Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Čo môže a čo nie

Poslaťod Juraj1 » Uto 23.12.2014 9:04

hilli píše:...chodiť tajne na gauč.

:haha: Jeden môj dávny príbeh. Počas našej prítomnosti na gauč pes nechodil (rodičia nechceli). Raz som sa vrátil domov, otvoril dvere a pes sa na chrbte váľal na gauči (kríženec čau-čau) s takou "eufóriou", že ani nezaznamenal môj príchod. Keď som podišiel bližšie a oslovil ho - normálne stvrdol :haha: ...tak ako bol roztiahnutý na chrbte i s natiahnutými nohami... po chvíli sa pomaly prevrátil na zem a hodil "psie oči" :haha: .
- ja osobne už dávno mám iný pohľad a pravidlá a psíci chodia na gauč i do postele... takže ja toto neriešim.
- riešenie je jednoduché - otoč gauč hore nohami :joint: ...(robím si srandu) - daj tam niečo čo mu tam znepríjemní pobyt (alebo ak to moc nevadí nerieš).
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Čo môže a čo nie

Poslaťod Barbor » Uto 23.12.2014 9:17

To ze mu "ukazujes ze fuj a spytas sa kde si bol" tak ten chudak nicomu nerozumie. A to ze sa ide schovat, no boji sa. Ale nie preto ze BOL na gauci, ale len preto ze si mu vynadala vlastne za nic/za cinnost ktoru robil v tom momente.
Ak mu chces zakazat, musis to robit v situacii kedy ho na gauci pristihnes - poslat dole a odmenovat ked je na zemi, dole. Alebo mu na tu sedacku pristup zamedzit.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod ada.h » Ned 01.11.2015 22:17

Ahojte potrebovala by som poradit nasa fenka mohla chodit na gauc aj do postele ,teraz jej to bohuzial musim zakazat nemoze skakat ma problemi s chrbticou a platnickami ked ma bolestin tak ani neskusa ,ale ked sa jej polepsi tak chce skakat je to pochopitelne ,len ako ju naucit hlavne v noci ked spime aby neskocila do postele.Dakujem
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod pigie » Ned 01.11.2015 22:19

Mojho priatela mama mala ten isty problem. Bola po operacii naozaj nemohla a ani nemoze skakat do postele ci na gauc. Vyriesila to ohradka... Bohuzial inak sa nedalo. Casom si na nu zvykla tak, ze do postele sa vobec nesapala a ohradku ma trvalo otvorenu. Pocas dna, resp. casu, kedy na nu niekto dohliada je samozrejme pustena. Zatvarala sa len na noc, kedze cez den s nou trvalo niekto je.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod Buchťa » Ned 01.11.2015 22:36

A nebo to vyřešit malými schodíky do postele a naučit ji přes ně chodit.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod pigie » Ned 01.11.2015 22:37

Ani po schodoch sa vtedy nesmie Buchti :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod Buchťa » Ned 01.11.2015 22:40

Pigie, vím. Jen pokuď je to malé plemeno a schodíky jsou nízké a jde po nich hore dole = neskáče, je to jedna z možností. Vím, že někteří to takto řeší s pejsky kteří mají problémy s páteří.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod pigie » Ned 01.11.2015 22:44

No, oni maju krizenca jazvecicky. Ta ma dozivotne zakaz chodit po schodoch uz a skakat celkovo :ua: Rampu by vyliezt snad mohla, ale na to nemaju tak velku spalnu, aby sa im tam zmestila :ua: A hlavne, aj tak sa bali, ze proste dole skoci, ked v noci budu spat.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod Buchťa » Ned 01.11.2015 22:47

pigie píše:No, oni maju krizenca jazvecicky. Ta ma dozivotne zakaz chodit po schodoch uz a skakat celkovo :ua: Rampu by vyliezt snad mohla, ale na to nemaju tak velku spalnu, aby sa im tam zmestila :ua: A hlavne, aj tak sa bali, ze proste dole skoci, ked v noci budu spat.


:ua: - ano, máš pravdu, že múže dolú skočit.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Vyskakovanie na gauc

Poslaťod Bad » Pon 02.11.2015 7:03

Já v rámci Badyho operace zrušila postelím nožičky, a už nám to zůstalo.... :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Pes chodí do postele

Poslaťod Nessie » Pon 11.01.2016 9:03

Dobrý deň.
Máme doma 3 mesačnú fenku jazvečíka. Keď ju nechám samú doma,vylezie nám do postele napriek tomu,že to má zakázané. Skúšala som aj zavrieť dvere do spálne,ale susedia mi hovorili,že 2hodiny kňučala a zavýjala a nakoniec si ich aj tak otvorila (máme totiž posúvacie dvere). Viete mi poradiť, čo mám spraviť,aby nám nechodila do postele? Ďakujem.
Nessie
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pes chodí do postele

Poslaťod pigie » Pon 11.01.2016 9:44

Kupit prehoz na postel :heh: Nie vazne, ak jej robi problem to, ze je sama a v posteli sa ukludni, tak bud rada... Alebo teda zamknite spalnu a susedia nech pocuvaju vrestanie :heh: Som riesila podobny problem a radsej nech je pes v pohode a klude, nez mat ciste periny. A v pripade jazvecika by som mu tam este prilozila nieco pohodlne na vylezenie, nech nema problemy s platnickami :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes chodí do postele

Poslaťod vavrena » Pon 11.01.2016 9:48

Máš viac možností:

1. Nejak zabezpečiť tie dvere, aby ich neotvorila (a urobiť jej peliešok na mieste, aké vyhovuje jej, nechať jej v ňom svoje spacie tričko alebo čo, možno chodí do postele preto, aby "bola s tebou" či s vami, nielen preto, lebo je to pohodlné. Ak nechodí na gauč, len do tvojej postele, tak je pravdepodobné, že je to kvôli pachu páničkov)
3. Zabezpečiť, aby si v posteli nemohla ľahnúť - položiť na ňu stoličku obrátene, stolík, knižky a podobne, ale pri takom malom psíkovi je to jedno, tých 5 štvorcových centrimetrov si aj tak nájde
2. Zmieriť sa s tým. Ak ti vadí, že vám posteľ zašpiní, dávaj si na ňu prehoz. Mne to dosť pomohlo :heh:

Edit: Pigie ma predbehla :heh: Ale fakt, ten prehoz na posteľ je asi najprijateľnejší. :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes chodí do postele

Poslaťod Bad » Pon 11.01.2016 9:49

pigie píše:Kupit prehoz na postel

se nesměj, Bady měl.....
Jinak plně souhlas s Pigie. Pokud se rozhodneš znemožnit přístup, tak bych jí dala alespoň nějakou moji napachovanou deku či něco (Bady si i do té postele rád kradl třeba kapesník, kalhotky nebo botu a s tím v hubě spal :hi: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes chodí do postele

Poslaťod pigie » Pon 11.01.2016 9:54

Bad píše:
pigie píše:Kupit prehoz na postel

se nesměj, Bady měl.....

Ved aj ja som kupila :heh: Ale nakoniec vyhral gauc nad postelou a zmena alarmu domu a tak dalej. Obcas pan mieni a pes meni :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa