Aljassky malamut -Vychova

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Aljassky malamut -Vychova

Poslaťod Anita&Ben » Pon 19.02.2018 18:49

Dobry den. 3 tyzdne mame doma malamuta. ma 10 tyzdnov. dnes sme boli na ockovaniba pes tam zacal havkat. doltor mi piradil ze ako ku ukazat kto je pan a aby posluchal. psa vytiahol za kozuch na krku do vzduchu. drzal ho tak par sekund. samozrejme psik skucal a trepal labkami. potom mu chytil aj pyskaby bol ticho. vraj ho to neboli a je mu to orirodzene od jeho psej matky. nezdalo sa mi ze to zabralo. ked ho polozil aj tak havkal a vobec neskrotol. aky mate na to nazor? ako docielit aby pes pocuvol svojho pana? ja som mu vravela ticho a on na to nereagoval.
ucim ho zakladne povely sadni lahni k nohe cakaj daj labku.. tie ovlada za granule a ked sme dnu..ked sme von robi si co chce skace po ludoch na voditku beha z jednej strany na druhu

piradite mi co robit..resp ak mate skusenosti bola by som rada keby ste sa o ne podelili..nechcem nieco pokazit pri jeho vychove..predsa len je to velke plemeno...
Anita&Ben
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Aljassky malamut -Vychova

Poslaťod moschino » Pon 19.02.2018 19:02

čo robiť? vymeniť veterinára.
By som mu dala, keby toto robil s mojim psom :hmm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Aljassky malamut -Vychova

Poslaťod Margita » Pon 19.02.2018 19:04

Kníh o výchove a výcviku psov je dost,tebe chýbajú základy a vlastne asi všetko co sa psov tyka
Veď prečítaj si nejaké knihy,nech si aspoň trochu v obraze
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Aljassky malamut -Vychova

Poslaťod kellee » Pon 19.02.2018 19:15

toto urobit veterinar, okamzite odchadzam,
toto naozaj nie je cesta k vychove psa
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Aljassky malamut -Vychova

Poslaťod clupko » Uto 20.02.2018 9:34

rozhodne ineho veterinara, ako baby pisu. toto vyzera na veeeelmi staru skolu... podobne nazory su uz davno vyvratene, ale tento veterinar sa zrejme o nove poznatky velmi nezaujima.

Anita&Ben píše:ja som mu vravela ticho a on na to nereagoval

lebo nevie po slovensky, treba ho najprv naucit, co to slovo znamena

Anita&Ben píše:ked sme von robi si co chce

lebo vonku je vela zaujimavych veci, (nielen) pre take male stena je ovela tazsie sa sustredit v rusnom prostredi. naroky treba zvysovat postupne.

odporucam navstivit cvicak/seminar a precitat par knih. napriklad Trenink je rozhovor (Frantisek Susta) alebo Stret kultur (Jean Donaldson)
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami


Späť na Základná výchova a výcvik psa