Ako naučiť na iné zviera

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ako privyknúť šteňa na hydinu?

Poslaťod footballfun » Pon 26.01.2015 17:57

supeeer, ďakujem obom, že ste si našli čas a skvele mi poradili. :smile: Hneď zajtra začnem s týmto podrobným návodom. Na prechádzky chodíme každý deň, je už pekne zvyknutý chodiť aj na vodítku aj bez neho a ovláda zatiaľ len "sadni", "ľahni", "daj labku" a príde na zavolanie, ale to asi ako každé šteniatko. Mám ešte dva cavaliere, 1,5 ročného a 6ročného, a tie sliepkam neurobili nič aj bez akéhokoľvek výcviku. Ale tento náš pes je veľký, a teda sa sliepok nebojí. Vaše rady mi zaručene pomôžu, už sa na to veľmi teším, ako ho budem trénovať. Samozrejme viem, že to nepôjde zo dňa na deň, preto sa o to zaujímam už teraz v januári, aby som keď aj nie hneď na jar, tak aspoň v lete mohla nechať sliepky, morky a kačky pásť sa. Budú za dreveným plotom, ale pre psa nebude problém plot preskočiť, takže chcem, aby sa vedel ovládnuť. Teraz boli za pletivom, a on sa k nim podhrabal. Chápem to, že ho to baví, nemožno ho za to trestať. Pozitívny výcvik je jediné, čo uznávam, takže ho budem odmeňovať za pokojné správanie v ich prítomnosti. :smile:
footballfun
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Ako privyknúť šteňa na hydinu?

Poslaťod Aris » Pon 26.01.2015 18:01

Offtopic: Pošlem k nemu naše sliepky čo mi už pár krát zbili psa? :joint: :joint:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Ako privyknúť šteňa na hydinu?

Poslaťod Shel-chan » Uto 27.01.2015 2:32

Jej, aky super pristup [emoji2] Ja som to pisala tak podrobne, lebo na telefone avatar nevidim a tak nejak som myslela, ze to bude pre psika, ktory ma stravit cely zivot na dvore. :angel: Som rada, ze nie.

To podhrabanie je ale presne to, co mu nesmiete dovolit - vo faze vycviku by sa mal k ohrade dostat len kym cvicite, a zasadne pod dozorom! Sameho ho nenechavajte pri ohrade, ak sa to len trochu da.

Este k tomu kastrovaniu - mohlo by pomoct, ale nie je to vobec zarucene. Menej testosteronu znamena menej agresivny pes, lenze sliepky pes nedrhne kvoli agresivite, ale lebo lovi, lebo ho to bavi, alebo z nudy.

Aris - to by ho minimalne naucilo ze za to podhrabanie mu to nestoji... :heh:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

žerie nam hydinu

Poslaťod teerinka » Pia 18.09.2015 15:14

Prosim o radu, či je možne ešte niečo v tejto veci robiť. Mame 7ročneho psa - križenca vlčiaka a boxera. 2 roky dozadu mu zomreli majitelia, nikto ho nechcel, rozmyslalo sa dokonca o jeho utrateni, bolo nam ho luto a zobrali sme ho k nam. Byvame zatial u mojich rodicov, ktori chovaju hydinu. Pes cely zivot zil s hydinou, nikdy ziadnej neublizil. Nasi maju este jedneho psa, ktory dotrahl sliepku a odvtedy to zacal robit aj ten nas. Vzdy sa mu podarilo nejak preskocit koterec a nejake sliepky podusil, v poslednom case ich nedusi, ale cele zerie. Aj dnes mal v koterci (oka na sieti max 10x10cm), kopu peria. Vobec nechapem ako tam sliepku dostal. Pravdepodobne mu tam vopchala hlavu a tak si ju stiahol dnu. Co myslite, je este nejaka sanca s takymto psom pracovat? Bude sa vediet odnaucit? Mame male deti, susedia maju male deti, prestavam tomu psovi doverovat a bojim sa, ze casom ublizi aj inemu ako len sliepkam :(
teerinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod wer » Pia 18.09.2015 16:24

pes je lovec. od prirody. co to ma s vami? :heh: riesenie? zabezpecit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod aNeMiC » Pia 18.09.2015 16:27

tak tak, ako píše wer. Nech sa sliepky nedostanú k nemu. Lebo ak aj bude pri vás a bude už sliepku naháňať, potrestáte ho, ale ak ju nájdete už po čine... nespravíte nič
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod Margita » Pia 18.09.2015 22:11

to viete,ked uciti pach krvi... :aaa:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod aNeMiC » Pia 18.09.2015 22:46

Margita, ako upir, co? :-D :smile:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod Margita » Pia 18.09.2015 22:48

no, pocas splnu si to vtiahne do koterca aj susedovic deti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod pigie » Pia 18.09.2015 23:18

... spiace pokojne dovtedy v postielkach! :dedo:
Offtopic: kua, ja uz musim prestat s tymi kravinami. Si davam zavazok :heh: Uz len seriozne diskusie! :dedo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod aNeMiC » Sob 19.09.2015 14:32

:haha: spiace v postielkach s plyšovým medvedíkom! :aaa:
Offtopic: Seriozne diskusie sú nudné :heh: :pivko:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod Barbara » Str 23.09.2015 16:42

Offtopic: Tak pes konecne ukazal ako sa ma krmit prey modelom a oni mu to idu zakazovat, chudatko :plac: :heh:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod Snezienka123 » Štv 24.09.2015 15:03

Veru, spestril si jedálníček...dobrý výber :jop: ...ktovie čím je kŕmený...
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod pigie » Ned 27.09.2015 3:07

K tomuto ma este napadlo, ze je 100x lepse mat psa, ktory zabije a zozerie sliepku, ako mat maleho psika, ktory vyzabija cely dvor a nezozerie z toho nic. Vlastne budte radi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: žerie nam hydinu

Poslaťod Margita » Ned 27.09.2015 17:46

:heh: pigie
som si predstavila takeho nejake maleho teriera,konkretne hladkosrsteho foxteriera,co ti predo dvere nasklada vsetky slepice,vratane krtkov,jezkov a vrabcov :heh: a susedovic deti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa