Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Str 10.01.2018 11:28

Ja nerozumiem len tomu, ako sa so psa, co sa boji civavy stal pes, co vbehne do huby pomaly hocikomu :heh: A to fakt, zratam psov s ktorymi sa hral na prstoch jednej ruky :haha: A s ktorymi sa hrava pravidelne, tak nula :haha: Ale jednoznacne si to musim robit sama, lebo obaja boli v tomto priblizne rovnaki, hoci fakt diametralne odlisny pristup v tomto bol u nich :heh:

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Str 10.01.2018 22:06

Tie techniky, že čo robiť pred cvičení, či vybehať trošku, či rozblázniť, či práveže nechať "tlieť" nech potom vybuchne, to už je o individuálnom nastavení konkrétnej dvojice, čo im funguje. Však kto cvičí, skúša rôzne prístupy a niečo sadne ako ideálna kombinácia na naštartovanie psa a potom už upravuje, koriguje. Nie je univerzálna cesta. Druhá vec je, či ide o bezduché, nekontrolované vylietavanie psa pred výcvikom alebo o riadené namotivovanie, hravý rituál a pod.

Spomínam si na Paľa, ktorý keď chcel, aby mu pes dobre odbehol parkúr, chodil okolo samcov, nech si jeho pes povrčí... Sunny určite pamätá :heh: .

Re: Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Str 10.01.2018 22:23

No, pamatam hodne podivnych ritualov :heh: :heh: Aj behajuce psy na cvicaku, ci uz pred alebo po, ale aj pocas :ach: Vypracovala som si postupne povest nervnej majitelky s vrazdiacim psom :heh: Inak to neslo. X krat povedat normalne nestacilo, stale ten jeden pudel vyletel Gili s vreskotom za zadkom, ked som jej po dobehu hodila hracku za odmenu. Vsak on nic nespravi... Nuz, ale Gili ano, raz jej nervy dosli, zvrtla sa a uz aj milym pudlom mlatila za usi o zem. Panicka len jacala a cumela, ja som psy oddelila, Gili vytiahla chlpy z papule (pudel inu ujmu neutrpel) a zrazu si ho vedela drzat, kde sme behali. Preco to neslo pred tym incidentom? Ja nechcem, aby sa moj pes bil :nwm: A muselo sa nieco taketo stat na kazdom cvicaku, kym ludia pochopili, ze ked beham so psami, maju si tych svojich fakt drzat. Aj s Gili, aj neskor s Manasom. Akurat u Wer na cvicaku to bolo ine :heh:
Odoslať odpoveď