Ako naučiť na iné zviera

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Uto 30.09.2008 8:37

Ahojte, mám pred sebou mission impossible... Musím teriéra naučiť neloviť prasiatko :pac: Máme totiž v stajni kríženca vietnamského a divočáka, také milé stvorenie :smile: A postupne sa začína púšťať do výbehu, zoznamovať s koňmi, psami a tak. Mal by časom totiž bývať navoľno vo výbehu. Monča po ňom síce jačí, ale inak pohoda, ale Gili... Kým sa Pepo moc nehýba, tak pohoda, zalahla, nechala sa oňuchať, okrochkať, vrtela chvostom. Ale akonáhle sa pohol, nedajbože rozbehol, davaj po ňom. Pri prvom stretnutí to vyzeralo skôr ako hra, ale včera to už bolo okorenené riadnym cvakaním zubov a od hry to malo ďaleko. A včul babo raď :ua:
Zatiaľ mám plán - stopovačka, žiadny iný psi naokolo (smečka by asi zaúradovala) a chváliť chváliť chváliť za klid a nelovenie. Mohlo by to zabrať?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Silwuska » Uto 30.09.2008 8:45

no bez tej svokry...svorky :lol: urcite...a inak ako vravis, pochvalit za slusne chovanie, neslusne chovanie riesit stopovackou :yes: drzime palecky, potom chrochkacika odfot :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Uto 30.09.2008 8:54

Taká ilustračná, keď sme ho dostali. Ono je to totiž prosím pekne darček na narodky :pac:
Obrázok
Nejako to naše zoznamovanie nafotím, včera som tam foťák bohužiaľ nemala.
Inak náš aziatko sa s ním normal hrá, naháňajú sa, "rafajú sa", no perfektní sú :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Silwuska » Uto 30.09.2008 8:59

Jeezis aky povabny chrochkacik :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Uto 30.09.2008 9:12

No Gili je presvedčená, že aj chutný chrochkáčik :lol: Prečo zrovna ja musím teriérovi toto vysvetľovať, keď oni na skúškach majú úlohu vyštekať diviaka :pac: Čo som komu spravila? :ach:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Silwuska » Uto 30.09.2008 9:15

Offtopic: spravila si svetu to ze si nechala zit teriera :heh: :heh: :hmm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 30.09.2008 9:17

Krásne prasa :jop:
ja som s potkanmi zoznamovala tak, že psa som nehala nech sa pohybuje volne, ale potkany som mala na sebe, hladila som ich a tak vôbec som dávala na javo, že sú moje a pod mojou ochranou. Čiže som nešla metódou, že stojím za psom a riadim ho, ale že stojím za zvieraťom a chránim ho. Takejto priamej konfrontácií však došlo až po tom, čo si ich mal pes možnosť napozerať cez kliektu v obyvačke, alebo prepravku v aute.
Odvtedy má taký cuk, že zvery, čo evidentne patria luďom (okrem koní), aj mačky, nechá tak.
V prípade neistoty by som psíkovy nasadila košík.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Uto 30.09.2008 9:28

Prvá zoznamka prebehla vlastne oddelene, cez medzeru v dverách sa niekoľkokrát oňuchávali, až potom sa zoznámili naživo. Hmm, no prasa na ruky nezoberiem :smile: Ale možno by pochopilo, že nemusí utekať a ja ju zastavím, kto vie. Vraj sú inteligentné :smile: A Gili by zase mohla pochopiť, že k prasaťu iba ak cezomňa a tudy cesta neveda. Hmm, skúsime :smile:
A košík by som radšej dala Pepovi :ha: Gili nemá takú silu, aby mu prekusla tú srsť a kožu. Ale keby ju on zobral do parády... Skôr je tam riziko pri tom naháňaní - že vletia pod kone, že ju on pošlape, alebo že sa naňho vrhne celá svokra/svorka a to by bol prúšvih.
Inak my zase nemáme problém s tými koňmi, predsa len sú hooodne veľký a keď zadupocú, Gili sa radšej prace. Ale inak rešpekt 0 bodov, psi im lezú do kýblov s večerou úplne bežne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Hanka 1 » Uto 30.09.2008 10:10

Loni jsme se stěhovali s Prahy do domku se zahradou. Od známých jsme dostali nějaká domácí zvířátka a protože to nikdo není ochotný likvidovat na pekáč, trošku se nám to rozmnožilo. Oba psi to vzali na vědomí, bělouš nevzal do huby ještě nikdy nic, očuchává to a občas opečovává mláďata. Fenka by lovila rychle se pohybující kuřata, když v klidu chodí, nechává je na pokoji. Naštěstí ví, že zvířátka jsou moje a ne její, tak se očima zeptá, jestli smí. Když odpovím, že ne, nechá to býtm, ale je na ní vidět, že by strašně ráda..., ale poslechne. Koťátko, které jsme vytáhli před měsícem z popelnice, opečovává jako svoje štěně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Uto 30.09.2008 10:17

Závidím :ua: Gili štartuje po ftáčikoch aj keď sa nehýbu, po mačke keď sa hýbe, po prasiatku taky keď sa hýbe, kone v pohode a nič iné sme zatiaľ nestretli, tak neviem. Pracujeme na privolačke/odvolačke, ale ako jej vysvetliť, že bez ohľadu na to, či tam som, alebo nie, prasiatko sa proste nenaháňa?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Hanka 1 » Uto 30.09.2008 11:34

To upřímně řečeno nevím - čuba funguje jen v mojí přítomnosti. S tím ostatním nevím.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Uto 30.09.2008 12:14

Tak sa s tým nejako skúsim pobiť a dám vedieť výsledok. V najhorošm vás všetkých pozvem na Pepo guláš :heh: Alebo Gili guláš? :devil:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.10.2008 7:51

Jejda, nie že prasa vezmeš do klína, tak som to nemyslela :hi:
Inak držím palce, hoď sem potomnejakú spoločnú foto
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Stopinko » Str 01.10.2008 8:29

Sunny píše:Ahojte, mám pred sebou mission impossible... Musím teriéra naučiť neloviť prasiatko :pac: Máme totiž v stajni kríženca vietnamského a divočáka, také milé stvorenie :smile: A postupne sa začína púšťať do výbehu, zoznamovať s koňmi, psami a tak. Mal by časom totiž bývať navoľno vo výbehu. Monča po ňom síce jačí, ale inak pohoda, ale Gili... Kým sa Pepo moc nehýba, tak pohoda, zalahla, nechala sa oňuchať, okrochkať, vrtela chvostom. Ale akonáhle sa pohol, nedajbože rozbehol, davaj po ňom. Pri prvom stretnutí to vyzeralo skôr ako hra, ale včera to už bolo okorenené riadnym cvakaním zubov a od hry to malo ďaleko. A včul babo raď :ua:
Zatiaľ mám plán - stopovačka, žiadny iný psi naokolo (smečka by asi zaúradovala) a chváliť chváliť chváliť za klid a nelovenie. Mohlo by to zabrať?



Tak to ti veru drzim palce lebo v terierovi potlacit jeho zabijacke instinkty je a bude velka makacka. Cvicim teraz parsona ma to 4mes. Macku videl 1x v zivote a hned jej chcel robit odber krvy.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Ako naučiť na iné zviera

Poslaťod Sunny » Str 01.10.2008 10:11

Gili mala s mačkou podobné úmysly keď ju 1x stretla... :heh: S Pepom to ale vyzeralo nádejne, hrali sa, ale bolo to tak na rozmedzí medzi hrou a lovom. Ale to druhé stretnutie ma z optimizmu vyliečilo. Ale zase jemu by ťažko ublížila, určite má už väčšiu váhu od nej a keď ho nejaký pes moc hnal, klidne sa otočil proti nemu a prehnal ho on. Možno jej to vysvetlí a bude pokoj :smile: (dúfať predsa môžem, nie? :ach: )
Niečo určite nafotím a hodím to potom sem.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa