Switch to full style

Pravidlá fóra

Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<
Odoslať odpoveď

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 13:39

jaj v pohode, vsak ja som to blbo najprv napisal ;-]

aaa ma 15 kg, fuha! :-D

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 13:54

To už mi sedí viac :yes:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 15:55

no ale mas stastie, ze su holky z BA ochotne sa ta ujat
inac by som temu zamykala a odporucala ta (co sa uz aj stalo) poriadne si prestudovat co to vlastne ten pes je a co k svojmu zivotu potrebuje :vykricnik:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 16:27

tak takto, ja som toho psika nasiel na ulici, a aby nebehal po vonku a nieco sa mu nestalo, tak sme ho radsej zaniesli do utulku. tam som ho chodil kukat a podla teba:
a.) som ho mal radsej nechat v utulku aj ked o psoch, da sa povedat nic neviem?
b.) alebo je lepsie, ze som si ho zobral?

vsetci mi vraveli, ze si ho mam zobrat, ak ho mam rad, aj tety v utulku, tak som sa tak zariadil.
ale povedz mi ty teda, ze co som mal robit?

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 16:30

no myslim ze lepsie ekby si ho tam nechal kym si nenastudujes lebo mu mozes nechtiac ublizit :no:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 16:38

ja uz som ti napisala, co je dobre robit teraz.. nijako sa to nelisi od toho, co si mal robit
vychova, vycvik a "ine", to sa casto clovek uci za behu, ale pytat sa, ako casto ma pes jest, ked uz ho mas doma, je uz fakt na hranici

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 18:57

baby nebojte sa, snazim sa citat ako sa spravne starat o psika a tiez mam kamaratov psickarov, ktori mi radia a podporuju ma.

havo sa bude mat ako kral ;-]

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 21:24

ZdenulkaM píše:no myslim ze lepsie ekby si ho tam nechal kym si nenastudujes lebo mu mozes nechtiac ublizit :no:


ja som sa v jedno pekne piatkove rano zobudila,kedze som nemala skolu tak som upratovala,robila si svoje veci.. .o 14:00 som sa dozvedela o psikovi v utulku kt. surne potrebuje pomoc,priblizne o hodinu mama po 20 rokoch modlikania suhlasila,o dalsiu hodinu som vbehla do prveho chovproduktu,nakupila vsetko co mi poradila predavacka a o 18:00 krpaty prekrocil prah nasho domu. o psoch som vedela asi tolko,ze - treba kazdy tyzden kupat,inac smrdia (blbost),ze je najlepsie krmit ich pedigree a pod. granulami (blbost),za mlacku v byte prastit novinami (toto,veru nehrozilo,kedze som typ co neublizi ani muche a to doslova :ha: ),ze sa samci zakonite mlatia (blbost),stekajuci pes = agresivny pes (blbost) a urcite mnoho dalsich hlodov na kt. si teraz uz nespomeniem...to ze s nim bude tazka praca,ze ho bude treba resocializovat,ze sa priserne boji som vnimala asi tak,ze pomozem tyranemu psikovi,dam mu domov,lasku,teplo,stravu a o mesiac z nas budu naj. kamosi - ved predsa vo filmoch to prebieha podobne ze? :joint:

takze ziadna slava,vsetko som sa ucila za chodu,ale keby si mal vybrat krpaty tak urcite by znovu volil tuto alternativu,ako pobyt v kontajnery so 60 mackami.hned ako prisiel sme poriesili zapalenu ranu na chrbte,mal svoje sukromie,svoje hracky a jedlo.ne,ne - aj ked sa nas bal ako certa,viem ze by nemenil.prespal v predsieni uz celu prvu noc,pricom v utulku vraj len zavijal jak posahany...a ja som hned v prvy vecer zasadla k netu,cerpala informacie a divila sa kolko posahanych ludi chodi po svete,ked psovi vyvaraju,nebodaj ich krmia sur. masom :oo: ,ked s ratlikmi behaju po horach a turach a ze ratlik sa vlastne ani nevola ratlik,ale TP :joint: to boli soky :haha:


Martin.ch urcite si na zaciatok nastuduj vsetko mozne o strave a o krmeni :yes: chodievaj castejsie von so psikom (ja som najprv normalne ako so stenikom,behala kazde 2. hodiny , neskor kazde 4),nepustaj ho este z voditka,ale od zaciatku ho namotavaj na seba,privolavaj si ho na voditku k sebe,natahuj sa snim o hracku,aby si si mohol postavit zaklad pre buducu privolavacku :no: a hlavne sa s nim proste zaoberaj,hraj,vytvaraj si vztah a potom (ked spi :heh: ) studuj,studuj a studuj :angel:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 21:46

usagi a ja ta za to obdivujem :jop: vlastne vsetkych ktory takto pomohli :jop: :poklona:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 15.10.2010 22:16

och no,dakujem,ale ine som tym chcela povedat :joint: teda,ze ak je novopeceny majitel psika ochotny nechat si poradit od inych a zaoberat sa komlpexne celou psou problematikou,je okamzity odber psika pre neho len tym najlepsim riesenim...nemoze proste (ak teda predpokladame,normalnu,vyrovnanu osobu :lol: ) poskodit psikovi viac,ako prostredie utulku,kde ho strcia medzi kvantum psov,z casovych dovodov sa mu venuju max. 5 min. a teda,co si budeme hovorit,strava je niekedy priam divoka a jedna sa len o hrube nasytenie psa.co je vsak samozrejme pochopitelne...

uprimne,myslela som si ze po otvoreni temy sa tu bude riesit daky naruseny utulkac - lebo v takom pripade by sa samozrejme pristup k psikovi trosku lisil,ale ak je psik v pohode,tak ako mackie povedala,tem na citanie je tu dost :heh: drzim palce,stendo je krasnucke - vizera to byt pekny macik :love: prajem vela radosti a pohodovych chvil :king:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 22.10.2010 10:21

Domko a ja vsetkych pozdravujeme a posielame par foteciek. ;-]
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 5437_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 5144_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 4459_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 6314_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 5139_n.jpg

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 22.10.2010 10:31

ježiš, jaký zlatý pes :smile:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 22.10.2010 10:33

To je neskutočný xichtík :jop:

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Pia 22.10.2010 11:03

a kto je ochotny ist s nami von, za tym radi prideme ;-] (v Bratislave)

pripadne, je velmi socializovany a rad by sa zahral s psikom, ktory by o to stal (domko ma asi 6 mesiacov). lebo na sidlisku stretavame iba samych starych havov, ktorym jeho hrajky ignoruju alebo potom este takych malych hlupych hajzlikov, ktory nanho stekaju a hryzu, ked ich onucha / olize... :(

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Štv 04.11.2010 10:53

Ahojte, pred týždňom sme adoptovali šteniatko z útulku. Doma už máme 2 ročného čierneho ruského teriéra, krásne si na seba zvykli. Neviem, kedy by som mohla začať s nejakým výcvikom, malá Yuki má cca 2,5 mesiaca, je to kríženček, zatiaľ mi veľmi pripomína parson teriéra, čo by aj sedelo k jej temperamentu. V rámci našej zvyčajnej vychádzky so susedou ju brávame vonku, už na vodítku, s tým má ešte malá problém....v útulku pravdepodobne nebola dlho a u nás sa zabývala bez problémov...akurát neviem, či sa s ňou ešte len hrať...alebo už čosi učiť ? Problém je aj ten, že keď sa aj s ňou hrať začnem, aby sme sa teda čo najviac skamarátili, hneď s privalí Dymik a musím ich mojkať oboch :lol: On jej neubližuje, ľúbi svoju novú sestričku, avšak nenechá ma venovať sa len jej...dať tomu ešte čas,nech sa zžijeme viacej alebo to už začať nejako riešiť ?
Odoslať odpoveď