zničená záhrada

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

zničená záhrada

Poslaťod Max_36 » Uto 14.07.2015 16:55

Zdravím ľudia :no: Prosím Vás nie je tu náhodou niekto, kto má skúsenosť so psom ktorému doslova strihlo??? Mám problém so svojim psom a už naozaj neviem čo naň vyskúšať. Vyhrabal kríky, okolo stromov a celú záhradku skvasil za noc. Nikdy to ešte nespravil ale toto je moc. Poraďte mi prosím niekto. Ďakujeeeem
Max_36
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: zničená záhrada

Poslaťod kellee » Uto 14.07.2015 17:01

co viac informacii? plemeno, vek, aky ma denny rezim?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: zničená záhrada

Poslaťod pigie » Uto 14.07.2015 17:03

Ten prispevok mi pride divny. Nevies co uz vyskusat a rozbil zahradu za jednu noc? Tak je problemovy alebo nie je a len raz sa nieco stalo?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zničená záhrada

Poslaťod Max_36 » Uto 14.07.2015 17:09

Ide o 5 ročného labradora, ktorý žil prvé tri roky v byte. Pred dvomi sme sa presťahovali do domu a tak sme ho dali do búdy a na voľno. Za celú dobu sa nedialo nič. Vyzeral že je spokojný. Režim : Ráno o 6/30 chodíme behať asi tak na hodinku pred tým ako idem do práce. Potom ostáva doma na záhrade -cez prázdniny s teraz uz 3 rocným chlapcom ktory sa s nim šalí. Večer ho berieme na prechádzku do mesta-snažíme sa každý večer. A cez víkendy ak máme voľno ideme na kopce ale Pes ide s nami. Nemám pocit žeby bol týraný...Preto vôbec neviem pochopiť čo dokelu sa stalo a ako to napraviť. Prvý raz vyhrabal len asi zo tri mrkvy a nejak som tomu nepripisoval význam, Pokial sme byvali v byte pes presiel vycvikom vo vycvikovom centre tak fakt neviem si vysvetliť že prečo.
Max_36
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: zničená záhrada

Poslaťod Margita » Uto 14.07.2015 23:00

neharaju sa suky?nemate tam jezkov ktrkov?
najucinnejsie je oddelit zahradu tam kam nesmie chodit
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: zničená záhrada

Poslaťod 8_PaNdY_8 » Str 15.07.2015 21:41

ZAUJíMALO by to aj mňa. Mám čokoládového labradora 3,5 ročného a tento rok nám prvý krát rozryl všetko. Dokonca aj skalku s kvetmi. Nedokážem pochopiť prečo to potrebuje linčovať. Našli ste už nejaké riešenie? Oplotená skalka by vyzerala trochu debilne... Vďaka :smile:
8_PaNdY_8
Okoloidúci
 
Príspevky: 18

Re: zničená záhrada

Poslaťod Max_36 » Sob 18.07.2015 17:41

Zdravím PaNdY vyskúšaj použiť neviditeľný bezdrôtový ohradník PetSafe PIF-300-21 :jop: . Našiel som to na nete ako jediný bezdrôtový ohradník a po preletení recenzii a dlhej debate s kamošom som objednal. Plot v strede dvora by asi nevyzeral zrovna výstavne :oo:
Max_36
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: zničená záhrada

Poslaťod Sunny » Pon 20.07.2015 12:35

Ja mám oplotené všetko - podaktoré veci aj zvrchu, nie len z bokov. Výstavne to síce nevyzerá, ale účel plní - psy behajú po dvore a rastliny žijú. A ak sa vyberie vhodné, pekné oplotenie (ja mám tie zelené zvárané pletivá), k tomu zladené zelené tyčky, tak sa na to aj dá pozerať. (Bazén mám ohradený rákosím a drevenými/"bambusovými" tyčkami :heh: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: zničená záhrada

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 20.07.2015 12:38

my toto tiež riešime, máme jazero, kam chodí pravidelne vyberať rastliny. aj keď má svoje kúpanie, kde sa môže schladiť, chodí do jazera. horné jazero už zničil, zosunul veľký kameň a ten pri páde roztrhol celkom na dne fóliu. na druhom, spodnom natrhol fóliu a vytieklo niekoľko kubíkov vody - jazero sa nedá opraviť. oplotenie bude, hlavne kvôli deťom, ale to má čas kvôli nim, teraz neviem čo proti psovi, bo to nebol lacný špás a nevieme ho odnaučiť, aby tam nechodil.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: zničená záhrada

Poslaťod Bad » Pon 20.07.2015 12:41

tož mu tam udělejte schůdky, ať nemusí chudák klouzat po nějaké fólii :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: zničená záhrada

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2015 12:45

Bad - tie folie prote pre psa nie su... U nas Hugo chvalabohu toto vzdy chapal - do vody az na povel. To mi znacne zjednodusilo zivot s nim :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zničená záhrada

Poslaťod Bad » Pon 20.07.2015 12:52

no dyť píšu - řádné schody to chce.....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: zničená záhrada

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2015 12:59

A zbytok? Ked a bude hrabat von inokadial? :heh: Bazen pre psa maju, ak som spravne pochopila...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: zničená záhrada

Poslaťod Bad » Pon 20.07.2015 13:14

Jestli je dotyčný inteligentní HW, tak nebude, respektive se to snadno naučí :lol:

pigie píše: Bazen pre psa maju, ak som spravne pochopila...

tož víš jako to je - co je odměna určuje pes, co je trest určuje pes, co je bazén pro psa určuje..... :no: :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: zničená záhrada

Poslaťod pigie » Pon 20.07.2015 13:18

No u nas to tak nefunguje, v nicom :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa