Vzbudenie respektu

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Vzbudenie respektu

Poslaťod DogloverZV » Sob 17.09.2016 10:31

Caute, ludia ako vzbudit u psa(steniatka) respekt? Aby si nerobil co chce, a aby ked ja poviem daco tak to tak bude? Ako sa clovek stane Alfa svorky? Vopred diky
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Vzbudenie Respemtu

Poslaťod wer » Sob 17.09.2016 10:45

Tym, ze bude pre psa oporou a bude zrozumitelny. Spravne tipujes, ze ziadnym natlakom sa to neda dosiahnut. :no: Alfa je vzdy nad vecou a respekt voci nemu je prirodzeny, nepotrebuje si ho ziskavat cez strach. Teraz to pre teba znamena, ze mas stena viest, ukazovat mu, ucit ho - tak, aby dokazalo pochopit, co od neho vyzadujes. Trpezlivo, dosledne, s citom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vzbudenie Respektu

Poslaťod DogloverZV » Sob 17.09.2016 13:17

Aha jasne, chcel so len vediet ako vychovat normalneho vyrovnaneho psa, ktory cloveku neskace po hlave ale v pohode vykona to co od neho majitel chce :no: a ano nevedel som ci je potrebny k tomu niaky natlak, tak preto som sa radsej spytal, a som rad ze to ide aj bez natlaku, lebo znami ma taku skusenost ze chcel malemu bulikovi zobrat misku na vodu a pes akorat jedol, myslel si ze mu ide po jedle tak po nom chnapol, a uz bolo, udrel ho, a od vtedy to uz nespravil, tiez mi to prislo blbe a zamyslel som sa ci to neslo aj inac, lebo napriklad tiez si chcem dovolit zobrat psovi hoci co s papule bez toho aby som sa bal
tak som sa opytal pre istotu tu ze ako to naozaj je, a vysvetlila si mi to paradne, pochopil som diky :yes:
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Vzbudenie Respemtu

Poslaťod wer » Sob 17.09.2016 15:45

No takto. Da sa to aj inak. Ak po tebe stena sekne, to este moze byt prirodzene a ok a nemusi to znamenat, ze sa nadraduje. Proste sa ohradi, da najavo nevolu. Ty, ked chces vychovat zdravo sebavedomeho jedinca, nemusis ho hned pacifikovat. Proste si v klude dokoncis svoje, vysmejes jeho reakciu. Hlavne v klude dosiahnes svoje. Prave ked psa naucis, ze sa ma bat pri tebe o svoje veci, len ho zhorsis. Ak by ten pes bol sebaistejsi, tak toho znameho nabuduce kusne viac a bude sa ohradzat castejsie.
Pes vacsinou je rad v podriadenejsej pozicii, len musi vediet, ze ten majitel za to stoji a ma to vsetko pevne v rukach.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vzbudenie Respemtu

Poslaťod dugy » Ned 18.09.2016 17:30

venovať sa psíkovi ... rozpravať sa s nim milým hlasom ... hrať sa s nim veľa, chodiť na prechádzky, hladkať škrabkať .. všetko čo je mu prijemné aby spík vedel že je u teba v bezpečí ... a podobne :-)
dugy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 197

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod DogloverZV » Uto 20.09.2016 17:26

Wer : nechapem ako myslis ze ho mam vysmiat a dokoncit si svoje, to akoze ked budem chciet napr. jeho hracku a on stym nebude suhlasit mam sa mu normalne vysmiat do tvare, a zobrat si ju ? :lol:
Dugy : ja som si praveze myslel ze k nemu musim pristupovat hrubsie, hrubsi hlas, hrubsie reakcie atd, to je super ze to tak nieje lebo mi to je kusok proti srsti
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod wer » Uto 20.09.2016 17:43

Ano, presne tak - "co blbnes, nic sa nedeje". Ale idealne by bolo mu tu hracku aj obcas vratit, aby ten strach o nu nebol opravneny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod Vikiki22 » Uto 20.09.2016 19:12

V prvom rade si uvedom, že pes nie je stroj. Nebude robiť to, čo chceš, kým si s ním nenájdeš reč. Doslova. To znamená, že sa musí on i ty naučiť spolu komunikovať. Dobré správanie odmeňovať, zlé správanie napraviť a vysvetliť čo má a čo nemá robiť. Ale v žiadnom prípade nie silou, ani hrubo, ani krikom! To sa z toho psa stane ďalší sídliskový postrach, ktorého nebudeš zvládať, lebo ti nebude veriť a nebude vedieť s tebou komunikovať - a prinajhoršom si to odnesieš kúsancom. Naštuduj si viac vecí na nete, aj tu na fóre, okolo výchovy a výcviku, zíde sa ti to.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod elfinka » Uto 20.09.2016 19:18

:joint: :joint: :angel: :heh:
Ale zas prilis makkym pristupom sa tiez da vselico pokazit. Je rozdiel vychovavat priatelsku fenu a namachrovaneho psa :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod DogloverZV » Uto 20.09.2016 19:22

Jasne to nechcem, chcem proste vyrovnaho psa, a dobreho spolocnika a priatela, takze v podstate ked budem chciet aby stekal tak ho nadsene odmenim, a ked napriklad poviem ostan a neostane mam ho v klude s trpezlivostou vratit na miesto a zopakovat povel a pokracovat dokial tomu nepochopi? Napriklad tiez nechcem aby skakal po ludom pri stretnuti, tak ho len napr rukou stiahnem dole a poviem nesmies tiez dokial to nepochopi? Toto je ten princip? Btw, dost casto sledujem Cesara Milana a chcem sa vas opytat co si konkretne myslite o jeho technikak, moze clovek napriklad vychovat psa podla tohto konkretneho videa ? https://m.youtube.com/watch?v=ojmuflJlCsE a ano presne chcem priatelsku milu fenku :)
DogloverZV
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53
Bydlisko: Zvolen

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod Vikiki22 » Uto 20.09.2016 19:37

elfinka, a ty máš ktoré? :lol: Je lepšie po psovi chcieť niečo, čomu nerozumie a ukázať mu správnu cestu po dobrom alebo na neho zhručať bez toho, aby vôbec pochopil, čo spravil zle a vedel, ako to má vyzerať?
Ale zbytočne sa ja tu budem zase rozpisovať, keď máme evidentne úplne rozdielne názory a skúsenosti so psami. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod wer » Uto 20.09.2016 19:51

Tak to zas ano, samce maju skor tendencie sa presadzovat... Ale tak to patri pod to, ze treba vystupovat voci psovi jednoznacne, nech sa deje cokolvek a pouzite prostriedky musia byt adekvatne vzruchu... U tvrdeho psa inak ako u submisivnej sucky. Je to rozdiel.



CM ma amostatnu temu - uprimne, mne sa na neho mechce pozerat 45 minut :ha: Nemyslim, ze robi vsetko zle, ale priklad si z neho neberiem. :heh: Obcas to vyzera, ze signaly psov mu citat prilis nejde...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod elfinka » Uto 20.09.2016 20:20

Ked chces nejaky uceleny zdroj zakladneho infa, radsej odporucam precitat si knizku Lide a psy: Stret kultur

Offtopic: A ja mam hrubeho psa, ktory preferuje radsej hrubsie a priamociarejsie zaobchadzanie nez si nieco vysvetlovat zdlhavo tutu nunu. Ale teda tiez mi to bolo velmi dlho proti srsti :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vzbudenie respektu

Poslaťod raky » Uto 20.09.2016 20:41

elfinka píše:Ked chces nejaky uceleny zdroj zakladneho infa, radsej odporucam precitat si knizku Lide a psy: Stret kultur

Offtopic: A ja mam hrubeho psa, ktory preferuje radsej hrubsie a priamociarejsie zaobchadzanie nez si nieco vysvetlovat zdlhavo tutu nunu. Ale teda tiez mi to bolo velmi dlho proti srsti :smile:

taký normálny chlap :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149


Späť na Základná výchova a výcvik psa