Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Pani Novakova » Str 04.01.2017 20:57

Ahojte, chcem sa s vami podelit o nase mile sucasne spolunazivanie (rocna cuvacka, moja 2 mesacna dcerka a ja) :D

Tuva je mily psik a v psom parku (pod straznym pohladom-dohladom mojho muza) dokonca hviezdi ako super vychovany jedinec. Celkovo muza poslucha aj ked teraz skusa aj jeho. Mna ale odkedy sa narodila dcerka pocuvat prestala, resp. na prechadzke este posluchne, na zahrade tak na 5ty krat (aj ked teraz ju uz znovu privolavam na pamlsok takze pride hned) ale to co stvara doma to je NEUVERITELNA drzost. Ked je doma muz skusi raz, on na nu zreve, alebo sa len pozrie, alebo ju hryzne prstami a Tuva pol dna cusi. Mna ma v pazi ked sme same, robi si co chce. Problem sama vidim v tom, ze neviem byt tak hruba (to hryznutie) ako on ale hlavne v tom, ze niesom dosledna ako kedysi (pri babatku to proste niekedy nejde), zaroven myslim, ze ziarli.. jedna z najhorsich situacii je ked kojim a ona pravidelne vtedy sa zacne dozadovat pozornosti, samozrejme ju ignorujem a ona mi zacne par cm pri hlave stekat tym svojim hrubym silnym hlasom a steka a steka, okriknutie nepomaha, par krat zo zufalstva sa postavim (dieta zacne plakat) a schyta ale z toho si tiez nic nerobi (ja ju totiz neviem tak efektivne fyzicky potrestat). S tymto by som fakt potrebovala poradit ako tomu stekaniu pri kojeni zamedzit.

Dalej kradne a rozhryza uplne vsetko a zase pre mna je velakrat problem zasiahnut a byt dosledna (napriklad dcerka konecne mi zaspava na rukach, Tuva uchyti noviny zo stola - okriknutie nepostaci (ja by som ale potrebovala ju usmernit len sepnutim, alebo pohladom), ak polozim v tom momente dcerku a idem riesit Tuvu ta sa prebudi a mozme uspavat dalsiu hodinu, ak nepolozim tak uz je to nedoslednost vo vychove)

Dalej napriklad skace na postel co vie, ze nesmie, ked ma pocuje ze idem smerom k izbe tak hned skace dolu, ale ked potom odidem pocujem ako znovu skace na postel a takto stale dokola.

Hlavne by ma ale zaujimalo ci sa da vychovavat psi pubertak bez zvysenia hlasu, proste s kludom lebo to je pre mna teraz najdolezitejsie (klud a pokoj je to najdolezitejsie pre dieta v prvom roku, dvoch zivota) a u nas to momentalne vyzera ako na bojovom poli a ja si pripadam ako hysterka co stale len niekoho karha a krici, nervaci sa.. nie dobre pre babo

Sem sa s radami, budem vdacna za kazdu :smile:
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod hisham » Str 04.01.2017 21:05

Je zvyknuta na klietku? Normalne by som ju zavrela.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Pani Novakova » Str 04.01.2017 21:13

Ma len jednorazovu skusenost s klietkou ako 2 mesacna z cesty Slovensko - Norsko, to zvladala pekne ale myslim si, ze ona tam bude stekat nonstop. Mame taku ohradku na dvere do obyvacky kde sa obcas zavriem a sedi pred nimi a zlostne steka. Vydrzi dlho. Par krat som ju dala na lano pred dom, tak aby mala prostup do chodby ale to zase sedi pred domom a steka do susedov aj 2 hodky vkuse
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Margita » Str 04.01.2017 21:14

alebo naucit na miesto
jeden povel Vypadni a vyriesi vsetky problemy :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Pani Novakova » Str 04.01.2017 21:16

to by bolo krasne :yes:

len ako ju to naucit?
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Margita » Str 04.01.2017 21:23

"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod wer » Str 04.01.2017 21:28

Ajeeje... Ma s tebou vacsiu psinu proste :lol:

Ale nezavidim situaciu... By som povedala, ze v tychto podmienkach aj hoodne narocne na riesenie... Doslednost je alfou omegou pri vychove a vycviku.

Co sa tyka kriku - ten je vyslovene kontraproduktivny. Ona ma z toho prcu. Ked zacne pri kojeni bliakat, najhorsie, co mozes urobit, je kricat, ist ju nahanat, cokolvek... Ty robis, co ona chce. Si ta pekne vycvicila. Riesenim je total ignor. Vstan, chod do inej izby, totalne si ju nevsimaj, ani okom nezavad o nu. Aj keby chcela skakat, dobiedzat, otoc sa chrtom a chod prec. Dolezite!!!! aj keby pritvrdzovala, proste akoby tam nebola. Chapem, ze pre malu stekot nic moc, ale tak sa zavri kdesi, nesmies povolit. Aj potom ked sa vratis, nehovor na nu, ignoruj.

Dalej to kradnutie veci. Tazko uskutocnitelne, som si vedoma, ale odstran vsetko, co by mohla vziat. Ked, tak opat ignor...

Postel detto - zabranit fyzicky.

Na doma obojok s kratkym voditkom pre lahsiu manipulaciu a vynutenie si povelov.

A este jedna vec. Bacha na ziarlivost na malu. Snaz sa psine venovat aj pri nej. Ja neviem - zaobstaraj (vyrob) dake logicke hry a davaj jej ich pri kojeni... Pocvic cosi v pritomnosti malej, cokolvek.

A este pomimo - kedze neviem, aky mate rezim - nezabudat na dostatocne vybitie energie mimo dvora. Nove podnety a tak.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Silvuch » Str 04.01.2017 21:35

Offtopic: som sa zacitala do roku 2008. :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod pigie » Str 04.01.2017 21:36

A pockaj, az to male zacne lozit a chodit... Este len to bude zabava. Cakaju vas krusne chvile.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Pani Novakova » Str 04.01.2017 21:50

pigie píše:A pockaj, az to male zacne lozit a chodit... Este len to bude zabava. Cakaju vas krusne chvile.


Ja sa utiekam k tomu, ze o pol roka by mohla mat po puberte a skludnit sa trochu..
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod wer » Str 04.01.2017 22:04

Na to sa teda nespoliehaj ani omylom
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod pigie » Str 04.01.2017 22:10

Wer, neber jej iluzie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Pani Novakova » Str 04.01.2017 22:20

wer píše:Na to sa teda nespoliehaj ani omylom


wer neskludni sa? viem, ze ju treba teraz vychovavat a nespoliehat sa, ze sa z nej vyvinie dobry pes sam od seba po puberte ale skludnit by sa po par mesiacoch nie?
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod vavrena » Str 04.01.2017 22:40

Baby majú pravdu, ono to neprejde po puberte :heh:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Pes v puberte a babatko v dome = sialena kombinacia

Poslaťod Pani Novakova » Str 04.01.2017 22:56

wer píše:Ajeeje... Ma s tebou vacsiu psinu proste :lol:

Ale nezavidim situaciu... By som povedala, ze v tychto podmienkach aj hoodne narocne na riesenie... Doslednost je alfou omegou pri vychove a vycviku.

Co sa tyka kriku - ten je vyslovene kontraproduktivny. Ona ma z toho prcu. Ked zacne pri kojeni bliakat, najhorsie, co mozes urobit, je kricat, ist ju nahanat, cokolvek... Ty robis, co ona chce. Si ta pekne vycvicila. Riesenim je total ignor. Vstan, chod do inej izby, totalne si ju nevsimaj, ani okom nezavad o nu. Aj keby chcela skakat, dobiedzat, otoc sa chrtom a chod prec. Dolezite!!!! aj keby pritvrdzovala, proste akoby tam nebola. Chapem, ze pre malu stekot nic moc, ale tak sa zavri kdesi, nesmies povolit. Aj potom ked sa vratis, nehovor na nu, ignoruj.

Dalej to kradnutie veci. Tazko uskutocnitelne, som si vedoma, ale odstran vsetko, co by mohla vziat. Ked, tak opat ignor...

Postel detto - zabranit fyzicky.

Na doma obojok s kratkym voditkom pre lahsiu manipulaciu a vynutenie si povelov.

A este jedna vec. Bacha na ziarlivost na malu. Snaz sa psine venovat aj pri nej. Ja neviem - zaobstaraj (vyrob) dake logicke hry a davaj jej ich pri kojeni... Pocvic cosi v pritomnosti malej, cokolvek.

A este pomimo - kedze neviem, aky mate rezim - nezabudat na dostatocne vybitie energie mimo dvora. Nove podnety a tak.



Pozeram, ze odpoved pre teba wer zmizla.. dakujem za dobre rady :)
Pani Novakova
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa