Hra lovec a korist / zalahavanie pri stretnuti

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Hanka 1 » Uto 22.09.2009 11:10

Může to znamenat projev nejistoty nebo tu hru na číhanou. Když štěně z gest blížíciho se psa pozná, že nejde o ohrožení, vyskočí a vyzve ho ke hře. Kdyby mělo pocit ohrožení, asi se přetočí na záda a ukáže břicho.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Amaguk » Uto 22.09.2009 11:17

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod lucik » Uto 22.09.2009 12:04

joj, keby len stena.. pri niektorych psoch (aj znamych aj neznamych) to robi aj moja 4rocna fena :smile:
Ja som teda zacala trosku korigovat tie jej starty, pokial je neznamy pes, dam jej zostan, vezmem ju k nohe alebo na vodidlo a nech sa najskor ocucha so psom, lebo uz som videla aj situaciu, ked druhy pes takyto vypad nepochopil uplne priatelsky a vystartoval.. ale zazivame to aj z opacnej strany, ked pes oproti skamenie, potom zalahne a caka, tak moja niekedy ide k nemu ocuchavat a niekedy odvrati hlavu a poodide bokom akoby nuchat travu.. vcelku zaujimave pozorovat tu komunikaciu :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Amaguk » Uto 22.09.2009 12:07

Aj moj 3rocny to robi stale, ale len pri znamych psoch. Ale ako stenatu mu to bolo jedno :lol:
Teraz ked ho vidim, ze zalahne, tak viem, ze sa blizi nejaky kamos ci kamoska
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Lena » Uto 22.09.2009 12:24

toto je zaujímavé pretože toto sa mi práve dnes stalo. itar psov ignoruje, kašle na nich,alebo cvakne, ale dnes ho zaujímal každý pes v diaľke, neviem čo mu bolo. dokonca kňúkal keď som ho nechcela pustiť....a keď som sa rozprávala s jedným pánom tak itar urobil presne toto k jeho jazvečíčke-a ešte k tomu keď som ho znovu nechcela pustiť tak zakňučal. bolo mi to divné najmä keď lahol a znovu vyletel pretože on sa nehráva so psami. je možné že toto gesto znamená aj niečo iné alebo sa v ňom zase niečo láme?? :nwm:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Offca » Uto 22.09.2009 13:02

Asi to bola jeho vysnená :love: :ach:
:no:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Lena » Uto 22.09.2009 16:09

a 3 vysnené za pol hodinu? :ach: :heh:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Baarbora » Uto 22.09.2009 18:17

Offtopic: Casanova? :heh:
moj pes lahne zakazdym ked ho niekto ignoruje, alebo sa ho boji.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Gesto stenata pri stretnuti s inym psom

Poslaťod Ijsbéérka » Pia 25.09.2009 10:06

Hapci,
nám to dělají oba dva psi stále taky. Občas i popolezou a přibližují se. :smile: :lol:

Mně to připadne, že nechtějí být viděni , protože neví kdo to je a potom, kdžy poznají, že je to pohoda - kamarád. prostě nehrozí nebezpečí , tak teprve potom vyrazí :smile:

je to fakt srandovní :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Kubix » Ned 13.11.2011 15:09

Caute,
Chcem sa spytat ako odnaucit (pripadne ci sa to vyriesi same casom) moje 5 mesacne štena to že ked vidi ineho psa oproti nemu alebo aj zanim vzdy si lahne a nechce sa pohnut... A ked sa uz pohne tak vystreli k tomu psovi a chce sa snim hrat..
Kubix
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava, Vyšehradská 5

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 13.11.2011 16:49

To robí aj moja fenka, má rok a pól. Tak ako píšeš je to prejav hry a nemám dôvod ju to odúčať. Keď bola šteňa robila to na všetkých psov, teraz hlavne na tých, ktorých pozná.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod blueberry » Ned 13.11.2011 19:08

Môj pes má 5 rokov a robí to tiež, ale zväčša pri psoch, ktorých nepozná, ale už zdiaľky sa mu páčia :lol: Načo by bolo dobré odnaúčať od toho? :nwm:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod lavyrle » Ned 13.11.2011 19:14

Aj náš Akim to robil a teraz to robí naša krpatá cca 5-mesačná fenka :nwm: môže to byť výzva ku hre, ale aj prejav podriadenosti. Ked ku nej napríklad náš Akim "prudko" beží (alebo aj iný veľký pes) tak si automaticky ľahne a to je podľa mna prejav podriadenosti
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod Margita » Ned 13.11.2011 19:26

to robi a priatelova labroska a ma 8 rokov :lol: a minule si lahla pred trolejbus :heh:
psy maju svoj sbosob komunikacie a tiez nevidim dovod ho to odnaucat,ale je pekne ze mas len tento "problem" :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Lahne si ked vidi ineho psa

Poslaťod hruska » Ned 13.11.2011 19:36

Moja to robi tiez a stale, nevadi mi to, kym sa jej raci na povel rit dvihnut a ist :)
Obcas mi to pride ako hra na lov, obcas upokojovanie psa, inokedy zasa gesto podriadene. Vsetko zavisi od druheho psa.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa