SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Snezienka123 » Pon 16.03.2015 13:09

Offtopic: :oo: :aaa: :heh: ...ale koniec dobrý, všetko dobré...musím uznať, že vyrástol do krásy :no:
Naposledy upravil Snezienka123 dňa Pon 16.03.2015 13:21, celkovo upravené 1
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Barbor » Pon 16.03.2015 13:19

margit akoze preco? ved aby bol sexy pokerovany drsňak... :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 13:22

mu to tak svieti ako jatocnemu kusku :heh: ,aj ked teda v uchu je to menej bolestive ,moj ma na slabine :plac:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Snezienka123 » Pon 16.03.2015 13:27

Offtopic: ... a neostáva vekom tetovanie na ušku čitateľnejšie, než na slabine?...o bolesti nevravím...viem si predstaviť :ua:

...aspoň každý z diaľky vidí, že je s PP :joint:
...uf mi napadlo, aby si množitelia ešte aj týmto nevylepšili služby pri predaji bezPP psíkov, keď im nenaletia ľudia, že očkovák je PP :ua:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 13:33

Offtopic: ved to uz daaaavno tak,ze stena s "papiermi" znamena ze ma ockovak :heh: boli aj nejake utulky co si psov tetovali,zatetovat psa si moze barskto barscim ved zohnat take klieste nie je problem
no zalezi aj ako sa to otetuje,ale v uchu je kazdopadne citatelnejsie,odhliadnuc od toho,ze pretacaz cudzieho psa na chrbat a riesit mu slabiny nie je bohvie co a este ked je v srsti
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod kikashenka » Pon 16.03.2015 21:19

Margita píše:inak cely prispevok je vtipny, :lol: co robit ked panickovia chcu chlastat a zurovat do rana a steniatko nechce spat do 12 :heh:




Dakujem za prispevky mily psickary a psickarky:)
nie nejde o to ze chcem zurovat a chlastat do rana, len som napisala priklad,
mam pracu kde nemusim vstavat o 6.00 rano, konkretne pracujem v TV oblasti a niekedy mam vysielania aj vecer, neskoro cize preto chodievam spavat okolo polnoci.
takze samozrejme party bola len priklad.
ja som na nu hrda ze vydrzi od 23/23:30 co sa naposledy vyvenci do 6.00 rana, a je mi jasne ze u 3 mesac stenata je to normalne,
zaujimalo ma to skor do buducna, kedy sa to asi cca upravuje a akym stylom,
lebo ked ja ju vyvencim o 6.00, este sem tam ide spinkat niekedy aj do 8.00 potiahne a potom ale uz vobec nechce spat.
pocas dna spi doobeda max hodinu a pooobede vobec alebo max hodinu, cize vydrz ma stendo riadnu:)
a chcela som sa poradit tak nemusite hned hejtovat:))) :fizel: :fizel: :fizel:
:jop: :jop: :jop:
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod kikashenka » Pon 16.03.2015 21:20

clupko píše:este je malinkaaa - dockaj casu :smile:
tu aha dokaz, ze avery tiez kedysi budil tak skoro. teraz spi vacsinou do 8-9, ked ja vstavam, cez vikend vydrzi aj do 11tej :smile:
rano_o_siestej.jpg

odfotila som to s budikom, lebo som sa stavila s kamoskou vecer predtym: ona tvrdila, ze ho dokaze hrou unavit tak, ze bude spat az do siedmej rano :ha:





Jeeeej mate nadherneho psika, krasny je:)))
:jop: :jop: :jop: :jop: :jop: :ahoj: :ahoj: :ahoj:
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod kikashenka » Pon 16.03.2015 21:25

elfinka píše:A ten moj ma rok a ja stale cakam na ten cas, kedy sa skludni a rano ma prestane budit o 5 a to aj cez vikend :ach:



no a toto je presne to preco som zalozila tento prispevok,
moja mama ma dva pudliky, toy a trpaslik,
toyka ma 2 roky a spala by kludne do 11/12 na obed vzdy, prespi velmi vela casu,
trpaslicka ma rok a stale sa budi medzi 5-6 vyvenci sa a hra sa, a potom od 9-11 zalomi zasa, ale rano proste vstava ako pisem v tych skorych rannych hodinach.

cize to ze ja mam 3 mesac stena je jedna vec, to ze malá vstava teraz tak skoro je OK,
ale chcela som rady ako to casom upravit podla seba na svoj rezim, prave preto ze by som sa rada vyhla tomu co opisujete vy a co ma doma moja mamina ze psik je dost velky a stale vstava v tomto zabehnutom "štenacom systeme" :pac: :pac: :pac: :pac: :pac: :pac: :pac: :pac: :pac: :pac:
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 21:33

tak ono je to asi dost individualne,hlavne dospely pes je tak viac tolerantnejsi potom :lol: aspon ti moji, :lol: ked spim tak spia tiez,ak mi zazvoni budik,tak vyletia sa tesit ,ze uz som hore,ale ked ho vypnem tak sa znovu ulozia a spime dalej,ale aj ked su hore tak aspon po mne neskacu,a nerobia neplechu,
ale pri stenati by som to nejako neriesia,on sa nauci,zvykne si a postupne nabehne na tvoj system,napriklad su aj psy ,ktore ked pride panko v noci domov tak len nanho kuknu a idu spat,moji su nachystani pri dverach,to nemam rada ist s nimi v noci von unavena po dvoch-troch pivach :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Elis » Pon 16.03.2015 21:56

Moje stenata byla naucena od zacatku, ze driv nez v sedm, pul osme se nevstava:-)
Kacena to dodrzuje i ted -vyhodim ji vycurat, ale zase se spi dal.
Obecne cim pozdeji je posledni jidlo a pak prochazka vecer, tim pozdeji se da posouvat ranni vstavani.
bohuzel, cim driv svita, tim mensi je sance na uspech :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Luffy » Pon 16.03.2015 23:21

podľa mňa je fajn si vytvoriť ráno nejaký rituál, napr ja si po zobudení zavolám psa do postele, chvíľu ho vyhladkavam prípadne sa začneme trochu blazniť na prebratie a potom vstaneme a ideme von. pokiaľ ho nezavolam, tak sa panička neruší :ha: ale spať chodím neskoro, takže okolo polnoci ideme ešte na venč a ráno vyspávame :smile:
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod deny » Ned 22.03.2015 9:26

A my ak nejdeme o siestej rano tak sa po :kak: :lol: . Nemoze ma budit, lebo bohuzial nema pristup do izby, tal to vyriesil v tichosti na podlozku. Dnes som si chcela pospat aspon do siedmej, ale uz to robit nebudem :lol: , na druhej strane som rada, ze ma presny traviaci rezim, ze kadi vzdy vecer cca medzi deviatou a desiatou a rano az po siestej, kedze cez tyzden kvoli robote takto rano vencime. Ale aky ma clovek dlhy den, ked vstava kazdy den rano o siestej.
Ale inak, stena dve-tri hodky pospi a uz robi zlobu, nudi sa, chce sa hrat, jest a tak dookola. Verim, ze casom prespi normalne pol dna, kym budem v robote, lebo otec potichu spriada plany ako mi ho v lete supne na dvor :pac: :heh:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Bee House » Ned 22.03.2015 12:05

Offtopic:
Elis píše:
bohuzel, cim driv svita, tim mensi je sance na uspech :angel:


ooo, hovoris mi z duse :heh: i ked moj pes je ranne vtaca, ta ma budi stale. a potom, ked vstanem konecne, a idem si este umyt zuby kym ideme von, si zas lahne a spi. zabila by som ju vtedy :ha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa