Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Kubix » Ned 13.11.2011 21:15

Vsak mne by to nevadilo keby sa aj postavila.. Napriklad ide oproti nam nejaka stara babicka zo starym pomalym psom - moja Kiara si lahne a musime cakat kym ku nej pes pride a vtedy sa rozbehne kunemu babka sa zlakne ze nanich ide zautocit alebo co :D.. Proste sa nechce postavit a ked ju uz donutim postavit sa hned si zase lahne...

A este jedna vec .. niekedy sa mi stava ze ked sa nepozna z nejakym psom tak spravi presne to co som napisal ale ked sa uz rozbehne a ja ju zachytim tak v tom momente aj zavrci a v momente ked je uz pri psovi tak sa chce hned hrat a podobne. Nemyslim ze je to agresia len to strasi starsich ludi ktory si myslia ze moje bojove plemeno ich chce roztrhat...
Kubix
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava, Vyšehradská 5

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 13.11.2011 21:20

Tak sa otoč a choď s ním preč, odmeňuj za to, že si všíma teba a nie psa. Jasné, že ľudia môžu mať strach, hlavne keď už v 5. mesiacoch je väčšieho vzrastu a hlavne sa treba stretávať s ostatnými psami, aby to nemusel vyhľadávať počas venčení okolo domu a pod. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Astra.Malinois » Ned 13.11.2011 21:26

Ak ide o starších alebo väčších psov je to znak podriadenosti
A keď ide o psov ktorých sa nebojí, poznajú sa, alebo sú si sympatický je to znak že sa chce hrať.
Ani ja nevidím dôvd odnaúčať ho to :smile: veď je to ich prirodzená komunikácia, to je ako by ti zakazovali rozprávať sa.
Samozrejme keď ti to prekáža ako píšeš to s tými babkami je lepšie psíka naučiť povel back( z ľahu do sedu) a jednoducho sa s nimi vyhnúť kontaktu.
Pes má krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ludské cnosti bez ludských nectností.
Astra.Malinois
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: BA-okolie

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Barca » Ned 13.11.2011 21:58

Ked si precitate knizku Konejsive signaly, najdete tam aj toto. Ale v skratke: Je to prejav toho, ze uz z dialky si daju psi znamenie, ze nemaju zaujem utocit, ale idu v dobrom.
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Bad » Pon 14.11.2011 7:25

Astra.Malinois píše:Ak ide o starších alebo väčších psov je to znak podriadenosti

ajaj, tak to ani náhodou. Znamená to jenom - chci tě kontaktovat (jsem připraven k lovu). Jestli to bude v dobrém nebo ne záleží na tom druhém (samec, fena, malý, velký, dospělý, štěně) - a jak to dopadne záleží na psovodovi. Já se vždycky domluvím s druhým majitelem a psy k sobě pouštíme po dohodě.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Hanka 1 » Pon 14.11.2011 13:17

Barca píše:Ked si precitate knizku Konejsive signaly, najdete tam aj toto. Ale v skratke: Je to prejav toho, ze uz z dialky si daju psi znamenie, ze nemaju zaujem utocit, ale idu v dobrom.


To záleží na spoustě dalších okolností a doprovodných gestech, která u toho pes dělá. Může to být to, co píšeš, přípava na útok, na lov.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Lindchen » Pon 14.11.2011 13:26

Môj Browny si takto líha pred útokom. Keby nebol istený, nasleduje pohryznutie druhého psa :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Margita » Pon 14.11.2011 13:31

Offtopic: moj utoci bez varovanie :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 14.11.2011 13:58

Len si dobre premysli k akému psovi ho takto necháš vybehnúť, lebo razom z neho môžeš mať puzzle. :no: Psi, a aj majietlia sú všelijakí a zrovna tento spôsob príchodu niektoré psi považujú za svoje priame ohrozenie, aj keď sú väčší. Nikdy nevieš aký pes ti ide naproti. Tak ako píše Bad. Až po vzájomnej dohode. Jednak je to slušnosť a dvak bezpečnosť. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Mackie » Pon 14.11.2011 14:02

moze to byt aj zmierovacie gesto
u mojich psov to je hra - pripravit sa, pozor, start - co je pri beznom voditkovani neziaduce, takze ked lezia, ok, dam sadnut, a istim si ich, aby nevyleteli (resp. aby nevyleteli tak, ze vystrasia psa a mna povlacia po zemi)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Kubix » Pon 14.11.2011 15:50

Diky za vsetky odpovede co tu su.
Moja Kiara si takto liha hlavne ked je na voditku a mam pocit ze ak nepozna psa (ak ho pozna tak stym ziadny problem nieje) co je oproti nej tak sa pripravuje lov ako ste tu pisali - niekedy vyleti a ked ju zastavim v tom momente aj troska zavrci no nie vzdy. Toto sa mi stava len ked je na voditku , ked ju mam na volno je uplne vpohode s kazdym psom aj s tymi co ich nepozna a nic take sa este nikdy nestalo.
Dnes som ju skusal zaujat pamlskami celkom sa aj darilo kedze je pazrava, no ak vidi ineho psa a lahne si tak na povel bez pamlsku nezareaguje nikdy :lol:
Kubix
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava, Vyšehradská 5

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Barca » Pon 14.11.2011 16:38

Aj nam sa uz stalo, ze si pes lahol a potom zautocil na Maxa. Treba si to odpozorovat. Ked si lahne s tym, ze potom zautoci, vacsinou je ten pes cely napnuty. Urcite nie je uvolneny, ale ked ide o ten konejsivy signal, pes je taky uvolneny
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod casira » Pon 14.11.2011 21:51

To záleží na spoustě dalších okolností a doprovodných gestech, která u toho pes dělá. Může to být to, co píšeš, přípava na útok, na lov.

Asi tak.
Moj pes takto kedysi reagoval na prítomnost jediného psa v dedine.Na stredoaziata,vtedy ešte turkménsky alabaj.Ked ich zbadal,hoci aj na druhom konci lúky,zalahol a nepohol sa,kým sa nevzdialili.Fenka nie,tej nevadil.A bol to poriadny kus psa.Mohla som robit čokolvek,svojho psa som nedonútila vstat a odíst,až ked oni odišli.Čo bolo medzi nimi-neviem,nikdy sa nestretli,ani v dobrom ani v zlom,ale niečo ,nejaké zvláštne sily medzi nimi boli. :smile:
Tento známy mal viac stredoaziatov,ale len tento jeden bol akýsi iný,rešpekt budiaci. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Nanda » Ned 20.11.2011 19:34

Moj pes má 5 rokov a robí to stále, keď bol šteniatko to robil na každého psa a teraz to pomaly odchádza ale ešte si niekedy ľahne ale robí to len na malých psíkov :nwm: :smile:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Monii » Uto 20.12.2011 12:11

Jo, toto poznáme. Ale vysvetlite oprotiidúcemu majiteľovi, že keď si váš pes ľahne a striehne a vyzýva k hre, tak to neznamená, že chce jeho psa doslova zožrať. Je to márne, hlavne u nás, kde si ľudia myslia, že psovi stačí hodinová prechádzka, bez výcviku, žiadne hrátky s inými psami, veď to sú nepriatelia. :prd: Pochopím ešte pani s yorkom, čo sa bojí ho pustiť k väčšiemu psovi, ale ujka s obr. goldenom? :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa