Autorita

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

autorita

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 30.09.2007 22:01

kto z vašej rodiny je najväčšou autoritou pre psíka??
poslúcha všetkých rovnako??alebo len jedného človeka?
lebo môj hafan počúva takmer len mňa...bráchu len výnimočne a doma ešte trošku mamu...babka s dedkom sú preňho nič...(ale zas oni si ho tak naučili ,aby poslúchal babku len za rožky a dedkovi je to fuk).
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Iwka » Ned 30.09.2007 22:04

Mám pocit že najviac počúva asi mňa, bude to asi tým, že celé prázdniny som s ňou bola doma, cvičila ju, vychovávala.
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Dasty » Ned 30.09.2007 22:40

ehm...ehm....no tak pre nasho Dastyho asi tak skoro nikto...myslim si ze asi tak ja lebo s nim travim najviac casu a zvycajne pocuva najviac mna...asi tak mno :no: ale pocuva j trochu mojho brata lebo on ked zkrikne tak len tak cumi...ale asi tak rodicov najmenej pocuva...ja najlepsie poznam jeho zvyky a zartiky cize uz viem ako nanho ist...asi tak :lol:
Naposledy upravil Dasty dňa Pon 01.10.2007 15:20, celkovo upravené 1
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Bendy » Pon 01.10.2007 1:22

moj priatel :ha: , ku mne sa chodi "schovat za suknu" :no:
Naposledy upravil Bendy dňa Pon 01.10.2007 16:35, celkovo upravené 1
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 01.10.2007 14:08

to môj tiež včera keď mu mama nadávala,že jej vyhrabal a rozkúsal kvet,tak pribehol za mnou a schovával sa za mňa..tak to robí vždy keď mu niekto nadáva :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod MisheliQ » Pon 01.10.2007 14:18

noo u nás to vyzerá, že u Caesara má rešpekt môj tatik a aj ja...ale to, že tatika rešpektuje vyvodzujem z toho, že vlastne celá rodina funguje na tom, že tatik je hlava rodiny a upozorňujem, je to jediny chlap v našej rodine aj s Caesarom (rátam tu najbližšiu rodinu, rodičia a deti a zvieratá iba ako psy či mačky, hlodavce nerátam), a tak šak chlap s chlapom bude držať nie? :P a tatik aj vyzerá byť taký, že rešpekt pred nim :D ale nepočúva ho, pretože ako Alfa som ja pri Caesarovi, potom myslím, že ide tatik, potom ségra a potom mamka..lebo ségra ho sem-tam prevenčí po vonku alebo ho berie na všelijaké skautske akcie, napr. ako včera do lesa :smile: Ja som nemohla ísť, lebo som chora..a tak bolo...ale na najnižšom mieste vo svorke, okrem hlodavcov, je Caesar a nič sa na tom nezmení, rodina sa musí rešpektovať..noo a keďže si chcem zabostarať ďalšých špunťov, ale do RD..tak na najnižšom mieste budú oni..a dúfam, že Caesara budú považovať za vyššie postaveného, budem sa o to všemožne snažiť...dúfam, že to nebude zle :angel:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Aris » Pon 01.10.2007 20:01

Očko pocuva len mna a sem tam babku, ale babka nie je ten typ, ze ak nieco spravi tak mu svihne to iba ja :hi: A ked ma zo zaciatku kusol tak aj kopla :hi: :hi: Ale nie moc iba aby vedel.No dufam, ze som urobila dobre.Aris u toho ma zas respekt len dedko lebo ten mu aj svihne a tak, ale teraz moc nemozne bo mal problem s chrbticou a neviem ako trestat ale co uz s nim :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Jana 1 » Pon 01.10.2007 22:40

u nás je to asi tak,že ja som pre Gianniho skôr jeho kamarátka,najviac rešpektuje priateľa,je pravda že na pravidelné prechádzky s ním chodím "ja",žrať mu dávam väčšinou"ja",venujem mu viacej času "ja",ale to nie je o tom,od malička som sa s ním proste maznala a neviem byť taká prísna,i keď ma niekedy vie dobre naštvať,kričím naňho,ale to už nepomáha,je už na to pozde,už presne vie čo si ku komu môže dovoliť,rešpektuje ešte priatelovho otca,ten je s ním na dvore ked sme v práci,sem tam ho pohladká,ale drží si od neho odstup
Jana 1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 138
Bydlisko: Plešivec

Poslaťod Vikiki22 » Uto 02.10.2007 17:40

Takze, nasa rodinka funguje takto: Ked som bola mladsia, autoritu mal otec. Po tom, co som dostala mojho vlastneho psa- mopsa, som s nim uz mala ,,problemy´´ ja. Odvtedy posluchaju vsetci psy iba mne :heh: nejak na to ostatni nemaju trpezlivost- hlavne s foxterierkou. Cvicim vsetkych- od NO po mopsa (sice on ani tak nevie nic :lol: ). Ale nastastie si u nich viem vydobit moju autoritu a posluchaju.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Autorita

Poslaťod Betka » Ned 22.06.2008 11:46

Ahojte! Potrebujem poradiť. Ako mám získať u psa autoritu?

Poviem vám to na príklade.. Keď má Orka niečo v papuli, buď na jedenie, alebo hračku, ani za nič mi to nedovolí zobrať, vrčí na mňa. Výcvikár mi s tým veľmi nevie pomôcť, preto sa obraciam na vás.. Alebo, sa chce hrať a kusne ma do ruky. Na začiatku sme to brali ako hru, lebo sa vtedy chce hrať, nekusla veľmi, ale teraz dajako pridáva na intenzite a už to aj niekedy bolí.. Potom si zobere do papuli vodítko a ani za nič pustiť a pripadám si ako debil :plac: . Ako sa mám stať "alfa svorky"? Lebo ma už z nej trafí.. :no: . Som na ňu asi moc dobrá :ach: , tak si dovoľuje..
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Autorita

Poslaťod Tchor » Ned 22.06.2008 12:35

No hra to opravdu nerni , ale je to nejista hrozba, nasilim s tim nic nenadelas, je potreba vystupovat v naprostem klidu, sebejiste a hlavne jednoznacne. V tomhle pripade bych psovi proste do ty huby sahnul a vyndal to at se vzteka jak che, a jeste bych se mu vysmal jwestli si mysli ze mi nazene strach. Nesmite napodobny vyjezdy couvnout protoze jinak se bude sebevedomi psa v podobnych pripadech zvisovat a bude pritvrzovat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Autorita

Poslaťod Hanka 1 » Ned 22.06.2008 12:43

Napiš, kolik je čubině, čeho je kříženec a co jsi zatím na ní "zkoušela" a co ti radil ten výcvikář. Že si nechce nechat něco vzít z huby, s tím není těžké něco udělat. To ostatní mi připadá jako hra. Z čeho usuzuješ, že to je útok na tvoji pozici? Všeobecně - nejsi pro ní čitelná a srozumitelná, nejsi stabilní a proto si v jejích očích nezasloužíš zrovna moc respektu. Nejdřív bys jí měla srozumitelně vysvětlit, co je dovoleno a co je zakázáno, aby to ona mohla rozlišit a chovat se podle toho. Odhaduju, že jí říkáš Fuj a Nesmíš nebo něco takového, ale neříkáš jí už - tohle smíš. Hlavně to nedělej podle oblíbené rovnice některých pejskařů dobře=pamlsek, špatně=trest. Nejdřív vysvětluj a až bude určitě pochopeno, pak teprve, když už se proto rozhodneš, můžeš trestat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Autorita

Poslaťod Amaguk » Ned 22.06.2008 12:45

Napiš, kolik je čubině, čeho je kříženec

ma to v profile - je to krizenka BSP a cuvaca a je jej 2,5 roka :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Autorita

Poslaťod NemesiS » Ned 22.06.2008 18:08

toto by helflo aj mne.
lebo akonáhle vezme do papule niečo nevhodné(v kuse kradne kosti druhému psovi, z čoho má potom zácpu) tak sa to nedá vybrať.
potichu vrčí a nahodí pohľad že" ak mi to vezmeš, skapem od hladu"
tak sa tú kosť snažím stále nasilu vytiahnuť, no niekedy drží tak pevne, že to nejde.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Autorita

Poslaťod Hanka 1 » Ned 22.06.2008 18:25

Tohle řeším tím, že má pes stabilně nestahovací obojek a vodítko, i doma. Když má něco v hubině, přivolám ho a dám si záležet, aby pochopil, že to myslím vážně. Většinou to pustí a jde. Pochválím a tu věc seberu ležící na zemi. Když příjde i s tím, pochválím taky - přišel - a dám povel Dej mi to a nastavím ruku. S naprostou samozřejmostí. Pokud pustí, pochválím, pohraju si, následujuje volno. Pokud nedá, nevytahuju mu to z huby, ale jemně přitlačím jeho pysky na zuby a on hubu otevře. Pochválím, vezmu si to, případně vyměním za něco jiného. Všechno v pohodě. Tím, že za to taháš, ho provokuješ k přetahování, to je jako na cvičáku obrana nebo tahání se o kůži. Čím víc taháš ty, tím víc tahá pes. Když u toho vrčí, netrestám a neřvu, ale dám si záležet na tom, abych mu s naprostou jistotou tu věc jedním z popsaných způsobů z huby vyndala, pochválím vlažně. Dám několik úkolů a trvám na jejich přesném splnění. Dávám je tak, aby byly na hranici reflexního oblouku. Pak propustím.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa