Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Zmena správania

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 22.08.2017 14:08

Dobrý deň, máme šteňa fenku z útulku. Odhadovaný vek by mal byť 6 mesiacov. Má cca 12 kíl. Posledné dni nastal problém, že keď ju necháme doma samu, tak vždy nájdeme roztrhané vreckovky alebo letáky. Stačí že je sama na hodinku. Dnes sa ale zas počúrala. Ale nie ako vonku ale obrovská mláčka. Chodíme s ňou vonku každé 4 hodiny, lebo tak sme si zvykli. Dnes sme boli vonku o 12:00 a o 14:00 už bola mláčka. Vonku taktiež často čúra ale nie vždy. Dvíha pri tom labky skoro ako pes. Raz sme jej boli dať vyšetriť aj moč a brala tabletky, lebo mala veľa bielkovín.
Myslíme si, či to nebude tým, že sa s ňou nehráme ak máme prácu alebo ideme ráno do práce. Preto nám to robí ako trest. Mohla by za tým byť možno už aj puberta.
Kedysi bola zavretá v byte v klietke kde mala pelech. Po pár skúškách či vydrží sama sme ju dali preč. No dnes som ju znova rozložil.

Čo máme robiť?
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod elfinka » Uto 22.08.2017 17:33

A urcite uz ma ten mocak v poriadku? Obrovska mlaka po 2 hodinach od vencenia + vonku ked cura kazdu chvilu, to znie podozrivo.

Co sa tyka roztrhanych letakov - normalne stena.

Nepisete ako dlho ju mate, cela zmena spravania by mohla byt proste ze sa uz u vas rozkukala, a tak zacala vystrkovat rozky :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Sunny » Uto 22.08.2017 17:41

V pol roku to moze byt aj zacinajuce haranie - a vonku zanckovanie, preto to dvihanie nohy skoro ako pes a caste mocenie.
Urcite by som ale dala vysetrit zas ten moc, ci tam nie je zapal.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 22.08.2017 19:51

elfinka píše:A urcite uz ma ten mocak v poriadku? Obrovska mlaka po 2 hodinach od vencenia + vonku ked cura kazdu chvilu, to znie podozrivo.

Co sa tyka roztrhanych letakov - normalne stena.

Nepisete ako dlho ju mate, cela zmena spravania by mohla byt proste ze sa uz u vas rozkukala, a tak zacala vystrkovat rozky :lol:


Máme ju od troch mesiacov, čiže nejaké 3 mesiace. No, ja lenže to trhanie doteraz nikdy nespravila.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Jozef Macuško » Uto 22.08.2017 19:52

Sunny píše:V pol roku to moze byt aj zacinajuce haranie - a vonku zanckovanie, preto to dvihanie nohy skoro ako pes a caste mocenie.
Urcite by som ale dala vysetrit zas ten moc, ci tam nie je zapal.


No aj ja som si myslel, že by to mohlo byť tým. Dáme vyšetriť moč a uvidíme, čo to bude.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 22.08.2017 20:02

Odpratat vsetko, co by mohla nicit, z dosahu. Ked nerealne, tak do klietky/ohradky/zabezpecit. Nenicila, lebo to nepoznala, ze to ide. Cim viac zisti,ze sa to da, tym to bude horsie a tazsie odstranitelne. Takze eliminovat vsetky neziaduco roztrhane veci na minimum. To za prve. Za druhe unavit ju pred odchodom. Je to mlady psik plny energie. Mensie stence viac prespia, teraz je obdobie vymyslania... Unavit ale nielen fyzicky, ale najma psychicky (cvicenie, hlavolamy a pod). Za tretie - ano, moze byt, ze sa snazi prilakat vasu pozornost po vasom odchode. Urobte z odchodu ritual. Ja napr pri odchode davam psovi bud zrat (tak nacasujem moj odchod), alebo cosi na zuvanie. Takze v podstate sa zacal tesit na moj odchod...
Co sa tyka mlacky, snazte sa na to extra neupozornovat. Idealne aj spratat bez jej pritimnosti, najma bez komentara. Ak sa teda vylucia zdravotne problemy...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Jozef Macuško » Str 23.08.2017 7:05

Zdravotné problémy nemá. Zabudol som ešte podotknúť, že včera situácia prebiehala asi takto.

Prišiel som domov a našiel som roztrhané vreckovky. Tie som pozberal a vyhodil. Následne sme išli vonku 11:40 cca. Boli sme von asi 20-25 minút. Vykonala všetko čo mala a prišli sme dnu. Keďže jej dávam jesť až o 13:00 tak som jej jesť nedal lebo bolo skoro. Odišiel som teda dole preparkovať auto (asi 5 minút). Za ten čas si nejako stiahla sáčok, v ktorom boli žlté paradajky maličké. Keď som prišiel, tak som našiel iba 3. Znamená to, že všetky ostatné pojedla. Tých paradajok tam bolo možno aj 30. Takže viem z čoho sa počúrala pravedpodobne. Asi po polhodinke som telefonoval na balkóne a keď prídem do izby, tak pri stolíku mláka ako stôl. Vytrel som to. Asi o 15:00 prišla priateľka, a ako sme sa tak rozprávali, zrazu pozerám a na posteli (medzi vankúšom a paplónom) bolo mokré. Ale tiež obrovská škvrna. Vzal som Beky teda vonku a tak sa vyčúrala ale čúrala asi 6 sekúnd. (Tak dlho nečúrava). S najväčšou pravdepodobnosťou to bolo z tých paradajok.
Jozef Macuško
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Sunny » Str 23.08.2017 7:13

Šteňacie radosti :heh: Ale ako písala Wer, nenechávať nič v dosahu, jak sa raz naučí, že sa dá niekde niečo nájsť a roztrhať alebo ukradnúť žrádlo, tak sa to už hodne ťažko odstraňuje. A je to pekná otrava musieť potom stále myslieť na to, kde sa čo zabudlo a čo pes zničí (napríklad taká diera vo vrecku fungl novej hodne drahej bundy poteší, lebo som vo vrecku zabudla keksík :ach: ). Radšej trochu opatrnosti teraz, sto krát sa to vráti.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod elfinka » Str 23.08.2017 7:20

Sunny píše: alebo ukradnúť žrádlo

No, na to fakt pozor. Ja som dnes hladna, lebo mi moj milovany nufak zozral polku ranajok kym som po byte hladala nejake doklady :hmm: :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Sunny » Str 23.08.2017 7:30

Offtopic: Len polku? :haha: Si tak spomínam na najväčší úlovok Foxyn, kedy doslova vcucla (na kúsanie nebol čas :heh: ) všetko mäso nachystané na gril :pac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod hewča » Str 23.08.2017 8:14

Sunny píše:Offtopic: Len polku? :haha: Si tak spomínam na najväčší úlovok Foxyn, kedy doslova vcucla (na kúsanie nebol čas :heh: ) všetko mäso nachystané na gril :pac:


Offtopic: Meggi takto ukradla mame surovy naklepany rezen z ruky. Urobila "cuc" , potom sa zvlnila ako paragon trepla jednou zadnou labou, druhou zadnou labou (ja som uz videla ako kriesim polozaduseneho psa) a potom sa otrepala a bola stastna :joint:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Elis » Str 23.08.2017 9:24

Velmi casto se u nas presunuje moje jidlo smerem k holkam.
Puvodne jsem chtěla napsat, ze se krade - ale protože jsem rada, ze me holky ještě nechaji u me bydlet - nenapisu to :D
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

sucka moci doma

Poslaťod Bombix » Ned 10.09.2017 9:03

Ahojte :) Priznavam, ze sme tak trochu v koncoch...Mame dva psy. Prvy, 10-rocny vykastrovany bigel. Ten je bezproblemovy, pohodak, rad spi a je dost velky flegmatik. Druha je rocna sucka, ktoru sme brali z utulku pred 4 mesiacmi (je vlastne z jedneho OZ, cize byvala v docaskach). Je skvela, ale problem je v tom, ze doma cika. Chodime s nou na 3 dlhe a 2 mini prechadzky, cize sa venci 5x denne a aj tak sa doma vycika a je jedno, ci sme alebo nie sme doma. Prideme z prechadzky a o pol hodinu si vsimneme, ze sa vedla v izbe vyikala na koberec. Nikdy sme ju pri tom neprichytili, snazi sa to robit tajne. Vzdy to len bez slova upraceme a snazili sme sa to inak ignorovat, no nepomaha. Ked sme s nou boli na dovolenke (starsi zostal u rodicov, lebo take tury by uz nezvladol), nebol s nou na chate ziaden problem. Akonahle sme sa vratili s oboma psami domov, spravila to opat. Je mozne, ze ziarli? Alebo si vynucuje pozornost? Snazime sa k nim spravat rovnako a nejak extra ich nerozmaznavat. Da sa s tym nieco robit? Uvitame kazdu radu (koberec uz bol vytepovany x-krat :D ).
Bombix
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod elfinka » Ned 10.09.2017 19:31

Uz to bude mat dost naucene, takze ako prve treba jej nedat sancu to doma spravit. Nejaky cas by som jej nedovolila byt v inej miestnosti nez ste vy - kludne behat po byte s "pupocnou snurou", voditkom ktore bude mat ona na sebe a niekto stale v ruke.
Obcas sa to zvykne riesit aj odkladanim do klietky kym nemate cas na nu davat pozor.

No a bud sa vam ju podari prichytit - vtedy normalne jak stena bez reci zobrat von. Alebo to aspon nebude mat sancu robit kym bude stale pri vas pod kontrolou, a je sanca ze sa medzitym nauci ze to treba vonku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Vychova Buldoga

Poslaťod Misha007 » Str 08.11.2017 11:26

Poradte mi ako mam naucit svojho rocneho buldoga aby doma nespinil hlavne na gauc,ked ideme do roboty ho rnao venencime ale on jakeby to urobi naschval a sa vysika aj vysra na gauc ked nie sme s nim,nepomahaju ani spreje ani plienky aby tam vykonaval svoju potrebuju,kricme na neho vie ze spravil neco zle ale vobec nepomaha poradte som zufala
Misha007
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa