Steniatko o samote

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Steniatko o samote

Poslaťod DogloverZV » Ned 16.10.2016 21:46

Caute, vopred sa ospravedlnujem ak to tu uz je ale ja som nic nenasiel, :ha: mam otazku, budem sa stahovat a budem byvat sam, a ide mi o to ze uz po tolkych rokoch niektory vedia co som si tu uz zistoval veci, si idem zaobstarat psa a otazka je ze co urobit ked donesiem domov krpca a ako som spominal budem byvat sam, ako zariadim to aby to malaa vydrzala 8hodin cakat v takom utlom veku, najhorsie je to ze idem menit aj pracu a tam su len 4zmenky, cize 2xranna, 2xpoobedna a 2x nocna, ako to vyriesit v pripade poobednej? V terajsej praci som na jednu zmenu rannu co je idealne ale potrebujem menit pracu a v nej je to takto vyriesene, tak sa pytam vas ze co teraz, ako to mam vyriesit, vopred diky za rady :ahoj:
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Steniatko o samote

Poslaťod wer » Pon 17.10.2016 5:45

Nuz. Tazko... Stena ti na 100% nevydrzi 8 hodin. A tym sa ti mozu stazit podmienky na naucenie cistotnosti. A navyse - male stena ma zrat 5x denne. To nie su podmienky pre stena. Zaobstaraj si odrastenca.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Steniatko o samote

Poslaťod pigie » Pon 17.10.2016 6:21

Alebo este niekoho, kto ti tam bude za steniatkom chodit, krmit a vencit...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Steniatko o samote

Poslaťod majjuna25 » Pon 17.10.2016 7:09

Súhlas s wer a pigie, buď odrastenca alebo niekoho pre šteňa zabezpečiť. Okrem toho také malinké šteniatko nie je ideálne nechávať samé, aspoň prvé dni nie, v rámci možnosti by to chcelo na začiatok dovolenku :smile:

A nie je šteňa ako šteňa. Niektoré sú strašné prícucky a potrebujú dlhšie si zvykať na nové podmienky. Moja staršia fenka nemala odmalička so samotou problém, druhý deň po príchode domov sme ju na 3 hodiny museli nechaŤ samu a žiaden problém. Moje druhé šteňa bolo na samotu psycho :prd: Nemohla som sa vzdialiť ani z miestnosti bez toho, aby nevrešťal, neskutočne sa na mňa naviazal úplne od prvej chvíle, bolo jedno, že s ním je v izbe priateľ, ak som odišla ja, tak sodoma gomora. I v noci, nemohla som odísť na záchod, nič. Spať som musela dolu pri ňom prvé dve noci. Prvý týždeň som mala dovču, od druhého týždňa som si ho brávala do práce, do kanclu veľkosti 3x4m , tam mal svoj plac oddelený nízkymi krabicami, videl na mňa stále, ale akonáhle sm sa dvihla zo stoličky a posunula sa o polmetra od krabíc (stále na mňa videl), vreskot, akoby ho z kože drali :pac: (bol v práci viac-menej na tajňáša, susedia o ňom moc nevedeli a bolo nevhodné, aby vrešťal. Sranda bolo odchádzať na wc alebo do skladu mimo kancel... :prd: ). Prvý mesaic bol fakt sila :prd: . Ale je to pochopiteľné, pre šteňa, zvyknuté byť stále so súrodencami, mamou a chovateľkou je ťažké z ničoho nič zmeniť majiteľa, domov, podmienky. Šteňa podľa mňa opustenie majiteľom, hoci len na chvíľu, vníma ako smrť, proste ostalo samé, a nechápe, prečo. Samozrejme je to individuálne, ale stále hrozí, že vychytáš podobného magorčeka ako je ten môj a to pri podmienkach, aké máš, by bolo podľa mňa na slučku :aaa:
Je pre mňa nepredstaviteľné mať podmienky, že by som bola v tej dobe sama a nemohla si krpca brať do práce. A to venčenie je najmenší problém, v najhoršom sa vyčurá na noviny, že. Skôr tá samota...
Ja by som poradila počkať na lepšie podmienky alebo fakt ten odrastenec.... :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Steniatko o samote

Poslaťod DogloverZV » Pon 17.10.2016 10:36

Noo vzdy som chcel psa od mala, proste zacat snim pekne od zaciatku, takze dorastenca urcite nie :/ a stym ze by ho chodil niekto vencit noo teoreticky by to aj bolo mozne, ale bojim sa toho ze krpata bude povazovat jeho za svojho alfu ked snou bude travit tolko casu a toto ja nechcem, konecne to prislo ze bude moznost mat po rokoch psa a chcem aby to bolo tak ako som ja vzdy chcel, vytvorit si snim strasne puto, byt pri nom od mala aby vedel ze ja som jeho oporou,alfou,kamaratom a bol by som velmy mrzuty keby ze teda chodi brat snim pokial by sa nedalo, a jeho by bral tak ako by som chcel aby bral mna :plac: takxe neviem ako to doriesim, inac kolko by asi tak mohlo trvat kym by sa naucil sam? Povedzme v siestich mesiacoch?
Naposledy upravil DogloverZV dňa Pon 17.10.2016 10:39, celkovo upravené 1
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Steniatko o samote

Poslaťod pigie » Pon 17.10.2016 10:39

Ja som si brala 6 mesacneho a nevydrzal by celu pracovnu dobu aj tak. Ale tak to uz asi zalezi od jednotlivca, ako bol uceny u chovatela... Moj by celu pracovnu dobu vydrzal tak v deviatich - desiatich mesiacoch.
Doma som zacinala nechavat pravidelnejsie psi pocas pracovnej doby az vo veku 1.5 roka. Oboch.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Steniatko o samote

Poslaťod DogloverZV » Pon 17.10.2016 10:45

Teoreticky by so to mohol vyriesit dako s chovatelom kedze som snim stale v kontakte, len ako..to neviem
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Steniatko o samote

Poslaťod wer » Pon 17.10.2016 10:54

a co je zle na polrocnom psikovi? :nwm: urcite pre neho lepsie, ako byt bez jedla a osamote...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Steniatko o samote

Poslaťod majjuna25 » Pon 17.10.2016 11:05

Fakt by som sa nebála, že pre psíka nebudeš "alfou" - tým naj kamarátom. Neboj, budeš, však všetka starostlivosť až na výnimky bude na tebe :smile: Okrem toho je to len obmedzené obdobie.
Každopádne by som silne zvažovala za takýchto podmienok, či si šteniatko vôbec brať - fakt nemôže byť odmalinka tak dlho same a nemôže byť hladné. A chovateľ ti nemá šancu pomôcť, ak zrovna nebývate v rovnakom meste...
A ak nastupuješ do novej práce, asi ti hneď ani nedajú dovolenku, prvé dni/týždeň-dva - je dobré s ním ostať doma, ak v domácnosti nie sú iní členovia...
Radšej mu priprav dobré podmienky, zbytočne sa neunáhli, tie prvé týždne v novom domove sú hrozne dôležité pre šteňa :ahoj:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Steniatko o samote

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 17.10.2016 11:10

osobne, keby mi toto povie zaujemca, steniatko mu nedam... toto nie su podmienky pre mimino. pockat na vhodnejsie podmienky, ked sa zabehnes v robote, budes vediet ako ti to vychadza a ze to sam stihas, ver po nocnej smene budes chciet spat a nie aby ti okolo hlavy lietalo stena, ktore je prave aktivne. byvas v byte ci v dome? ak v dome, este povedzme, ale v byte to bude zahul... a este ake plemeno by to malo byt?
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Steniatko o samote

Poslaťod DogloverZV » Pon 17.10.2016 14:45

Inac prichod stenata planujem az za niaky rok, aj s chovatelom som tak dohodnuty, mam toho vela teraz len sa predbezne pytam co ma napadne, ide o to ze sa stahujem od maminy a mladsieho brata cize budem sam, vlastne mam aj priatelku ale tak boh vie co bude za rok, clovek nikdy nevie, a ide o plemeno Liondog v podstate nova linia APBT v amerike zname ako xxl pitbull, bully pits a pod, ide o pomerne mlade plemeno takze to nieje az take zname je to linia ktora ma vzhlad pitbulla ale nema game, pre ktory pitbull som stvoreny, je to taky gaucak ale ked sa vytiahne von tak maka, a toto som aj hladal prvo som chcel NO je to moj sen od detstva ale proste casovo naroce toho psa treba drtit a na to ja stzle nemam cas, dalej to mal byt staford, ale to sa mi nepaci, a na koniec padla volba na American bully XL a az potom som sa dostal k xxl pitom, pre predstavu ze co mam na mysli tak napriklad https://m.youtube.com/watch?v=hXPtX9kCWdY toto su psi Rasita Kaplana z giant bully, alebo naprikoad chovka big gemininy kennel https://m.youtube.com/watch?v=ETqb8NCJNu0 inac tieto psi maju zvycajne registraciu aj v UKC btw sorry za OT ohladom plemena ale chcel som to vysvetlit hned ak by to dakomu nebolo jasne, ale teraz k teme este som chcel dodat ze psik bude v byte cize budem musiet niekoho hladat, rozmyslam ze brata dosikujem ked tak on je akorat stredoskolak tak by to mohol zvladnut
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Steniatko o samote

Poslaťod wer » Pon 17.10.2016 15:03

Offtopic: och. to je ten tucny pitbul ostavajuci koberec? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Steniatko o samote

Poslaťod Margita » Pon 17.10.2016 15:09

Offtopic: aaaaaa toto nieeeeeee :aaa: toto obezne sa ozaj niekomu paci?ale tak kolko ludi tolko chuti
inak mozno by bolo vhod ho naucit aj na macaci zachod :heh: :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Steniatko o samote

Poslaťod DogloverZV » Pon 17.10.2016 15:17

Zase bacha cisty pit to neni, bolo to slachtene napr z mastifa a buldoga aby to bolo vacsie a mohutnejsie, nie ako tie origo pitty veverice, tie sa mi velmy nepacia a hlavne ako som tu na fore uz raz pisal chcem aby vychadzal s inymi psami co by pri origo pittoch nebolo mozne a ja tiez nemam rad tieto prerastene prasiatka s chovatelom som sa dohodol ze budeme hladat daco stihlejsie napr https://m.youtube.com/watch?v=SqCCxS4vHV0 alebo https://m.youtube.com/watch?v=lyfxGdYSkpo z tou babou s prveho videa spolupracuje aj cuhovatel s ktorym to vsetko riesim, su rozne typy farby,postavy,hlavy atd, mam konkretnu predstavu
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Steniatko o samote

Poslaťod martin_s » Pon 17.10.2016 17:40

DogloverZV píše:...s chovatelom som sa dohodol ze budeme hladat daco stihlejsie ...

Je to chovatel alebo priekupnik?
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa