Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Pes chodí do postele

Poslaťod Nessie » Pon 11.01.2016 10:04

Na gauč nechodí,pretože je dosť vysoký a nevie tam zatial vyskočiť. Ďakujem za rady.
Nessie
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Pes chodí do postele

Poslaťod pigie » Pon 11.01.2016 10:28

Sa obavam, ze len co bude vediet vyskocit, tak skonci tam. Bolo by lepsie uz teraz rozhodnut, co je pre vas prijatelnejsie, ci gauc alebo postel, inak uz teraz zamedzit pristup vo vasej nepritomnosti k posteli ci gaucu, ak sa rozhodnete, ze tam neozaj nesmie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod elfinka » Ned 06.08.2023 21:01

Aká je šanca naučiť staršieho pána psa, že nesmie na gauč? Keď doteraz roky mohol a aj sme ho tam sami ponúkali. Rozmýšľala som, ze popri učení mu skúsim kúpiť pelech s pamäťovou penou, ze keď bude pelech pohodlnejší ako gauč, menej ho to tam bude lákať. Ale inak neviem, nemám priestor ho nejak korigovať ze keď skočí hore tak ho hneď vyzeniem - nesmie tam skočiť vobec, v podstate zo dňa na deň :ua: tak zatiaľ máme gauce a postele obložené vecami aby sa tam nedalo dostať, alebo zavreté miestnosti. Ale to ho nič nenaučí :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod pigie » Ned 06.08.2023 21:15

Toto ma 2 riesenia. Neucit to velkeho psa vobec, lebo vzdy je to u nich problem na starobu. Alebo im na starobu robit rampy…
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod straka17 » Ned 06.08.2023 22:42

Počuj, naši si naučili malého RR do postele. Skok jak hovado, zo dňa na deň im to začalo vadiť. Na posteľ začali dávať veci tak, aby sa psovi zle vyskakovalo. Síce pol roka, ale pes sa v noci nepozorovane nesnaží dostať hore a cez deň sa začal pýtať
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod Mac Gie » Pon 07.08.2023 6:41

Ja som tiež Maxovi robila bariéry aby sa nedostal ku posteli keď som nebola doma, až kým už ani skákať nemohol. Že so mnou nespí si zvykol celkom rýchlo, mal pelech úplne pri posteli a zvykla som spustiť ruku k nemu a tak spať. Ale on bol zvyknutý roky, že môže na nábytok len keď ho zavolám, ale v mojej neprítomnosti chodil spať na posteľ. Hoyu som od mala učila, že smie len keď jej dovolím a tá nechodí na posteľ ani keď tam nie som.
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod Mackie » Pon 07.08.2023 21:03

Spalnu mali zakazanu uplne, gauc bol v noci oblozeny, resp. sa na neho polozili veci. Odvykli si. Ale uprimne, bolo to blbe rozhodnutie a uz by som to svojmu psovi nikdy nespravila. A pelechy mali s pamatovou penou, ale postel bola o niecom inom, skor islo o pachy.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod Elis » Uto 08.08.2023 9:14

Mackie píše:bolo to blbe rozhodnutie a uz by som to svojmu psovi nikdy nespravila


on si ten pes ale zvykne, nauci se to.
kvuli tomu, ze ke stari nemuze skakat - aby nemohl preventivne cely zivot na gauc ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod pigie » Uto 08.08.2023 9:25

Ale ja si nezvyknem, ze psovi nieco po rokoch vezmem…
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod elfinka » Uto 08.08.2023 9:31

Fido je… prípad. Na gauč prvé 2 roky nesmel, ale fakt 2 roky sme mali obložený gauč stoličkami celý čas a keď som skúsila dať ich preč, okamžite naň začal liezť :ach:
A teraz je už tak drzý, že si to obloženie posunie aby tam mohol vyliezť. Alebo keď zabudnem zavrieť izbu, do minúty je na posteli. Ja snáď budem musieť nemať doma žiaden gauč alebo čo a zatiaľ miesto toho mať len matrac na zemi (hmm. Muž ma zabije, ale možno to dovolí :aaa: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod Elis » Uto 08.08.2023 10:05

pigie píše:Ale ja si nezvyknem, ze psovi nieco po rokoch vezmem…


pokud je to pro jeho dobro?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod wer » Uto 08.08.2023 10:30

Mne ani nyx, ani pax neliezol ani na gauc, ani do postele :lol: teda pax chodil v case mojej nepritomnosti obcas na postel, ale v podstate len v podnajmoch, v tomto dome nikdy (asi mam spalnu zle umiestnenu :lol:)
Gauc som mala u nyxa od zaciatku zataraseny, ale vobec nema tendencie tam ist. Mam o starost menej. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod pigie » Uto 08.08.2023 10:39

Ja som nedovolila. Hugo neliezol a nemohol, len prdel vykladal a u Lya som potom mala uz jasno a on by teda skusil keby mohol. Do postele nam liezol ako mladoch v case nepritomnosti. Po tretom roku ho to uz ani nenapadne.
Pre jeho dobro mu dam lieky, zmenim stravu, ale nevezmem co miluje. Takze co by milovat mohol a viem, zeby robilo problem, kebyze zrazu ja musim vziat, tak proste nie. My sadame k psovi dolu, nie pes k nam :heh:
Frya som musela oducit takmer hned a uz ten s tym mal problem. Ma to len na povel. Velke ani na povel.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod Silvuch » Uto 08.08.2023 13:04

Offtopic: Elfinka, vy ste sa prestahovali?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Vyskakovanie na gauc, stol, do postele...

Poslaťod elfinka » Uto 08.08.2023 13:25

Silvuch píše:Offtopic: Elfinka, vy ste sa prestahovali?

Offtopic: Nie, len sme na chvíľu u rodiny teraz.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa