Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Uto 27.10.2015 12:33

neviem, ci som v spravnej teme :ha:
mame na sidlisku strasne akcne stena, cca 6mes. pitbullka. ked bola malicka, so psom sa vzdy mrte vyhrali, ale ako uz je vacsia a pritom ma stale uplne rovnaku povahu, skor ho uz otravuje: ona sa po nom sape, skace, on sa uhyba a vrci a tesi sa ked ho zavolam ze ideme prec.
takze nechapem, preco vzdy ked ju vidi, uplne prestane vnimat, lahne si na zem a nepohne sa kym nepride pitbulka k nemu.
on inak takto casto reaguje na psy, ze lahne a "ciha"; ale vacsinou zostane lezat (na povel) a nechame cudzieho psa prejst okolo, alebo, ked je to kamarat, ho pustim a idu sa hrat, alebo sa da z tej polohy odvolat (na pamlsky, hracku, palicku...) a ideme dalej. len pri tomto konkretnom psovi s nim absolutne neviem pohnut... ale ved uz si musi pamatat, ze ona ho len otravuje, nie? hned ako pridu k sebe, ocuchaju sa, a uz aj vrci a chce ist prec.
nemozem ho predsa odtiahnut po zemi ako vrece zemiakov.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.10.2015 12:41

Pokiaľ potom vrčí a nechce ju, príde mi to skôr ako calming signal, ktorý používa, aby sa naňho nezavesila (alebo teda technika, ktorá znemožní zavesenie na krk trebárs), asi mu to funguje, predpokladám, že ak leží, tak sa po ňom nesápe a nechňape ho. Ona ho otravuje, vie, že príde k nemu, tak tak ostane, keď príde, zdvihne sa a povrčí si a odchádza. Myslím, že by prestal, keby sa dalo zabezpečiť, že ona k nemu nepríde.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Uto 27.10.2015 12:45

no ona je uplne nekontrolova(tel)na... vraj chodia niekde na cvicak, ale nevidela som ju este splnit ani jeden povel. ale tak co ja viem, mozno to este pride, je to blaznive stena.
a teda zavesi sa na neho a sape sa po nom nech sa deje cokolvek - ci uz on lezi alebo stoji alebo vrci alebo sa uhyba, ci je ona navolno alebo sa skrti na obojku...
ked on vyslovene caka az kym nepride ta fenka k nemu, a vrcat a uhybat zacne az potom co sa ocuchaju - ona hned zacne so sapanim sa.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod hruska » Uto 27.10.2015 12:46

ja by som ju k nemu nepustila
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.10.2015 12:49

Je možné, že sa týmto spôsobom aj chráni, krk, brucho, slabiny. Má tak lepšiu kontrolu, alebo aspoň pocit, že ujma bude menšia :lol: . Každopádne by som sa snažila zamedziť prístup v tvojmu, lebo inak nenadobudne dojem, že toto robiť nemusí, že môže ísť normálka preč.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Uto 27.10.2015 12:52

s tym suhlasim, ze nech sa nekontaktuju. ale tak nie je to moj pes. a s mojim psom nepohnem.. fakt sa da len tahat po zemi.
a vieme sa im aj vyhnut, o to mi teraz ani tak nejde. len mi nejde do hlavy, preco na nu tak vytrvalo caka, nereaguje na nic ine, a potom aj tak s nou nechce byt.
myslim si, ze chranenim citlivych miest to nebude, lebo on vstane hned ako sa ona priblizi. nezostane lezat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod elfinka » Uto 27.10.2015 12:57

Fido to robil pri uplne vsetkych psoch. A najlepsie ked mi ako maly sa takto tresol o zem v strede krizovatky ked sme prechadzali, vtedy som ho naozaj odtiahla na chodnik po chrbte :haha:

Ja sa mu snazim toto cihanie obmedzovat. Teraz uz ide usmernovat aj cez obojok, v zaciatkoch som ho tahala za ohlavku jak konika. A co velmi casto pomaha je, ked sa ja postavim medzi jeho a toho psa, vtedy preberam ja zodpovednost a Fido sa necha odviest prec.

A preco to robi? U nas urcite proste tym, ze je medzi psami neisty, ma prilis silne zmiesane emocie ked nejakeho vidi, nevie jak zo situacie von tak sa plesne o zem a caka co sa stane.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Bad » Uto 27.10.2015 12:57

Souhlasím s Lindchen :yes: .
Bady rovněž odmítá opustit polohu v leže když vidí, že Aribo poblíž čeká, až se zvedne a poběží ke mně a on ho bude moct "bourat" (prosím přátelská hra, nikoliv útok)...nebude dělat lovnou zvěř.... :lol:
Clupko, na sebe si ji nemůžeš stáhnout?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Uto 27.10.2015 13:09

popravde ma nikdy nenapadlo mu zabranovat v tomto spravani, a tiez to robi od malicka. myslim to zalahnutie, ked zbada psa.
jedine sa ho snazim ucit, ze zo zalahnutia sa prudko nestartuje - nechavam ho lezat, kym mu ja nedam volno alebo iny povel.

ze sa postavim medzi neho a psa, to hej, to funguje. len pri tomto jednom konkretnom psovi nie :lol:
a ju nezaujima nic ine, len psy okolo, takze na seba ju velmi nestiahnem.

takze mala by som mu zrusit to "cihanie"? totiz, ono nam to obcas aj dost pomaha, lebo on by sa tiez najradsej s kazdym psom privital - takze davam lahnut, a zostat az kym pes neprejde okolo. s odmenovanim, samozrejme, za to ze ma vnima a ze nevystartuje za hrou.
Naposledy upravil clupko dňa Uto 27.10.2015 13:16, celkovo upravené 1
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod hruska » Uto 27.10.2015 13:11

Moja z cihania sama vyrastla :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod elfinka » Uto 27.10.2015 13:25

To ze cihanie pomaha chapem, tiez uz sa mi parkrat oplatilo, ked som si nevsimla druheho psa, ale kedze cihal tak som stihla ho pripnut na voditko :smile:

Fido ma dost slabe nervy na to, ze ked pes pride moc blizko, mi z toho lahu vyskoci nech robim co robim, preto mi podporovanie cihania je nanic. Naopak ked ciha tak viem ze je fixovany na psa, ja chcem aby bol fixovany na mna, psa maximalne zlahka registroval - kym mu nedovolim ja ze za nim moze ist, nema sa nad tym co pozastavovat ze je niekde pes. Uvidim casom ci tato strategia bude fungovat :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod clupko » Uto 27.10.2015 13:38

to dava zmysel. asi to cihanie fakt zrusim. respektive skusim zrusit :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Bad » Uto 27.10.2015 13:40

Offtopic: Aribo se při "číhání" nějakým leháním nezmenšuje, on naopak roste až do nebes.... :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod hriva » Uto 27.10.2015 14:53

Nero nikdy v živote necihal...teraz tak nad tým uvažujem ze aspon v stenacom veku mi to robil každý pes. Ale on nikdy

To Gina bola presne taká ze sa dala niekedy fakt len odtiahnuť na chrbte :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Silvuch » Str 28.10.2015 14:45

aj bary ciha. A teda nic dobre to nevesti pre toho druheho, lebo presne ciha, ked sa mu niekto nepozdava... A teda vzdy je cihajuci, ked idem z auta k brane, cize dost cast chodim s prikrcenym cihajucim psom, jak s gepardom a ked ma tendenciu lahnut, tak sa postavim medzi neho a psa a nejako mu ukazujem, ze ma to nezaujima, nic sa nam nedeje, ideme dalej..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa