Spánok vonku

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Spánok vonku

Poslaťod wyszong » Ned 06.12.2015 15:14

Dobrý deň psíčkari,
adoptoval som si šteniatko fenu, kríženca vlčiaka s bernskym. Teraz ma cca 4-5 mesiacov. V noci spáva na chodbe v rodinnom dome, v pelechu. Celý deň je vonku s voľným výbehom.Kúpil som jej novú búdu, zateplenú v ktorej nechce v noci spať, neustále škriabe na dvere a kňučí. Je to len vec zvyku psa? Poraďte, čo mám robiť. Ďakujem
wyszong
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Spánok vonku

Poslaťod vavrena » Ned 06.12.2015 18:39

Ono pre psíka je ťažšie sa adaptovať vonku, keď môže spať vnútri v peliešku, vo vašej blízkosti, ťažko sa jej chápe, že prečo má byť teraz vonku sama, keď jej pelech je predsa vnútri.
Ak určite neuvažuješ nad tým, že fenka zostane dnu aj v zime, tak možno pouvažuj nad premiestnením búdy - neviem, kde je teraz, ale ideálne pre psa je mať búdu čo najbližšie k dverám do domu, a zútulniť ju zvnútra - napchať tam slamu, aby tam bolo teplučko, teraz, kým je taká malá, tak kľudne aj viac slamy, aby si to vyhriala. Ak bude búda pri dverách, určite ju využije. Ak by vám tam prekážala, časom ju môžete posúvať na pôvodné miesto, keď už ju bude považovať za svoju :smile: A hlavne jej neotvárajte dvere vtedy, keď kňučí alebo škriabe - posilníte jej tým vedomosť, že sa dvere otvoria, a najbližšie vydrží škriabať ešte dlhšie.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Spánok vonku

Poslaťod wyszong » Uto 08.12.2015 9:03

Ďakujem Vám veľmi pekne :) ignoroval som škrabanie a kňučanie a ona ai už celkom zvykla, spí v búde spokojne :)
wyszong
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Spánok vonku

Poslaťod vavrena » Uto 08.12.2015 9:31

Tak paráda :jop:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta


Späť na Základná výchova a výcvik psa