Meno a povely

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Meno a povely

Poslaťod Shiniya » Štv 06.08.2015 11:45

Ahojte,

máme fenku sibírskeho huskyho, ktorá má 3 mesiace. Zatiaľ ju máme len asi 3 dni, ale chcel by som sa spýtať kedy je vhodné začať používať jej meno v súvislosti s povelmi? Ako sme sa už stihli presvedčiť je to pekne tvrdohlavá rasa :ach:

Je vhodné aby som s ňou šiel niekam von (na vodítku samozrejme), hoci ešte veľmi nepočúva na vlastné meno a takisto je to aj s povelmi?

(Zaujímavosťou na nej je, že keď bola v noci pripútaná na lano /keďže sme ešte dorábali ohradu/voliéru/, tak až ráno po tom čo som ju pustil z neho tak šla pekne do trávy a tam sa vykakala. Vôbec nečurkne ani sa nevykaká na chodník, či betón, dokonca ani do kvetov. Stále len do trávy. :smile: )

Zverolekárka mi vravela, že vraj bude skučať a zavýjať zhruba 3-4 dni, lebo je bez mamy, ale na internete som čítal, že niektoré zavýjajú aj lebo sú na reťazi alebo uzavreté. Som z toho troška zmätený.

S psom prichádzajú aj povinnosti, to viem, tak poprosím nejaké rady/tipy, či skúsenosti s touto rasou by boli najlepšie, nech niečo nezanedbáme. :)
Shiniya
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Meno a povely

Poslaťod aNeMiC » Uto 11.08.2015 22:02

Už odmalička!!! treba nech si spája svoje meno.
A husky zavýjajú ak nemajú dostatok pohybu ( a psy vo voliérach a reťazach zavýjajú, lebo sa nudia z toho, že sú stále tam - voliéra je na to, aby bol pes v bezpečí, kým je pán preč a potom, keď je pán doma, može si robiť čo chce) Tak ako sa borderka zblázni z nudy, že začne mať demolačné sklony (čo aj husky) robí, husky navyše zavýja :no: je to aktívne plemeno a ak sa mu nebude venovať veľa, tak vám radosť veru robiť nebude :ua: a výbeh nestačí - treba zamestnanie.

+ so psom von za každých okolností - púšťať navoľno odmala a určite navykať na vodítko, obojok a kefu... a nielen to. treba socializovať! potom si z nej vychováte milého spoločníka :smile: treba ju učiť na cestu autom, prítomnosť iných psov a mačiek (a iných zvierat, samozrejme) a aj prítomnosť iných ľudí. Socializácia je privykanie psa na neznáme predmety. Cieľ tohoto "procesu" je to, aby pes v budúcnosti s tými predmetni (resp.ľudmi, zvieratami) nemal problém.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡


Späť na Základná výchova a výcvik psa