Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Štv 08.12.2016 8:00

Jasne, rozumiem :smile:

Vecer ma milo prekvapila, bola som s nou vonku o 9tej vecer a ze ideme spat, bola som celkom unavena, aj ona mne spala uz v obyvacke na nohach. Tak sme sa presunuli do spalne, ale tam nie a nie lahnut, nie a nie zaspat, stale behala po posteli hore dole, nepocuvala ani aby si lahla, pobehovala aj po izbe, nedala mi proste spat. Islo mi to na nervy ze co furt ma, tak ze teda ideme skusit ist von, to bolo nieco po 10tej vecer. A vonku sa teda vy :kak: . Normalne jak keby sa pytala :oo: :lol:
Vratili sme sa domov, ze konecne pojdeme spat, no ale ani tak si nevedela lahnut, potom som pochopila ze bola asi hladna, lebo utekala do kuchyne k miske, dala som jej granule, vyjedla skoro celu misku. Nasledne sme sa vratili do postele, este chvilu sa motkala ale potom si konecne lahla :jupi:
Ale cez noc bola 2x hore, najprv okolo 2hej a potom o 5tej, samozrejme budik na 6:45 tak som ju za svet nepustila nikam, nech sa nauci ze v noci sa spi a nechodi vonku, nie je malicka, tolko vydrzi :lol: tak stale len povel lahni a miesto, nakoniec zaspala a nikam sa neslo, az teda rano o 6:30.
Ale potom zasa po pol hodine od vencenia hodila :kak: doma, tak neviem ci len rano jej to zatial robi problem, ale snad sa to nauci. Asi to budem musiet aj ja vystriehnut a niekedy v takom case s nou chodit vonku, aj ked niekedy je to cca o 7mej, inokedy cca 7:15 a inokedy az pred 8mou ked jej treba na velku, tak neviem :nwm:
Ale inak pocas dna ked je sama doma, ziadnu mlacku ani nic doma nenajdem, takze som celkom stastna z nej :hi:
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Štv 08.12.2016 8:16

No to je ten rezim, postupne sa tak nastavi sama, ze vtedy a vtedy ma sancu...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Lusy1992 » Štv 08.12.2016 20:55

Dnes bola volajaka velmi ziva, nevedela som ju upokojit, ked si na chvilu lahla, uz bola o par sekund zas na nohach. Behala kade tade, vymyslala, neobsedela. Zda sa mi ze ma trosku akoby napuchnutu pindulku, moze to byt dovod preco behala dnes cely den po byte? Nemohla sa vonku nachladit? Aj ked chodievame vonku max na 10-15 minut, aj to teraz ked je sneh len urobi potrebu, pomotka sa a uteka domov, max 5 minut. Mate nejaky trik na to ako upokojit svojho milacika alebo radu?
Lusy1992
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod alazala » Uto 17.01.2017 15:47

Ahojte,
prosím vás o radu. Máme 10 týždňové šteniatko. Od chovateľa sme ju vzali keď mala 7 týždňov. Od prvého dňa sme ju nosili von vyvenčiť na jedno miesto, vždy keď sa podarí, dostane odmenu a pochvalu. Od začiatku sme chodili každú hodinu, prípadne vždy keď sa zobudila. Myslím, že sa už naučila, že keď ide na to miesto, vie , čo má robiť a zvyčajne to aj hneď urobí. Problém je, že to urobí aj dnu a absolútne neviem vystihnúť kedy to ide urobiť. Nijak sa "nepýta". S kakaním nie je problém, lebo chodíme von fakt často, ale vypiša sa hocikedy hocikde. Pri tom stále je pod dozorom, má svoju ohrádku, kde je jej miesto. Má pomerne stabilný režim : venčenie, hráme sa , kr´menie, oddych, ale aj tak sa nám nedarí. Pár krat sa vypišala aj v ohradke alebo keď sa hráme, si len tak čupne a je to (pri tom bola von pred polhodinou) Prípadne odíde z koberca na parkety a tam to urobí. Nikdy ju netrestáme, keď sa to stane, max keď ju vidíme vykrikujeme "nieee" (a raz mi pri tom niečo spadlo, tak sa zľakla). Myslela som , že v 10 týždňoch vydrží tak 2 hodiny, ale nie, cez deň to tak nie je - pri tom chodíme poctivo aj v týchto mrazoch, teraz dokonca aj častejšie ako 1x za hodinu, lebo fakt sa tomu chcem vyhnúť, aby to urobila doma - nepomáha. Ona je inak strašne rada vonku, ale máme osobitne "venčenie" a osobitne "prechádzka" , na prechádzku môže až keď sa vyvenčí. Prechádzka znamená, že behá po záhrade jak zmyslov zbavená a teraz sa ide zlázniť zo snehu (možno aj prechladla , čojaviem... chodíme 2-3x za deň tak na 10 min). Inak večer alebo v noci, keď spí, tak vydržala hocikedy 3-6 hodín. Je iba granule, takže vodu má stále k dispozícii.Čo by ste mi poradili? Chce to čas alebo robím niečo zle? Ako ju mám naučiť , aby sa "pýtala von"?
alazala
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod AgiKokre » Pia 20.01.2017 21:34

Je nejaká možnosť ako naučiť 11 ročného psa čúrať v byte? :ua: Skúšame podložky, zatiaľ neúspešne, dostal aj psí pisoár ale neviem veru ako ho naučiť tam ísť. Je to zo zdravotných dôvodov. Potreboval by chodiť von cca každé 3-4 hodiny. No kedže u nás každý pracuje naozaj to vždy nejde.. :plac:
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Sob 21.01.2017 20:09

AgiKokre - tak mne sa to nepodarilo. Má 10 a pol roka, záchodík, ale nieee, nebude.
Možno, ak bude už naozaj veľmi zle... :ua:

A alazala - mohla by Ti vydržať tie dve hodiny. Každé šteniatko je však iné, no a taktiež aj šikovnosť pri učení návykov.
Ale dala by som ju prehliadnuť, mohla vonku prechladnúť, v tejto zime sa to mohlo ľahko stať, potom by cikala častejšie...
Inak trpezlivosť treba, do pol roka má na to nárok, pocikať sa...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Sunny » Pon 23.01.2017 7:54

Ja som teraz učila moje psiská, že sa môžu vyvenčiť v kotci. Predtým mali menšie kotce a brali ich ako "doma", neurobili tam nič, jedine ak boli nejaké hnačkové problémy. Teraz majú obr kotce aj s venčiacou trávnatou časťou. A teda jediná možnosť bola ich proste chudákov nepustiť venčiť a keď už museli, tak pustili. Takže som ich istú dobu ráno nepúšťala na dvor, až okolo obeda a potom večer a naučili sa. Teraz už taký režim netreba, venčia sa zas prevažne vonku, ale ak im treba, tak bez výčitiek pustia.
Len škoda, že Maňás blb si začal ochcávať búdu, to by som ho teraz potrebovala odnaučiť :ach:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod AgiKokre » Uto 24.01.2017 9:24

No u nás už je asi naozaj zle a aj tak tam nejde :ua: Ked nejde po 4 hodinách von nijak to nerieši a však ked vstane a postaví sa z pelechu kus mu ujde. No a určite to netrápi len mňa ale hlavne jeho ved presa zdravý pes sa pod seba nevyčúra :plac: Záchod u nás funguje len ako lapač prachu a fena si z neho rada urobí miesto na spanie..
Prílohy
IMG_7687.JPG
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Aconitum » Pia 17.02.2017 11:36

Zdravím. Prosím vás o vaše skúsenosti, rady...

Mám 10 týždňovú americkú stafordku, v byte, učím ju hyg. návykom.
Som s ňou nonstop (pracujem z domu), často chodíme vonku - aj 12x denne, v noci cca 4x.
Aj napriek tomu sa veľakrát pociká v byte. Proste bežne aj 4x za hodinu. Nemyslím si, že je prechladnutá, ale zdá sa mi to veľa... Myslíte, že také časté cikanie je normálne?

Ďakujem
Aconitum
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod ivana1 » Pia 17.02.2017 19:02

Rád je v tejto téme dosť...

Myslím, že cikanie každé dve hodiny by bolo "normálnejšie" , ak mám použiť Tvoju terminológiu.

Aconitum píše: Nemyslím si, že je prechladnutá,
Toto radšej prever u veterinára. Nemala by cikať 4x za hodinu. Buď veľa pije - a môže ísť o niečo iné, alebo prechladnutá môže byť...
Ak naozaj ciká. Ak to nie je len podriaďovacie cvrknutie, keď sa Ťa zľakne a podobne.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Aconitum » Pia 17.02.2017 21:01

U veterinárky som bola, samozrejme. Povedala, že je v poriadku.
A nemyslím si, že je to výsledok ľakania sa. Ale je pravda, že "podriadovacie cvrknutie" nemám v terminologii...
Aconitum
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod janulik030209 » Pon 05.06.2017 7:07

Ahojte.Ja mam labradorku ma rok a ta sa pravidelne vycura kazdu noc v koterci kde spi a zezerie. Cez den chodi na prechadzky 4 x.Mame teraz aj stena nem.ovciaka a mam obavu ci ho nenauci tieto navyky.Poprosim o vas nazor. Dakujem
janulik030209
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod wer » Pon 05.06.2017 8:14

je to mozne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod pigie » Pon 05.06.2017 9:13

Kamaratka mala maleho psa, ktory jej ocikaval vsetko, aj vnutri domu. Potom doniesla velku fenku a dala si zalezat... A oddelila ich samozrejme. Fenka sa nevycika ani na dvore, caka na vencenie. Takze da sa, ale ak budu byvat spolu, tak je vacsia sanca, ze to odkuka.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod janulik030209 » Uto 13.06.2017 21:47

Dobry vecer.Mam otazku.Doniesli sme male stena ktore na noc zatvarame do koterca.Jasne ze v noci este nevydrzi a vycura sa tam.obavam sa aby aj v dospelosti nespnila do koterca.Ako sa tomu vyhnut? NECHAVAT JU NA NOC PUSTENU NA DVORE ALEBO?DAKUJEM ZA ODPOVED
janulik030209
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa