Autorita

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Autorita

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 9:56

Moja...tlcenim psa toho naozaj moc nedosiahnes :ach: a hlavne nie u takehoto krizenca...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Autorita

Poslaťod Mackie » Pon 30.06.2008 10:06

aj my mame take cvicisko, kde vycvikar "praskne po zobaku" ked pes nieco vezme co nema, nechodim tam :ach:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Autorita

Poslaťod Betka » Pon 30.06.2008 10:13

Tak ja fakt neviem ako mam co robit ked je stale nieco zle!!!!
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Autorita

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 10:19

Tak si sadni na par hodin k foru a citaj...hlavne hanku, reu, kacu :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Autorita

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 30.06.2008 11:19

Mne už nad týmto rozum stojí. Je tu megatona kvalitného materiálu na študovanie od spomenutých autoriek, tie riadky doslova volajú po praxi, nikde v nich nenájdeme ani zmienku o bití psa. A stále ludia dokola jak také papagáje opakujú po "výcvikároch", ktorí si myslia že otĺkanie psa a vrieskanie na psa je tá pravá cesta.
Prosím ťa tebe sa neprieči tvojej ľudskej podstate, keď ti niekto tlčie psa??? A ešte to potom na prechádzke zopakuješ a si nadmieru spokojná ako to funguje? Do riti.
Sama si napísala, že sa ho ten pes bál. To sa ti zdá na poklonu, prístup taký, že pes je tak vytlčený až sa bojí pozrieť na niečo?
Spamätaj sa prosím ťa, lebo ťa ten pes raz dokaličí. Alebo daj si niekim pár razi tresnúť po papuli, možno ťa to dovedie k zamysleniu.

Môžeš sa na mňa fučať, čo som ti tu napísala, ale stojím si za každým slovom, aj za tými s chybami. :devil:
Tak ako napísala Silwuška. Máš prázdniny, tak to tu študuj a pýtaj sa. N avýcvikára, ktorý bije psov okamžite zabudni, to je obyčajný dement a nie cvičiteľ.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Autorita

Poslaťod Betka » Pon 30.06.2008 18:23

Dobre dobre... bola to zlá metóda... Len v nijakom príspevku som nenašla odpoveď, ako si s ňou poradiť... :ach: .. Ja viem že sú tu naozaj skúsení výcvikári a určite by som si nechala poradiť....
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Autorita

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 18:51

Teraz mi uniklo na co hladas odpoved?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Autorita

Poslaťod Betka » Pon 30.06.2008 19:11

Ťahanie vodítka a vrčanie :no:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Autorita

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 19:22

Ale ved uz sme ti tu nieraz napisali ze sa takto cez net nikto neodvazi ti povedat co konkretne mas robit, nikto ti nenapise strc ruku psovi do papule, ked nevie ci ti ju ten pes neodkusne...(zvelicujem/...chapes?? to uz nieje sranda...ak chces naozaj nieco spravit tak sa dohodni s konkretnymi ludmi...

Na tahanie tu je dost rad si myslim...pocinaje halti...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Autorita

Poslaťod tera » Pon 30.06.2008 19:58

no ja mam zase problem ze ked bol moj tobasik malinky vobec mi nevadilo ze trosku tahal ale to bolo slabe (ved je to krizenec jazvecika) a teraz jak oplesteny taha....inac poslucha najviac mna a vzdy robi zle lenked som neni doma lebo od mamy nedostane... :lol:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Autorita

Poslaťod Tchor » Pon 30.06.2008 21:43

Betka

Bitim psa si autioritu ani respekt u psa neudelas. jediny co docilis bude strach a nepochopeni. Vrceni odstranis tim ze dokazes psovi vse vysvetlit aby to pochopil a nebal se nepochopeneho a zaroven mu zvednes sebevedomi natolik ze nebude muset resit zbytecnosti a tahani se nasledne vyresi samo v okamziku kdy te pes zacne respektovat a verit ti. Zatim se te jen boji a nechape te.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Autorita

Poslaťod Betka » Štv 03.07.2008 19:01

Tchor: ďakujem veľmi pekne :smile: .

Keď ja zo všetkých strán počujem iné rady, väčšinou zlé a som z toho taká zmätená :plac: . Prepáčte naozaj nevedela som čo a ako :ua: . Niekedy som sa nevedela ovládať a zbila som ju za tak hlúpu vec... Napr. minule mi dodriapala nohy lebo som mala kraťasy a cvičili sme tanec. Chcela som jej pleskúť ale uvedomila som si, čo to vlastne robím? Chúďa moje už sa naozaj snažím ovládať sa a ide nám to :yes: :aaa: . Všetkým milým ďakujem za všetky rady a pochopenie, týmto príspevkom konečne končím :poklona:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Autorita

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.07.2008 19:46

Použi kopu lásky a selský rozum. Keď to skombinuješ s tým, čo tu spomínaní autori napísali, malo by byť všetko ok. Teda s trpezlivosťou a milo vysvetliť, že ti niečo nieje príjemné a ukázať čo ti je príjemné. Samozrejme netreba čakať zázraky. Môže to trvať mesiace.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Autorita

Poslaťod Betka » Pia 04.07.2008 10:41

Včera som si pri tréningu poslušnosti, tanca a agility stále premyslela, čo urobím, a čo poviem a všetko zvládla na 1 :poklona: . Dokonca aj aport my doniesla, ona majetnícka :heh: . Potom sme si išli ešte o deviatej zabehať a to puto medzi nami sa úplne mení :yes: .

Ešte som zabudla včera som jej aj navarila prvýkrát :ha: . To bola žranica :heh: :winner: ! (Ani nevrčala na mňa a tanier som držala skoro pri hlave)
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Autorita

Poslaťod Silwuska » Pia 04.07.2008 10:50

Drzim palce betka :jop: je dobry postup byt pri psikovi ked mu davas zrat...ty si zdroj potravy takze na teba nesmie vrcat...pred podanim zradla jej skus dat nejake povely...pochval...a potom bud pri nej...len cup pri nej a to je vsetko...neskor ju skus pohladkat...alebo jej davaj z ruky zradlo priamo do misky... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa