Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Uto 06.12.2016 18:06

No dnes co som s nou bola rano vonku 2x, tak medzi tym sa vraj stihla vy :kak: doma, som ani nevedela az teraz som sa dozvedela. Ale co ma prekvapilo, cez den nebol nik doma, len ona sama a ked som ja okolo 8mej odisla a prisla cca o 13tej, tak som nenasla nic doma, cize bola poslusna. Celkom uspech si myslim :lol: Nato sme sli hned vonku a pekne a pomerne dlho cikala. A dufam ze ak s nou pojdem teraz za chvilku von, tak sa aj vy :kak: . Ten stekot som tiez nepocula ked som domov sla, takze asi len je to nejaku chvilu ked odchadzam a potom uz je klud. Ale pracujem aj na tom, upozornila som aj rodicov nech ju zbytocne vela nemojkaju, nech si nezvyka vkuse na nejaky kontakt a hladkanie, lebo potom bude diva a vyzadovat to stale. Nech si zvykne existovat aj sama, hlavne ked je sama doma :smile:
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 18:48

No no no. To nie je ze "poslusna"... Ona nevie - lebo ju to nikto nenaucil! - ze svet je aj mimo teritoria a ze tam moze :kak: Takze trpezlivost a sledovat ju a hned vyniest.
Inak ako ju krmite? Kolkokrat a kedy?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Uto 06.12.2016 19:32

Teraz sme boli vonku a konecne sa podarilo aj :kak: som na nu hrdaa :lol: to bolo po tom co spravila doma rano druhykrat, cize dnes uz predpokladam ze nebude, ked az zasa zajtra.
Co sa tyka krmenia, tak iba rano jej nasypem do misky granule a cely den to viacmenej vyjeda. Staci jej to az do vecera. Potom jej davam zasa rano az. Tak bola zvyknuta aj v rodinnom dome ked bola, plus tam toho dostala aj od stola a vselijak inak este, ale to ja teraz zakazujem. Zvykne zobrat, niekedy viac, niekedy menej, niekedy si to vobec nevsima ze nieco jem ja a robi si svoje. Snazim sa ju od toho nejako odnaucit a vzdy ked zobroni tak ju napomeniem aby prestala.
Obcas pocas dna jej dam dajaku maskrtu, napriklad teraz ked sa konecne vonku vytoto tak som jej dala pamlsok. Inak nic. Ale nie je to pravidlom ze kazdy den nieco dostane.
Samozrejme raz za cas aj varena strava, najma v nedelu ked sa robi kuracia polievka - mrkva, zeleninka, nejake to masko, cestovinky, voda z polievky, popripade ryza so stavou.
Mala by som inak ju krmit?
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 20:54

Gratulujem! :heh:



No a ku krmeniu - misku prec! Ziadne vyjedanie pomale cely den. Rano ponukni, neje, hned vezmi a dalsi pokus az vecer (prip az rano). Odsleduj si, kedy ma vacsiu chut a bud davaj vtedy raz denne, alebo rozdel dennu davku a davaj dvakrat. Prip pouzivaj aj ako odmeny (ak vezme). Odmenam by som sa az tak nevyhybala, su dobrym pomocnikom pri vychove ci vycviku.
A daj jej ten ptavidelny rezim - vencenie, krmenie v cca rovnaku dobu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Uto 06.12.2016 21:04

Dakujem :jupi:

A vies mi dat aj vysvetlenie, preco to nie je takto vhodne?
Ona je trosku pazroska, takze niekedy je hladna rano, inokedy poobede, dakedy az vecer. Ale asi to budem robit tak, ze pokial rano nechce, tak jej vezmem tie granule a budem skusat potom poobede. Ak ani vtedy nie az vecer a tak dookola.
Tie granule zasa nevyjeda cely den, rano ked si zobne a potom zasa niekedy az k veceru papa, inak sa toho nedotkne.
A inak, obcas ked jej dam odmenu alebo si vezme tu granulku z misky, tak sa ju pokusa volakde skryvat, da sa aj to odnaucit? Pripadne cim je to sposobovane ze toto robi? :nwm:
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Uto 06.12.2016 21:18

Má 10 mesiacov - ešte by som nešla na kŕmenie raz za deň... ráno a v predvečer. Prípadne aj na 3x rozdeliť kŕmnu dávku.

Lusy1992 píše: obcas ked jej dam odmenu alebo si vezme tu granulku z misky, tak sa ju pokusa volakde skryvat, da sa aj to odnaucit? Pripadne cim je to sposobovane ze toto robi? :nwm:
Nie je hladná = schováva si to na horšie časy.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Uto 06.12.2016 21:20

Aj ked tam ma tie granule stale v miske? To co su potom pre nu horsie casy? :lol:
A co si ty myslis o tom nechavat ich tam cely den v miske, ano alebo nie a preco??
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 21:26

Tak za 1. ten rezim. Za 2. bude si to jedlo viac vazit a nebude vymyslat. Za 3. vies to vyuzit pomimo ako odmeny.
A 10 mes. york je uz viac-menej dospely, ale tak teda do roka davaj 2x denne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Uto 06.12.2016 21:29

Aha, rozumiem. Ona aj tak nevymysla, praveze zje vsetko, aj to co sa neje, napr. skrupiny od vajca, od arasidov, zipsy z postelneho ked nevie co od rozkose asi :lol: vnutro z plysovych hraciek (tie jej uz nekupujem) a podobne. To je potom umenie vybrat jej to z pusy :heh: Dakujem za vysvetlenie :smile:
A este mam otazku co sa tyka harania sa. Treba nejake specialne pomocky na to, ako to prebieha? Je to moja prva fenka. A kedy asi zacina harat? :smile:
Naposledy upravil Lusy1992 dňa Uto 06.12.2016 21:33, celkovo upravené 1
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Uto 06.12.2016 21:33

Lusy1992 píše:Aj ked tam ma tie granule stale v miske? To co su potom pre nu horsie casy?
A co si ty myslis o tom nechavat ich tam cely den v miske, ano alebo nie a preco??
1. Ale to má v pudoch, podľa mňa - čo nezožerie, zahrabe. U nás tak, keď nemajú chuť, zahrabú mäso. Vedela by som Ti o tom písať romány, ako som hľadala kúsok surového krídla - mäso smrdelo, len ho nikde nebolo vidieť - no za posteľou bolo dobre schované...
2. Myslím, že je dobré dať misku na pol hodku a vziať. V predvečer zase. Nie stále ju mať. Ale pre nás je to teória, moje majú misku s granulami stále :no: - občas zožerú, potom sa toho ani dva týždne nedotknú (sú na mäse)...

EDIT:
Lusy1992 píše:A este mam otazku co sa tyka harania sa. Treba nejake specialne pomocky na to, ako to prebieha? Je to moja prva fenka. A kedy asi zacina harat?
Netreba nič. Môžeš mať pre ňu háracie nhavičky, alebo vac prať, keby sa nestíhala vylizovať.
Mne hárali sučky v 6 mesiacoch, je to individuálne, i podľa plemena, i podľa jednotlivca - ale asi sa Vám to blíži.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Uto 06.12.2016 21:39

Mne sa uz pred nejakym casom zdalo ( to este bola v rodinnom dome), neviem ci mesiac abo dva dozadu, ale myslim ze dva, nasli sme pred dverami do spalne krv na zemi, take kvapky vacsie aj mensie, nevedeli sme odkial, zdalo sa nam ze z nej, ale odvtedy sme si nic nevsimli a nikde nebolo ani stopy po skvrnach krvavych tak neviem, kazdopadne vdaka za radu, lebo akurat dnes som rozmyslala ci to bude treba tie nohavicky ci nie :smile:

EDIT
a ako casto haraju? Viem ze hlupa otazka od zeny ale predsa :lol:
Naposledy upravil Lusy1992 dňa Uto 06.12.2016 21:46, celkovo upravené 1
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Uto 06.12.2016 21:43

No - teoreticky aj vtedy to mohlo byť, niektoré babuľky sa vedia dobre vylizovať.
Naše nohavičky nemávajú - kvapky krvi nájdem zväčša pri príchode domov- spia - zobudia sa - bežia nás vítať k dverám = nevylížu sa - kvapnú na lino pár kvapiek. Alebo ráno nájdem v posteliach pár fliačikov...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 22:00

Aj tema haranie tu je, pohladaj, tu najdes vsetko :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Str 07.12.2016 8:08

Dakujem za vase cenne rady :smile:
Este ju musim aj nejak vycvicit na vacsiu poslusnot, je dost ziva, poslucha len ked sa jej chce :lol: Nikto to predtym od nej velmi nevyzadoval, netrval na prikazoch ako sadni, lahni, miesto atd, preto to tak teraz aj vyzera, ze sice vie co to znamena, ale spravi to len ked sa jej chce.

Dneska sa mi zasa vytoto do chodby, ale nehresila som ju, utiekla prec ako som to uvidela, nestihla som ju brat ani von, tak som len somrala a potom som sla za nou a dohovorit jej, ze sa to vnutri nerobi a nabuduce nech to spravi vonku.
Avsak uspech bol ten, ze ked som odchadzala do prace, ani nepipla, ziadne stekanie, skakanie, skrabanie, knucanie, proste nic :smile: Nebolo ziadne lucenie, odchod je proste normalna bezna vec :smile:

Kazdopadne musim na nej zapracovat, precitat si aj zvysne temy najma co sa vycviku tyka, lebo to :kak: a cik zvladneme si myslim a separaciu tiez.
Takze este raz dakujem za pomoc
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Str 07.12.2016 8:32

Ale nehres ju a ani jej nedohovaraj, nerozumie ti a smerujes presne k tomu, co som ta vystrihala hned na zaciatku - bude sa schovavat a cakat, kym odides
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa