Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Mininka » Ned 19.08.2007 16:56

ahojte,od vcera mam steniatko 4 mesiace ma.v utulku bol asi nauceny cikat v jedej miestnosti a hrat sa v druhej.prosim poradte mi naj sposob ako ho naucit chodit cikat von lebo ma s tym problem.Vonku sa nechce vycikat celu dobu to zadrziava a az prideme z vychadzky vycika sa v byte.Obcas sa trafi na noviny niekedy nie.Uz sa ich snazim aj posuvat ale akosi to nevie pochopit.mam ho kratko ale uz je dost velky aby to pochopil.Velku potrebu urobi vonku za co ho pochvalim a ked sa vycika doma ho pokarham...
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Poslaťod petka_akim » Ned 19.08.2007 16:59

skus ho vzdy ked cucha podlahu vyniest vonku my sme to robili tak s akimkom a rychlo si zvykol a potom neskor nam zacal stekat ze chce ist vonku... ale my sme ho nemali z utulku takze to bolo lahsie ale tez bol nauceny do takej miestnosti...
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Mininka » Pon 20.08.2007 6:05

skusim to mam na to tyzden...potom musim nabehnut do prace a s vencenim to bude troska tahsie....ale zvladneme to...velku potrebu robi krasne vonku..nasla som mu jedno miesto kde to bude robit stale aby veled,ze sa ma vyvencit.ok zacneme dnes.uz si trocha zvykol adaptoval sa... pekny dnik a dik:)
Mininka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Skalica

Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lady2212 » Ned 16.09.2007 14:50

Mam 9 mesacneho jazvecika a tento problem uz dost dlho. Uz sa naucila vykonavat velku aj malu potrebu vonku, ale ak ja nepostrehnem, ze je cas na prechadzku tak sa jej to podari doma. Jednoducho nedava mi zadne znamenie, ze potrebuje. Mala som uz vela psov, ale s tymto som sa este nestretla. Vie mi niekto poradit, pripadne ma niekto podobne skusenosti? Dakujem...
.... som rada, ze existuje aj forum o psoch...
Lady2212
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: momentalne v USA

Poslaťod Silwuska » Pon 17.09.2007 6:48

Lady 2212...ja som to zariadila tak ze pred tym ako sme isli von som maca zacala jasit pred dverami...ze som mu hovorila ideme von...ideme von a on sa strasne tesil a skrabal na dvere...no a teraz ked chce ist von tak na tie dvere skrabe sam...alebo vzdy pred tym ked pojdete von cikat ju posad pred dvere a rozkaz jej stekat...potom ju pochval a chodte spokojne von...ona by si to stekanie mala spojit s chodenim von.. :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Mima » Pon 17.09.2007 10:39

Môj sa naučil tak, že začne kňučať, ako keby ma volal a potom keď sa postavím, uteká k dverám... :no:
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Amaguk » Pon 17.09.2007 10:45

bude musiet stale postupovat tak, ako pri malom steniatku - za potrebu dom hresit, za potrebu vonku vychvalovat. Niektorym psikom to trva az do roka, kym su spolahlivo vychovani na hygienu von.
Navyse, tvpj psik sa mozno aj pyta, ale sebe vlastnym sposobom - nie kazdy pist, knuci alebo skrabe na dvere. nas predchadzaju ci na pytal stylom, ze na nas uprene hladel - tiez mi chvilu trvalo, kym som prisla na to, co vlastne chce.
Mozno by si ho mala viacej pozorovat, ako sa sprava predtym, nez to pusti doma
:smile:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod lusy » Pon 17.09.2007 12:04

v jednom programe davali, ze pes by mal vlastne prist k dveram a cakat nez si to pan vsimne. ziadne vystekavanie a skrabanie na dvere by nemal robit. iba vtedy ak si ho pan dlhsiu chvilu nevsima by mal zastekat. ale zasa iba v norme. cize jemne upozornit. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Silwuska » Pon 17.09.2007 12:39

No to moj maco v takom surnejsom pripade pendluje medzi mnou a dverami...a ked si ho nevsimam tak aj steka...ale myslim ze je lepsie ked bude stekat jak keby sa mal pocmochtavat doma...ja si ale myslim ze psik na to casom pride...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

ahoj

Poslaťod Klara.Conty » Sob 10.11.2007 18:11

ahoj mam 5 mesacneho talianskeho chrtika a ked sme ho zobrali uz bol nauceny chodit na noviny ale on chodi na wc aj von ked ideme ale skoro iba vecer a ked ho mam na voditku tak mu to vadi a ani zasvet nejde na wc........prosim ako ho to mam naucit uZ SOM skusala vselico ale nic prosim poradte..."!"
Klara.Conty
Nováčik
 
Príspevky: 44
Bydlisko: puchov

Re: ahoj

Poslaťod lusy » Sob 10.11.2007 19:12

klara píše:ahoj mam 5 mesacneho talianskeho chrtika a ked sme ho zobrali uz bol nauceny chodit na noviny ale on chodi na wc aj von ked ideme ale skoro iba vecer a ked ho mam na voditku tak mu to vadi a ani zasvet nejde na wc........prosim ako ho to mam naucit uZ SOM skusala vselico ale nic prosim poradte..."!"


a ako dlho ho uz mas doma? ja styl novin velmi neuznavam. preco hned nenaucit psika cikat vonku? naco take zbytocnosti? ja som mojho bravala stale von. jasne, ze hned po prebudeni a potom zhruba kazde 2 hodiny alebo aj castejsie. ked som uz na nom videla, ze cmucha a hlada si miestocko, tak som ho hned zobrala von. ked sa vonku vycikal, tak som ho pochvalila. ja som to teda s pochvalou nejak neprehanala. ked som ho pristihla, ze cika vnutri, tak som na neho zakricala fuj a brala ho hned von. naucil sa vypytat sa po 2 tyzdnoch.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 11.11.2007 8:09

lucy: tak to je super, pekne sa ti to podarilo :ahoj:

ja som Vigga tiez bravala kazde dve hodiny, kym som si nebola ista ze sa nezacne pytat. ale on nebol stena, vytvarala som hyg. navyk u dvojrocneho psa.
Pochopil za dva dni.
Inak u predosleho hava tiez noviny nezaberali, hoci u "chovatelky" mali steniatka rozlozene noviny, ale zjavne to nejak nemalo efekt.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Dasty » Ned 11.11.2007 8:16

No ja som mojho naucila podobne jak lusy...chodili sme von tam sa vyspinil a pohladkala som ho. Ked som videla ze uz cucha niekde v byte ze sa toci do kola tak som ho hned vyniesla von. Pokial som to nestihla tak som mu povedala FUJ! a este som ho vyniesla aby potrebu dokoncil von...raz som na nho nechtiec tak velmi skrikla a sa zlakol...a myslim si ze od vtedy sa uz nevyspinil v byte..... :heh: (sry za chyby)
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 11.11.2007 8:17

poznam ale aj psika, ktory sa naucil chodit von az za 3 mesiace a este hooodne dlho sa od radosti pocikaval, ked dosla navsteva. :ua:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Ned 11.11.2007 12:48

niektorym to trva dlhsie, kamoskyn vyzliak prestal ma doma "nehody" az niekedy v 7 mesiacoch

a ucvrknutie od radosti alebo podriadenosti nesuvisi s vychovou cistotnosti, je to signal submisivity :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa