Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 18:35

elfinka píše: rozlisovat cvicak a zivot? Milionkrat som uz videla "pomoc, moj pes na cvicaku poslucha a nikde inde nie". Naco to potom komu je.

tak definitivne si nemyslim, ze toto je chyba cvicaku. tam sa vysvetli metodika, to je jeden den v tyzdni, majtel musi dalej pracovat doma a vonku :nwm: . ak sa toto deje, tak bud je chyba v metodike alebo jej uplatneni :nwm: . a vacsinou je to to druhe.
pre sportoveho psa je cvicak nieco specialne, ale moj musi pocuvat aj vonku, ved je to velky pes.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 18:40

kives píše: pre sportoveho psa je cvicak nieco specialne,


uz taky ne. dneska se i se sportakama cvici vsude.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.01.2018 18:42

Ja som so psom chodila na dva cvičáky (poslušnosť) a na oboch tréneri rozhodovali o tom, či pustiť psy. Aj pred samotnou hodinou.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 18:45

kives píše:
elfinka píše: rozlisovat cvicak a zivot? Milionkrat som uz videla "pomoc, moj pes na cvicaku poslucha a nikde inde nie". Naco to potom komu je.

tak definitivne si nemyslim, ze toto je chyba cvicaku. tam sa vysvetli metodika, to je jeden den v tyzdni, majtel musi dalej pracovat doma a vonku :nwm: . ak sa toto deje, tak bud je chyba v metodike alebo jej uplatneni :nwm: . a vacsinou je to to druhe.
pre sportoveho psa je cvicak nieco specialne, ale moj musi pocuvat aj vonku, ved je to velky pes.

A ako vysvetlujes metodiku odvolavania z hry, rozoznavania s kym ano a s kym nie, ake pravidla nastavit pred pustenim psa do hry aby mi nezdrhal sam a pod. bez toho aby sa psy kontrolovane kontaktovali? Lebo to je to co potrebuje bezny sidliskovy vencer vediet, nie celu hodinu poslusnosti pri ktorej pes nesmie spustit oci z majitela.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.01.2018 18:48

elfinka píše:aby sa psy kontrolovane kontaktovali? Lebo to je to co potrebuje bezny sidliskovy vencer vediet, nie celu hodinu poslusnosti pri ktorej pes nesmie spustit oci z majitela.

pointa je v slove kontrolovane, tréner má rozhodnúť, či a v akej skladbe pustiť psov navoľno
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 19:15

elfinka píše:A ako vysvetlujes metodiku odvolavania z hry, rozoznavania s kym ano a s kym nie, ake pravidla nastavit pred pustenim psa do hry aby mi nezdrhal sam a pod. bez toho aby sa psy kontrolovane kontaktovali? Lebo to je to co potrebuje bezny sidliskovy vencer vediet, nie celu hodinu poslusnosti pri ktorej pes nesmie spustit oci z majitela.

ale ja nehovorim o hodine poslusnosti. to som nikde nepisala.
pustenie sa hrat s inym psom sa da nstavit ako odmena, ked sa chceme silou mocou drzat tohto. pes sa da vyvolat z hry, odmenit a zase ako odmenu pustit do hry. da sa prisposobovat podla psa. ale stale si myslim, ze na cvicaku sa hlavne ukaze a vysvetli, ako na to, na dalsic hodinach sa koriguje/kontroluje postup, ako napreduje dvojica.
ale mne nejde o hranie na placi ako take, mne ide o nastavenie psa. aspon to sa snazim vysvetlit.
a ako zdoraznila zuzka, kontrolovane

.
Elis píše:
kives píše: pre sportoveho psa je cvicak nieco specialne,


uz taky ne. dneska se i se sportakama cvici vsude.

nepomahas :joint: . ale ano, mas pravdu. ale aj tak je plac miesto, kde sa cvici, ci?
Elis, aspon ty mj rozumies, co chcem povedat alebo som zjavne neschopna vysvetlit svoje pochody? nemusis sushlasit, len ci sa chapeme?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Elis » Sob 06.01.2018 19:18

kives píše:nemusis sushlasit, len ci sa chapeme?


chápu, ale nesouhlasim :lol: :lol:
ono je to jednodussi -jit tou tvoji cestou, méně prostoru pro chyby.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 19:21

Elis píše:
kives píše:nemusis sushlasit, len ci sa chapeme?


chápu, ale nesouhlasim :lol: :lol:
ono je to jednodussi -jit tou tvoji cestou, méně prostoru pro chyby.


dik, aspon nieco :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 21:32

Agilitné cvičáky v tomto majú poväčšine iné nastavenie. Vždy som bola na takom, kde boli psy pustené a hrali sa pred tréningom. Pohrali sa a potom sme psi uviazali, zavreli. Tak to až tak nevadilo, málokedy tam bol pes, čo by sa radšej hral so psom ako išiel na parkúr.
Na cvičákoch s poslušnosťou som to nevidela a ani ja by som to nerobila, max. nejakú malú chvíľku na uvoľnenie a adaptáciu, ale potom už pracovať. Určite nie nejaké veľké lietačky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 21:35

ja tam vidim to, ze majitelia s tymi psami vobec nepracuju, psy maju taku tu poslusnot domovu a su naucene ze von sa len beha lieta a pokial ejakych 10 minut nepolietaju a nevypustia tu energiu zo seba, neda sa s nimi pracovat vobec.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 21:41

Tak áno, no ale je to na trénerovi, ako si to ukočíruje. Proste tam treba byť na ľudí "tvrdý", v zmysle nastaviť pevné pravidlá, ako to funguje a striktne ich dodržiavať, bo z toho človeka ani psa nič nebude. To je potom také hurá cvičenie.
Chápem, že ide o "neoficiálny" výcvik, ale to neznamená, že to nemôže byť poriadne. Chudák pes ako sa v tom má vyznať :ha: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod clupko » Sob 06.01.2018 21:42

cca do jedneho roka sme ich takto na cvicaku tiez nechavali, vsak vieme, ako casto tam vleteli do tej hnusnej bacoriny na kraji :lol:
keby som vtedy vedela, ze chcem so psom viac cvicit, alebo ake to bude mat nasledky, tak to nerobim. ako pise usagi - socializovat, socializovat, a zrazu mas psa, pre ktore su ine psy top zabava.. doteraz s tym bojujeme, hlavne posledne asi 2 roky o dost intenzivnejsie, a vysledky su, len to ide pomaly. kebyze mu dam teraz na cvicaku uplne volno, jak rad by vletel do tej vody :ach:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 21:43

teraz ktory je chudak pes? moje to nejak davaju a vedia ze ked sa cvici tak sa cvici, tie obycajne psiky sa do toho asi len dostavaju
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Lindchen » Sob 06.01.2018 21:48

kellee píše:teraz ktory je chudak pes? moje to nejak davaju a vedia ze ked sa cvici tak sa cvici, tie obycajne psiky sa do toho asi len dostavaju

Chudák pes, preto, lebo na jednej strane sa od neho vyžaduje pozornosť, reakcie na povely, proste poslúchať a na druhej strane tam môže lietať ako splašený a v podstate si robí čo chce. Neviem, ako to vyzerá, možno si to zle predstavujem, ale vyšlo mi z toho, že tam nie sú moc pravidlá, čo sa kedy robí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 21:53

ale hej su. to zas psy tam nelietaju cely cas. na zaciatku cca 10 minut a na konci to uz je kazdeho vec. medzitym sa psy nepustaju a vysvetluje a cvici sa. ono to je teraz take mierne neorganizovane asi preto, ze tu u nas nie je cvicak, iba taky ten ovciakarsky a oni tam maju divne pravidla a novacikov neberu a tito ludia maju milion otazok, takze je to take celkom bujare
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa