Spolocne vybehavanie psov na cvicaku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 16:41

taky je Alex, presne lebo som chcela mat scializovaneho psa. Vdaka Wer s Indym uz tuto chybu nerobim a nemam skoro vobec problem. Je schopny prist, aj ked sa hra s inymi psami
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 16:43

si tiež myslím, že vypúšťanie len tak na pobehanie a hlavne na cvičáku znižuje spoluprácu so psovodom.
prieser je napr to, že mám psa v odkladačke a dobehne k nemu iný. ak napadne, pokazená odkladačka na veľmi dlhé obdobie.
majitelia psov sa na cvičák chodia hlavne učiť, ako poznať a zvládať svojho psa. jasné, že psy sa môžu pohrať, ale nie hromadne a hlavne nie na placi.
v rámci KE aj mimo som bola na viacerých cvičákoch, nie len na jednom a na každom to bolo takto. pes pod kontrolou.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 17:13

chapem ak tym psom zakazes vybehavacky vzdy a vsade - ked tak aby sa slo na vylet v par psoch, ale nie bezprizorne pobehovanie.

Nechapem preco by malo bezprizorne pobehovanie byt OK inde a nie-OK zrovna na place, u psa ktory tie skusky robit nikdy nebude a plac pre neho nemusi znamenat nic specialne.
Kives ty pises stale o niecom inom mi pride. Jasne ze nemaju psy pustat bezprizorne v case kedy tam niekto normalne cvici, ale preco by malo byt zle pustit neskuskove psy na place v case kedy tam nikto cvicit nepotrebuje?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Sob 06.01.2018 17:15

Mne to pride nefer uz len z toho, ze ked psi pobehuju po place, tak znackuju. Ja to nerada vidim tiez len tak behat psa po place a to ja k placu mam velmi vlazny vztah :haha: Ale zase chapem, ze vacsina zaciatocnikov tam fakt chodia psa "socializovat" a bezbreho :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 17:18

ked sme boli na seminari v namestove tak tam mali psy naucene behat spolu po cvicaku, aj ked to bol velky chumel psov aj ked tam boli psy ktore sa nemuseli, ale peckovo naucene to mali
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Sob 06.01.2018 17:21

Tak ja uz nez by som dosla na hocaky cvicak, tak ja proste psa nevypustim. Ja si chvilu popozorujem par cvicakov, uvidim kto ako ktory pes, co ako ktory panicek a podla toho sa zariadim :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 17:23

no len u nas je cvicakov nula :lol: som rada ze som toto dala nejako dokopy a nasla schopnu osobu, ktora nas vedie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod pigie » Sob 06.01.2018 17:25

Ale to ja nehovorim, ze vyberam cvicak podla toho, ja len ze proste nepridem a nevypustim. Ani na jeden jediny :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kives » Sob 06.01.2018 17:25

elfinka píše:chapem ak tym psom zakazes vybehavacky vzdy a vsade - ked tak aby sa slo na vylet v par psoch, ale nie bezprizorne pobehovanie.
Nechapem preco by malo bezprizorne pobehovanie byt OK inde a nie-OK zrovna na place, u psa ktory tie skusky robit nikdy nebude a plac pre neho nemusi znamenat nic specialne.
Kives ty pises stale o niecom inom mi pride. Jasne ze nemaju psy pustat bezprizorne v case kedy tam niekto normalne cvici, ale preco by malo byt zle pustit neskuskove psy na place v case kedy tam nikto cvicit nepotrebuje?

elfi, nemám pocit, že píšem o inom. áno z môjho pohľadu myslím dopredu, lebo pre môjho psa je plac špeciálne miesto. ale tak isto by mali myslieť dopredu aj psíčkari, ktorí neplánujú nič špeciálne, ale chcú toho psa niečo naučiť. pes rozlišuje. ak pre neho cvičák bude miesto na bezprízorné blbnutie, tak bude trochu väčší problém psa donútiť spolupracovať, keď to potrebuješ. je z môjho pohľadu jednoduchšie tomu predísť a nechať psa vnímať plac ako miesto, kde sa "pracuje/učí".
dá sa namietnuť, že to vnímam čierno/bielo. možno aj hej, ale ja sa snažím veci si zjednodušiť. a tiež to vidím na psoch/majiteľoch, ktorí používali tento spôsob vyblbnutia vo svorke, že majú problém so psom, aby sa na nich koncentroval, ak sú tam iné psy.
a nemám nič proti hraniu sa mladých psov, aj môj sa hrával, ale nie na cvičáku :smile: .
kde je Elis, ja nemám jej vysvetľovacie schopnosti.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 18:03

Ty si chcela cvicit, tam je jasne ze cvicak musi byt nieco specialne.
Ale ked niekto cvicit nechce, fakt sa oplati rozlisovat cvicak a zivot? Milionkrat som uz videla "pomoc, moj pes na cvicaku poslucha a nikde inde nie". Naco to potom komu je. Takze mi ovela vacsi zmysel dava mat cvicak (pre neskuskarov) o tom, co potrebuju do zivota, nie horedole chodza stekaj aport sustred sa, a ked vyjdes za plot tak zase neposluchaj.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 18:05

a pre skuskarov?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod wer » Sob 06.01.2018 18:18

ja suhlasim s elfinkou, aj to tak robim s kurzistami. je to sice urcite "umele" prostredie - si nepomozem, uz samotna hodina (aj ked s prestavkami) je strasne dlho na cvicenie, ale ja stale opakujem - ja ucim ludi, ako maju cvicit a naucit sa sami rozumiet psom a reagovat, aj ked pri nich nebudem... druha vec je, ci to dodrzuju aj bezne, vsakano, ale to je na nich. :lol:
ale ja si musim byt vedoma toho, ako bezne vencievaju, ako vyzeraju ich prechadzky. urcite nie tak, ako moje s mojim sportovym psom.. :heh: a na to ich musim pripravovat. mne napr nevadi, ked sa psiky ocuchaju, pospasuju chvilku... len teda psovod musi byt priorita a pes ovladatelny, aj ked vidi druheho psa. ano, na to je dobry ten cvicak, ze prave to privolanie vieme cvicit riadene - na sidlisku je to vacsinou nemozne, kedze tam je vsetko neovladatelne...
no a to svojvolne bezhlave behanie na cvicaku - ono casto su tam rozne vekove a vahove kategorie a to je problem. aj ked je velky pes priatelsky a nechce ublizit, nejake stena moze vydesit a to si ti ludia neuvedomuju... preto s tym nesuhlasim. aj ako usagi pise - ze jej suku otravuju... "ved to sa len hra", alebo "nechaj, oni si to vyriesia"... :ach: proste nie. prilis rizikove.
inak u nas to svojvolne beha asi na kazdom cvicaku... to je take "normalne", skor rarita je, ze sa nepustaju (nehovorim o sportovych kluboch, samozrejme). stale je zauzivane, ze to "treba", aby bol psik nekonfliktny. ak nahodou aj po tomto bude, tak sa "socializoval" malo... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 06.01.2018 18:22

ja viem aj o zlomenej nožičke, keď väčšie psy prevalcovali menšieho... v rámci hry
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod elfinka » Sob 06.01.2018 18:32

kellee píše:a pre skuskarov?

Ti sa na place nemaju hrat vobec so psami :yes:
Ja som zacala chodit za OB trenerkou kde sme na hodinu dva psy - jeden cvici a druhy odlozeny (vacsinou na voditku niekde v rohu s panickom). Spolocne su na place jedine na tu minutu-dve spolocneho odlozenia alebo ked sa cielene pracuje na nerieseni druheho psa.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod kellee » Sob 06.01.2018 18:33

tak ja ani indyho nepustam do toho chumlu- on sa zas boji tych prilis hrrr psov, co ked da najavo, ze sa boji sa na tom bavia. mam osvedcene psy, ktore pozna a s tymi ho pustim, ked si ostatni psi pochytaju
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa