako "Ja som tu panom". Stale si myslim, ze to nie je 100%-ne, ale ten pokrok ma nesmierne tesi. Ktosi tu povedal, ze socializacia nepomaha, ze je to povahou. U mojho psa to povahou nie je. Velmi, velmi pekne dakujem za rady. Lena, pytala si sa na to privolavanie atd. Ked ideme na prechadzku, staci, ze vezmeme ja alebo manzelka voditko a uz je pri brane. Zatial ju nenutim ist tam, kam ja urcim, ale viacmenej ona si vybera a ja ju mierne navigujem. Ak by si mala pre mna este nejaku radu, tak povedz.
Slavo
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Nedôvera

Poslaťod Lena » Pon 15.06.2009 19:27

Jéééj no super, ani nevieš akú radosť z vás mám :yes: a ako ste na tom s privolávačkou vonku na prechádzke? a ešte sa krčí keď ju chcete napr. pohladkať? Je super že si vítaný a nie oštekávaný :no: A to šteknutie s vrtením chvosta bolo na 100pro zo šťastia že ťa cítila už z diaľky a nevedela sa ťa dočkať..... :yes: Evidentne je to samostaný psík takže si sama vyberie kde chce byť, a keď si vyberie dom tak jej proste chýbate...( u nás by si taro vybral bars aj peklo keby sme tam aj my :lol: )....A čo sa týka tej povahy alebo socializácie, skôr by som to nazvala súčasné hľadanie postavenia a zázemia vo vašej smečke.....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Nedôvera

Poslaťod Slavo » Pon 15.06.2009 21:30

Ked som s nou na prechadzke, tak ju zatial z voditka neodopinam, napr. v lese, na luke, na ulici medzi ludmi. Voditko je s lankom 5 m. Takze ju popustim kolko ona chce a kam chce, podla moznosti, samozrejme. Ale niekedy ju pustim z dvora trocha na ulicu ( byvam v tichej ulicke v mensom meste ). Vybehne asi o styri domy vyssie, ked ju zavolam, tak sa vrati, ale musi si onuchat teren. A k tomu hladkaniu, uz sa nekrci, ked ju idem pohladkat. Su to pokroky, ale este stale mame co robit, hlavne nepopustit v tom co sme uz dosiahli.
Slavo
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa