Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod Andie1994 » Uto 28.08.2018 20:15

Ahojte, nenašla som podobnú tému, tak to skúsim tu. :) Máme v dočaske psíka z útulku - kríženec, má približne 5 rokov, niekoľko rokov žil v útulku. Je veľmi pokojný, bojazlivý a plachý. Bojí sa cudzích ľudí, detí aj iných psíkov. To len k povahe, aby ste mali cca predstavu, aký je. Keď sme doma, celý deň prespí v pelechu, aj von ho doslova musíme nútiť my, inak by asi ani nešiel. :lol:
K problému: keď ideme napr. na nákup a sme preč hodinku/dve, tak si vezme naše topánky (šľapky, sandále, atď.), moje šľapky si dá k sebe do pelieška a jemne ich obkusáva (nie sú roztrhané). Keď sme doma, nikdy ich nevezme, len keď sa vrátime, vidíme topánkovú spúšť. :lol: Ako ho odnaučiť brať tie topánky? Raz nám stihol aj rozkusnúť jeden kábel. Má hračky (loptičky, aj iné), ale on sa nechce hrať, vôbec ho tie hračky nezaujímajú. Skúšala som sa s ním aj vonku hrať a hádzať mu paličku, ale nič. Čiže ani neviem akú náhradu mu dať na to obkusávanie. Prechádzky ho tiež nebavia, takže ho neviem unaviť (aj keď celý deň spí, takže energie asi nemá veľa). Vo štvrtok prvýkrát zostane sám na viac hodín, keďže ideme obaja do práce a celkom sa bojím toho, v akom stave nájdeme byt. Máte nejaké rady?
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 20:33

Zabezpecit veci. Alebo psa. Uplne easy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod Andie1994 » Uto 28.08.2018 20:38

wer píše:Zabezpecit veci. Alebo psa. Uplne easy.


Vďaka za radu. A keď začne rozhrýzať nábytok, mám vyhodiť nábytok alebo psa zavrieť do nejakej klietky v byte, kde bude niekoľko hodín, kým sa nevrátime z práce?
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod wer » Uto 28.08.2018 20:54

Klietka alebo ohradka :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod martin_s » Uto 28.08.2018 20:58

Andie1994 píše:
wer píše:Zabezpecit veci. Alebo psa. Uplne easy.


Vďaka za radu. A keď začne rozhrýzať nábytok, mám vyhodiť nábytok alebo psa zavrieť do nejakej klietky v byte, kde bude niekoľko hodín, kým sa nevrátime z práce?

Preco vyhodit? Staci zamedzit pristup k nemu... A nemusi to byt ani zatvorenie psa do klietky... Ked.nam Destiny ako stena chcela okusovat rohy sedacky tak som jej vytvoril barieru - okraj koberca som posunul aby boli rohy prekryte... Po case stratila o ne uplne zaujm a koberec mohol ist normalne... Ked sme neboli doma a kym sme nemali istotu ze obdobie okusovania skoncilo tak sme ju jednoducho nepustili do miestnosti kde mohla nieco znicit...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod Renata » Str 29.08.2018 7:39

a tie topanky by som mu nechala :no: ak si ich nanosi do peliesku, tak asi sa tak citi lepsie a bezpecnejsie, tak obetovat nejake topanky, ktore moze ohryzat :D ja som stenatam vzdy nejake topanky obetovala :heh: oni si vybrali a ja som uz len skonstatovala, ze to sa uz nosit neda :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod Lindchen » Str 29.08.2018 8:53

Nejaké plátenky nech kľudne hryzie (pokiaľ to nezožerie celé). :heh: (Môj si vybral moje venčiace čínany, mal ich niekoľko rokov.) Zvyšok zabezpečiť. Stane sa ti z toho časom veľmi osožný zvyk. :no:
U nás nikde nič nie je na hryzenie, hoci neničí, ale aspoň nemá kučeravé myšlienky. Občas sa tu niečo povaľuje, keď tá vec stretne psa, tak si to odnesie k sebe a niekedy aj hryzie. Nemá to v podstate zakázané (ani to neviem odkontrolovať, keď je sám, proste si to vezme a každý mu môže viete čo :heh: ). Nemá to na zemi/v dosahu psa čo hľadať. :nwm: Na klietku/ohrádku treba naučiť, že sa tam odpočíva, spí, psovi poskytnúť mimo dobu pobytu v klietke pohyb a zamestnanie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod wer » Str 29.08.2018 9:14

A ohradka sa da vyuzit na nabytok.

Ale mne pride vtipne, ze to.riesite den pred.. neviem, ci existuje super rada - mozno zaklinadlo, ktore by to vyriesilo za noc...

A pre vysvetlenie este teda, aby to nebolo len o strohych radach - cim nenej veci sa mu podari rozkusat (tym ze ho/ich zabezpecite), tym skor ho to prestane bavit. Cim menej uspesny bude, tym menej to bude vyhladavat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod Andie1994 » Pia 31.08.2018 16:10

Ďakujem všetkým za rady. :) Všetko čo sa dalo sme zabezpečili (káble, topánky), akurát priateľ mu včera nechal jednu šľapku, že čo bude robiť. Vzal si ju k sebe, ale neobkusal ju. Tak sme sa potešili, že snáď to nebude také zlé. Dnes keď sme prišli po práci to bolo o dosť horšie. :lol: Akosi sme zabudli, že za dverami máme odloženú hlinu v sáčku, trikrát hádajte, kde sme ju našli. Po celej chodbe. Ale ok, to bola naša chyba, asi sme to mohli predpokladať. :lol: Priateľ mu opäť nechal šľapku, ale dnes ju už aj obhrýzal, pár častí odpadlo, takže tento víkend opäť prezrieme celý byt, na čo by mohol skočiť, dáme to preč, šľapku mu necháme a uvidíme. Najviac sa osobne bojím len toho nábytku, sme v podnájme, ak by to bol náš byt, tak nech demoluje, ale takto je to iné. Zatiaľ si naň zálusk nerobil a dúfam, že to tak ostane.
Andie1994
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Hryzenie topánok, keď nie sme doma

Poslaťod Margita » Sob 01.09.2018 14:39

u nas jeden expert mi zhodil kvetinac z okna s muskatmi,a vyhrabal kvetinac taky dost velky ,takymaly ker tam bol,a na sude drevenom bol taky s margaretami ovalny a podtym bola plastova miska na vodu,tak preklopil kvetinac a vytiahol misku...
jaaaj a by som zabudla a vytiahol jednu solarnu lampu :lol: ono nejde niekedy vsetko zabezpecit,aj by to slo ale byvali by sme tu ako na Mesiaci,niekedy ma den kedy nic nevyvedie a inokedy ano :heh:
pamatam jeden pripad,cane corso z utulku,ze vsetko nici,tak si ho vzali a ked neboli doma zavreli ho na chodbu kde "nic" nebolo,len na stene namontovany ten domovy vratnik,to sluchadlo na otvaranie dveri,tak ho vytrhol zo steny :lol:
pes je pes,ak nici len to co sa da ozaj zabezpecit,cize "bordel" od ludi,si stastny clovek
teda by som nim mala byt aj ja lebo nic len ten "bordel" od ludi,ako su kvetiny, kvetinace a solarne lampy,horsie by bol keby vykusal fasadu z domu ten polystyren (aj take bolo :lol: )
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye


Späť na Základná výchova a výcvik psa