Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Pes z útulku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Starucky psik z utulku nerad zostava doma sam

Poslaťod BarboraA » Str 07.09.2011 11:41

agah ďakujem za odpoveď :) Zatiaľ sme ho nechali samého max 3 a pol hodiny,niekedy to bolo lepšie niekedy horšie tak dúfam, že si časom zvykne a že bude pekne spinkať.
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Adopcia psa z útulku

Poslaťod Saniel » Str 31.10.2012 0:08

Chcel by som sa vás opýtať aké je riziko si zobrať psíka z útulku.Išlo by o 2 a pol ročného psíka.Je to kríženec rotweillera a novofunlandského psa.Hlavne by som chcel vedieť podla čoho najlepšie spoznať či je psík agresívny alebo naopak je kludny . Za vase rady vopred dakujem.
Obrázok
Saniel
Okoloidúci

Re: Psik z utulku - s cim zacat

Poslaťod Cathie » Str 31.10.2012 0:38

U psika z utulku je to vzdy trochu loteria, ze casom prides na veci, ktore zo zaciatku neboli poznat. Ale zakladny charakter psa z osobneho stretnutia urcite uvidis - idealne by bolo ho navstivit a mat moznost si ho pozriet priamo v utulku, pri kontakte s inymi psami, pusteneho niekde na dvore a aj ho zobrat von na prechadzku. Ja osobne by som skusala napr veci ako - ako reaguje na dotyk, nielen bezne hladkanie, ale aj manipulaciu (pohladenie po bruchu, zdvihnutie labky), proste si ho v ramci hladkania celeho osahat od usi az po chvost :lol: Skusit, ako reaguje na pamlsky ci hracky, ako na zakladanie obojku, vodenie na voditku.. Von by som ho skusila zobrat nielen niekam na pole, ale idealne aj medzi ludi (samozrejme bezpecne pripnuteho na voditku), aby si videl, ako na nich reaguje na prechadzke.

Urcite to nebude dokonalost sama o sebe, ak bol doteraz iba zavrety niekde v koterci, ale aspon uvidis, ci spolu zvladnete taketo kazdodenne bezne veci :smile:

Inak psik je neuveritelne nadherny :love:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa

Pes z útulku

Poslaťod Pretorian333 » Pon 05.12.2016 15:26

Ahojte, beriem psíka z útulku (6roč, nemecký ovčiak), len mam trochu obavu čo s výcvikom.
Pes neni agresívny, so psami aj s fenkami sa znesie viacmenej v pohode, s mačkami vobec, na ludí agresívny a pod. vobec neni. (psík prišiel z dobrej rodiny kde sa o neho starali a nič mu nechybalo, no jediny povel ktory ovláda je zostaň, a velmi ťažko sadni ) . Viete mi poradiť kde začať aby som niečo nepokazil, a naučil ho aspoň základné povely?
Dakujem
Pretorian333
Okoloidúci

Re: Pes z útulku

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 6:40

V prvom rade mu daj najskor trochu casu. Nech sa trosku otukate, spoznate, zisti, ze ti moze doverovat a respektovat ta. Hlavne to pojmi hrou, potom to budu fajn stravene spolocne chvile. Inak platia pravidla vycviku rovnake, tazko to zhrnut do jednej vety...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Pretorian333 » Uto 06.12.2016 20:29

takže výcvik normalne ako pri štenati?
dakujem za radu :)
Pretorian333
Okoloidúci

Poslaťod wer » Uto 06.12.2016 20:48

Ano, ano. Vela stastia, nech robi radost. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Pretorian333 » Uto 06.12.2016 22:49

dakujem :)
Pretorian333
Okoloidúci

Poslaťod Ivan93 » Štv 08.12.2016 14:12

tiez mam psa z utulku a je strasne fajn. nebojte sa toho! pes nie je clovek. zije tu a teraz. minulost neriesi. velmi obdivujem ludi, ktori si vezmu psa z utulku a dakujem im. :ahoj:
Ivan93
Okoloidúci

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa