Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 22:29

A to mate "cvicak" pre ludi co chcu aj nieco viac, ci vacsina ludi chce sidlisko-dedinsko-poslusnostny?

Inak ja mam samozrejme tiez presocializovane, ale nepride mi ze by TO bol naj problem preco sa mu stale neda verit pri psoch. Mozno mam vynimku, ale mne pride ze to co sme zamladi spravili zle uz ma odnaucene. To co ostava je problem temperamentu, kedze rovnako cuci aj po ludoch a inych podozrivostiach ktore by mohli narusit jeho a hlavne MOJ osobny priestor.
Napriklad na obranach vsetkych musime poslat prec, inak pes neriesi figuranta ale cumi ci nema ist radsej vybavit divakov.
Strazny pes :pac:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Sob 06.01.2018 23:06

Na cvicaku sa ma cvicit. Blbnut sa moze na luke niekde, aj to len so psami, co maju privolavacku a viem, ze mi nezdrhne niekde za zverou.
Uplne ma irituji cvicaky, kde uz od branicky vypustia vsetci psy, tie sa rozbehnu dnu a nahanaju sa, behaju cez prekazky, ktore sa este ani nepostavili, neupevnili. Jeden velky bordel a nebezpecne.
A vdaka takemuto som si tak nadrobila prolemy s Baxym :ach: lebo vsak cvicak nie je o cvicani, ale o behani s inymi psami, to ze ma behat cez prekazky je otrava, on nechce, on chce behat s inymi psami, nie so mnou a ani za nejaky hlupy parok, co za to nestoji. A ak sa mi podailo ho presvedcit, ze teda mi venuje trochu svojho drahocenneho casu a urobili sme hop a tunel, prebehla nam krizom cez parkur fena v zapale hry alebo sa rozoskakovala na prekazkach, na ktorych sme akurat behali parkur, alebo pes, s ktorym sa nepohodol, vela velakrat harava fena a pes bol zas v :censored: ke sa mi to nepacilo, vraj si ma zvykat :ach: a latka pre mladeho pubertalneho psa nasadena uplne niekde vysoko. Vdaka tomuto som si za 3 roky tak pokazila psa, ze vzdy, ked dosiel niekam na parkur, vzdy zdrhal, lebo vsak kde je "prekazkova draha", tam predsa nebehava sam. A dalsie 3 roky som na tom pracovala, aby sme zabhli parkur bez toho, aby mi usiel prec. Riesila som to dokonca so znamou agi trenerkou mimo sr, co kukala, ze v takejto faze, ako psovi prepina, to este nevidela.

Frapy sa nikdy nenahanal ma cvicaku a je to cele uplne o inom, neriesi tam psy vobec ziadne, ani harave, ani bulloidne... Pracuje, maka. A vybehat sa s kamosmi vybeha na luke, v poli, kde ho pustim a so psami, s ktorymi je uplne ok. A je to daleko o inom. A aj na dvojrocneho Fr som sa vedela spolahnut na placi viac, ako sa teraz mozem na skoro 10rocneho. Stale ma tendenciu zdrhat na agi za inymi psami, aj ked ho nemam problem odvolat od beziaceho zajaca. Ale od borderky skakajucej cez skocku je to iny level :ach: chyby z mladosti z cvicaku napravam doteraz
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 23:11

clupko píše:keby som vtedy vedela, ze chcem so psom viac cvicit, alebo ake to bude mat nasledky, tak to nerobim. ako pise usagi - socializovat, socializovat, a zrazu mas psa, pre ktore su ine psy top zabava..


takova kacirska myslenka teda :no: -neni lepsi misto uplnemu vyhybani se tomu litani se psy na place - tomu dat pravidla? ted se cvici, ted ne? a cvicit tak, aby to bylo lepsi pro psa, nez je hra se psy?
jak uz jsem psala -ano, je to jednodussi to nedělat vubec.

když ono to, ze si pes najde neco lepsiho nez je cviceni -to je něco, co hrozi na kazdem rohu. a nekdy nejde takhle odstranit, odstrihnout vsechna lakadla z dosahu :nwm:
Naposledy upravil Elis dňa Sob 06.01.2018 23:16, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Sob 06.01.2018 23:15

Nejde, ale nemozes psovi zaciatocnikovi v sustredeni sa alebo psovi s nejakym problemom dat hned latku strasne vysoko :nwm: zvysovat naroky postupne
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 23:18

Nechávala som Arisiaka vylietať pred agility, v začiatkoch aj počas vynášania prekážok a z parkúru nikdy neutekal ani za psami ani inde. A to teda nie je zrovna závislák. Ono to závisí od mnohých faktorov, či to pes bude robiť.
Ako hovorí Elis, musí byť psovi jasné, kedy sa môže hrať a kedy môže cvičiť. Mala som skôr problém s tým, že sa mi "unavil" a potom sa mu už moc cvičiť nechcelo.
Mať nového psa, inak by som už kadečo robila :ha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 23:23

moschino píše:Nejde, ale nemozes psovi zaciatocnikovi v sustredeni sa alebo psovi s nejakym problemom dat hned latku strasne vysoko :nwm: zvysovat naroky postupne


jenze tady se casteji ozyva - ze nikdy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 23:24

elfinka píše:A to mate "cvicak" pre ludi co chcu aj nieco viac, ci vacsina ludi chce sidlisko-dedinsko-poslusnostny?

Inak ja mam samozrejme tiez presocializovane, ale nepride mi ze by TO bol naj problem preco sa mu stale neda verit pri psoch. Mozno mam vynimku, ale mne pride ze to co sme zamladi spravili zle uz ma odnaucene. To co ostava je problem temperamentu, kedze rovnako cuci aj po ludoch a inych podozrivostiach ktore by mohli narusit jeho a hlavne MOJ osobny priestor.
Napriklad na obranach vsetkych musime poslat prec, inak pes neriesi figuranta ale cumi ci nema ist radsej vybavit divakov.
Strazny pes :pac:


tak len ja mam v plane OB a kamaratka by mozno na OB aj sla, ak docvici cviky, ale ona prioritne asi bude skor riesit OVVR (neviem ci som to dobre napisala). Pan s lajkou prisiel s tym, ze potrebuje, aby pes na vystave stal a nechal sa kuknut. Neskor vyplynulo z toho ze vlastne ked s nim panicek manipuluje pes ho hryzie, teda drzi mu ruku v papuli. Labrador prerastol panickom cez hlavu, lebo ich prvy pes. byt to moje psy, tak to za sebou permanentne vlece snuru, lebo psy su oba podla mna v puberte
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 23:26

A koho tam máte ako trénera? Či tak navzájom si radíte?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 23:27

jednu znamu, ale tak je tam viac ludi co vie.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 23:40

Lindchen píše:musí byť psovi jasné, kedy sa môže hrať a kedy môže cvičiť.


:yes:
kdyz se to ten pes nauci postupne bez striktního zakazu - jako vsechno - je to obrovska vyhoda. je to mnohem "bezpecnejsi " pozadavek pak, když to pes sam chce.

Offtopic: ne, nepremyslela jsem o tom nikdy jako o zameru - ale Elik to tak mel neb v te době jsem tomu nerozuměla.
a mlada zase zije s maminkou :nwm: a nezakazuju jim hrat si spolu. ani na place. a presto na nem cvici obe pak.
rozhodne mi teda ta cvicici neutika za tou necvicici. presne naopak - vsak na tabore - cvicim s Kacou a najednou dorazi z chatky na plac i Eliska :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod moschino » Ned 07.01.2018 0:11

Sorry Elis, nepochopila som tvoj prispevok. Asi je na mna moc hodin.

Nehovorim, ze kazdy pes moze mat problem. Ja nevidim dovod, preco by sa mal pes na cvicaku vybehavat. Tam sa cvici. Jasne, ze sa dajh zabit dve muchy jednou ranou a nechat ho tam aj vybehat. Ja si si viem sa nechat vybehat aj inde. Na cvicaku sa cvici. Frapcovi nikdy nechybalo, ze by sa mal vybehavat v smecke psov. A Baxymu to len prospieva, ze mu to nedovolujem :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod usagi » Ned 07.01.2018 0:22

Napr. Graffča mala prvý rok neskutočný odpor k agility,jediné čo milovala boli tunele. Skočky zo zásady prekračovala a ešte ich aj elegantne zhodila labkou. Všetci museli preč z plochy,inak by lietala len za nimi a aj tak lietala len okolo plotu a zjapala a chcela za psami. A potom cvak (bez zmenených podmienok) a zrazu prestala riešiť psov okolo :nwm: sama od seba,dokonca bolo zjavne,že samotné agility malo pre ňu vacsiu hodnotu než iná odmena. A to ešte stále hovorím o období,kedy mal pre ňu cudzí pes vždy väčší význam než ja :nwm: to bola zmena z jedného dňa na druhý. Takže agility sa nám spoločne vybehávanie nedotklo,zjavne je to tiež individualne.Mne inak,ako som už napísala,vôbec nevadí lietanie psov na voľno,len keby si ich majitelia aspoň jedným okom sledovali.
Pre mňa bolo vždy dôležité aby mala z toho hlavne ona zážitok,ale tak iné je brat to ako hobby a iné keď má k tomu niekto seriózny prístup,lebo chce súťažiť a pod.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Ned 07.01.2018 0:41

moschino píše: Ja nevidim dovod, preco by sa mal pes na cvicaku vybehavat. Tam sa cvici


tak u tech stenat me jich par napada -protoze nevydrzi byt pozorna celou hodinu. protoze potrebujou upustit paru a pak vnimaji. a asi i aby jim to nebylo tak vzacne, ta hra se psy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod wer » Ned 07.01.2018 5:14

No ale neplati ani, ze ked sa aj striktne nehraju, ze budu zdrhat, lebo im je to vzacne a budu psov vyhladavat. :nwm: Ono aj malokedy sa stretnu na sportovom cvicaku stence v rovnakom veku a starsie psy o hry nestoja.
A psy zo spolocnej domacnosti - isto musia byt zvyknute pracovat aj jednotlivo, ked su stale spolu, tak prave problem moze nastat (u mladsieho). Clovek, co vie, jasne, ze si to ustrazi. Ale niekto bez skusenosti fakt moze mat problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Ned 07.01.2018 5:31

A ja verim, ze spolocne vybehavanie len utvrdilo to, ze Hugo bol aky bol. Keby nebol vybehavany, tak by taky dobracisko nebol. :ha: U Frya by to zase bola uplna blbost, jemu to neprospieva vobec :heh: To je fakt individualne aj podla mna. Zalezi od povahy. Huga by som si na seba nikdy tak nenaviazala ako je Fry a len by bol zvedavejsi, takto vedel, ze psi su rychlejsie, neoplati sa ich moc nahanat a utekat, oni dolezu sami, tie ktore sa chcu nechat ocuchat :heh: Proste pohoda. Ako stena sa pohral, ale zeby nejak lietal so svorkou, to nie. Zvalit na zem vsetko a manglovat sa, o to mu slo najviac. A uplne jedno, kto bol navrchu a kto naspodu :haha: U neho to vobec nelutujem. Hovorim, u Frya len horsie a horsie a preto vlastne ho pustam len k piatim psom navolno :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa