Ako naučiť na iné zviera

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Ivanka.P » Pon 30.06.2014 12:46

:heh: nieje
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Tchor » Štv 03.07.2014 9:36

Je - pokud se ta kocka dokaze chovat tak aby nespustila lovecke chovani psa.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod pomsworld » Ned 06.07.2014 15:50

Je možné že by som naučila spolunažívať fenku (8ročná), fenku (7 týždňov) a dve zakrpatené králičky (3 mesiace)? Celkom sa toho bojím :)
pomsworld
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Trnava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Vikiki22 » Pia 11.07.2014 15:45

Všetko je možné. Len treba zvoliť správny postup. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod hriva » Pia 11.07.2014 17:25

Ja mam fenu 5 ročnú a 2 králiky sú úplne v pohode. Mám ešte psa toho som učila na králiky od dvoch mesiacov no nevydalo. ..S ním by som to už ani neriskovala.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Pati Kiki » Pia 12.12.2014 14:48

Ako by ste postupovali, keby máte psa, ktorý nemá rád určité zviera aby si naň zvykol? to druhé zviera je v pohode ku psom. Ďakujem :smile:
Pati Kiki
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod aNeMiC » Pon 22.12.2014 0:40

Donášať k nemu pachy toho určitého zvieraťa, odmeňovať psa pamlskami v prítomnosti zvieraťa, ktoré pes nemá v láske,... s pojiť zviera s odmenou a oboznámiť ho s pachmi, zvukami a správaním sa zvieraťa
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Pati Kiki » Pon 22.12.2014 22:10

Len horší prípad je, keď ona vôbec nereaguje, keď jej chcem niečo povedať alebo dať. Nechce to! :ua:
Pati Kiki
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod zuhhka » Sob 03.01.2015 14:07

Ahoj, mala by som jednu otázku. Niekedy v lete by sme mali mať kocúrika, lenže môj havo mačky moc nemusí a keď nejakú vidí tak sa za ňou rozbehne, ale nespraví jej nič. Tak som sa ccela spýtať na nejakú "predprípravu". Vedeli by ste mi nejako poradiť? :nwm: za každú radu budem veľmi vďačná :smile:
Haki & Harry
zuhhka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58
Bydlisko: Kamenná Poruba

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Elska » Ned 04.01.2015 12:54

Nas pes tiez nahana macky, ale neublizi. Ked sa ku nam zatulalo maciatko tak sme ich dali dokopy a teraz nie je ziaden problem. Ale ked uvidi cudziu macku, znovu sa hafan po nej rozbehne. Takze u nas to prebehlo bez pripravy a uplne v pohode.
Elska
Šteniatko
 
Príspevky: 90

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod aNeMiC » Štv 08.01.2015 23:14

Zuzi, donesiem ti môj sveter... je plný chlpov od kocúra :ach: :lol:
Elska, naša fenka je proste blaznivý pes, kt. sa neviem ovládať. Naháňala mačky, no tiež neublížila. Akonáhle prišiel Belo, náš kocúr, kt. si tak zamilovala ... že proste behá za ním a opakuje po ňom. Každopádne, mne nenaháňa ani cudzie mačky... už ju vôbec nezaujímajú
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod zuhhka » Uto 13.01.2015 20:57

Díky ľudia :smile:
Haki & Harry
zuhhka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 58
Bydlisko: Kamenná Poruba

Ako privyknúť šteňa na hydinu?

Poslaťod footballfun » Str 21.01.2015 19:44

Ahojte :) Máme doma 4mesačné šteňa kríženca. Mama je nemecký ovčiak a otec kríženec čuvača a leonbergera. Chcem sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti s privykaním si psa na hydinu. 2 sliepky už napadol, ale nezožral ich ani nezabil, len pohrýzol. Chcem ho začať privykať na hydinu, keďže na jar by som ich rada púšťala pásť na dvor. Máte nejaké tipy ako na to? Nerada by som si po dvore ťahala elektrický ohradník, aby dal hydine pokoj. Bude mať na lovecký inštinkt nejaký vplyv kastrácia? :smile:
footballfun
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Ako privyknúť šteňa na hydinu?

Poslaťod streetcorp » Pon 26.01.2015 0:36

footballfun píše:Ahojte :) Máme doma 4mesačné šteňa kríženca. Mama je nemecký ovčiak a otec kríženec čuvača a leonbergera. Chcem sa Vás spýtať, či máte nejaké skúsenosti s privykaním si psa na hydinu. 2 sliepky už napadol, ale nezožral ich ani nezabil, len pohrýzol. Chcem ho začať privykať na hydinu, keďže na jar by som ich rada púšťala pásť na dvor. Máte nejaké tipy ako na to? Nerada by som si po dvore ťahala elektrický ohradník, aby dal hydine pokoj. Bude mať na lovecký inštinkt nejaký vplyv kastrácia? :smile:

Je to šteniatko a všetko čo sa hýbe je jeho objekt záujmu...nemôžeš od neho čakať zo dňa na deň že ti prestane za nimi behať...všetko sa dá vyriešiť poctivým Výcvikom, ale dlho to trvá.
Drž psa za obojok a pred neho postav tú hydinu. Ak po nej začne chňapať, tak novinami ho treskni po chrbte :nie: (jasné, že nie tak, aby si mu ublížila, len noviny dobre šuchocú). A takto pokračovať až do doby, kedy pochopí, že tie spolunažívajúce tvory nesmie brať do papule. Aj tak ale nebudeš mať istotu, či niekedy v budúcnosti niektorú z hydiny nedá dolu ak nebudeš práve na dvore.
streetcorp
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Ako privyknúť šteňa na hydinu?

Poslaťod Shel-chan » Pon 26.01.2015 1:05

...Alebo inak, bez fyzickych trestov. Zober ho ku plotu s hydinou, pripadne k hydine na voditku, a pockaj. Najprv bude saliet, ale ty pockas, az dokial ho to neprestane bavit - do 10 minut zarucene. Vtedy mu daj piskotku (resp. iny maly kusocek pamlsku pre psy) a pochval ho. Dobre sa to cvici s klikerom.

Uc ho, aby sledoval teba - ked sa otoci na teba namiesto kuriat, pochval ho a daj mu dalsi kusok. Ked pochopi, zacni presuvat k hydine aj vycvik poslusnosti (samozrejme ratam s tym, ze bude mat zaklady sadni - lahni - ostan zvladnute dopredu, v nicim nerusenom prostredi). Trvaj na tom, aby sa pes sustredil na teba, nie na sliepky.

Daj mu ku ohrade pelech a nauc ho povel "na miesto" - trvaj na tom, aby tam zostal, az kym nedostane povel "volno". Kym je riziko, ze hydinu napadne, ked dostane volno, odved ho do bezpecnej vzdialenosti na voditku. Ak si hydinu vsima alebo sleduje, mozes ho prisne, ale tichym, kludnym hlasom napomenut, napr. "nesmies", "nono", "fujto".

Zacni pustat hydinu na dvor, kym je pes na mieste pod tvojim dozorom. V tomto stadiu by mal byt uz kludnejsi, kedze predpokladam, ze vam bude trvat par tyzdnov alebo mesiacov, kym sa do tohto stadia dostanete. Ked si overis jeho reakcie na mieste a pod dohladom, kym bude hydina chodit okolo, mozes pokracovat. Mal by byt pokojny, nevsimat si vtaky, spokojne lezat, prip. dychcat, usi nie nastrazene ale zvesene.

Dalsim krokom je potom uz len nechat psa sameho pri hydine aj mimo jeho miesta, navolno na dvore kym ty robis inu pracu.

Vsetko, co som napisala, na seba nadvazuje, a samozrejme po kazdom dobre splnenom cviku nasleduje maskrta. Daj pozor, aby mimo tvojho dozoru hydinu nenahanal - je to prenho skvela sranda, a ked sa to raz nauci a zafixuje si to, bude velmi tazke ho to oducit. Vycvik v tom pripade strati zmysel!

Dobre je so psom pracovat aj mimo tento vycvik, napriklad chodit na cvicak, trenovat privolacku, chodit na prechadzky, lebo cim budete mat lepsi vztah, tym viac bude tvoje priania respektovat. A to aj bez trestov.

Ja som si doniesla prepelice ku psom uz vychovanym, preto som toto nemusela riesit. Ak ich prilis sleduju alebo chodia okolo klietky, staci ich potichu napomenut, a obaja odidu. Ani davnejsie ked som si doniesla potkany, tak to neriesili. Preto zdoraznujem, ze so psom sa ovela lahsie pracuje, ak je mu pravidelne venovana pozornost a umoznene cvicenie.

S tymto suvisi aj to, ze pes potrebuje fyzicku aktivitu. Z principu sa utahanemu psovi uz nebude chciet behat za sliepkami. Kedze mas male stena, staci ho teraz zobrat na polhodinovu prechadzku, a ked sa vratite, zacni cvicit za ohradou so sliepkami, ci uz podla mojho navodu, alebo kolegovho hore. Ako bude pes rast, bude vyzadovat prechadzky dlhsie, ale vzdy cvic po prechadzke. Ak nebudes bravat psa von a on sa bude cely den iba nudit na dvore, pravdepodobne ho nikdy trhat sliepky neoducis, lebo to bude jedina zabava a psychicke a fyzicke vybitie, ktore bude mat k dispozicii.

Prajem vela zdaru :ahoj:

Sent from my SGH-I927 using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa