SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod kikashenka » Pon 16.03.2015 11:43

Dá sa psíkovi vytvoriť režim aký mam aj ja prosim??? ak ano ako mu zmenit ten jeho na ten moj?

totiz naše 3mesac šteniatko papilllona od kedy sme ho doniesli vstáva o 6.00 ráno,
potom ako sa vycika sa chce hrat, nekedy sa nám podari ešte aby zaspala ale otiahne do max 8.00,
s tým že večer sa uklada a spí uz okolo 21.30/22.00...
:aaa: :aaa: :aaa: :aaa:

kvoli mojej aj priatelov praci sme nastavení tak že chodíme spať cca o polnoci, a vsávame do práce medzi 8-9.00,
samozrejme nehovoriac o víkenoch kedy si človk po akčnom večery ked ide spat o 2-3-4.00 nadránom, chce pospať do 10.00,
:nie: :nie: :nie: :nie: :nie: --- tento vikend v piatok sme boli na jednej oslave, prisli sme domov o 1.00 v noci, malu som o 1.30 v noci vyvencila a aj tak potiahla spanok len do 8.00, a dalej ani za svet, už bola najviac živáááá a chcela sa hrat.

Známi čo maju psíky tak tie proste spia dovtedy dokym spia majitelia, pamatam si že kamaratkyna maltezáčka spí aj do 12.00 na obed ked treba.

Prosim vas co robit???? :au: :au: :au: :au: :au: :au:

po mesiaci tohoto vstavania o 6.00 rano som už dost unavena z toho, a rada kvoli nej vstanem ale potrebujem jej ten rezim upravit, ked som sa snazila aby nezaspala večer tak skoro chudiatko moje, bola taka unavena v tu jej hodinu kolo 21.30-22.00 ze sa jej očká zatvarali aj pri hre, a ukladala sa všade :D :zz: :zz: :zz: :zz:

Za každu radu vopred ĎAKUJEM!!!! :oo: :oo: :oo: :oo: :oo:
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod janna » Pon 16.03.2015 11:51

Tak toto je riziko suvisiace s novym prirastkom. Ono je to este male a postupom casu nabehne na iny rezim. Steniatka sa rychlo dobijaju, staci im 2 hodky spat a su opat cule. U nas to bolo to iste. Skore vstavania, hranie opat spanok, prechadzka, spanok, hranie :). Treba to len vydrzat, psik s pribudajucim vekom bude mat rezim aky mu vy urcite.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 11:53

ved ma tri mesiace
a to este mozte byt radi ze vstava az o 6,ci cakate ze bude vyspavat do 10tej a vydrzi bez vencenia 12-15hodin?
pes si zvykne na vselijake rezimy,ale nie 3mesacne stena,moji maju 2x2,5roka a 14rokov a vyspavame aj do 11tej :lol: a ked mi zazvoni budik a ja ho vypnem,tak idu spat tiez
tak asi niekedy v roku priblizne sa urezimoval,a aj v tom ze doma vacsinu dna prelezia

a hlavne je to zivy tvor,tak bud bude clovek nanho brat ohlad a nezurovat kazdy piatok do rana a vzda sa takehoto neusporiadaneho bohemskeho zivota :lol: alebo ma smolu a buda nevyspaty
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Barbor » Pon 16.03.2015 12:36

myslim ze na take male štenco to je ešte normalne a dokonca si myslim ze mate prave velmi dobry rezim, ak ti prespi celu noc :yes:
casom si zvykne, casy sa budu predlzovat, teraz je ešte bohužial prilis malinke, nevydrzi tolko necikat nekakat a dokonca je mozno aj hladné. nasa tiez ked bola mala vstavala aj o pol 6 :ach: :prd: teraz - pokial spime aj my, spi aj ona :yes: ja som to robila tak ze som ju bola vyvencit len cikat kakat dostala jest a išli sme opať spať ešte na dve hodinky :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod clupko » Pon 16.03.2015 12:57

este je malinkaaa - dockaj casu :smile:
tu aha dokaz, ze avery tiez kedysi budil tak skoro. teraz spi vacsinou do 8-9, ked ja vstavam, cez vikend vydrzi aj do 11tej :smile:
rano_o_siestej.jpg

odfotila som to s budikom, lebo som sa stavila s kamoskou vecer predtym: ona tvrdila, ze ho dokaze hrou unavit tak, ze bude spat az do siedmej rano :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 12:59

:heh: to je krute,ale 6,05 uz oblecena vonku :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod lucik » Pon 16.03.2015 13:02

:oo: jémine a ty sa ešte sťažuješ, že má zlý režim? ja som chodila venčiť každé 3, neskôr každé 4 hodiny, aj v noci samozrejme a ešte v 11tich mesiacoch sa mi pýtala občas von aj v noci. teraz vstáva a budí (najmladšia) okolo 7 najneskôr, potom sa už chce mojkať, škrabkať a ísť von.
myslím, že u 3-mes. šteňaťa je luxus, ak prespí celú noc do 6 rána..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 13:04

inak cely prispevok je vtipny, :lol: co robit ked panickovia chcu chlastat a zurovat do rana a steniatko nechce spat do 12 :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod clupko » Pon 16.03.2015 13:11

Offtopic:
Margita píše: :heh: to je krute,ale 6,05 uz oblecena vonku :heh:

"oblecena" by som dala do uvodzoviek: vacsinou som to spravila len tak, ze som si na pyzamo obliekla zimnu bundu, gate zastrcila do ciziem a dufala, ze nikto nepojde okolo :lol: (vtedy sme byvali v rodinnom dome na dost tichej ulici, tak mi to vacsinou vyslo)
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod pigie » Pon 16.03.2015 13:23

Ja mam v cerstvej pamati, ked som si teraz v januari doniesla 6 mesacne stena. Rano o 6 ak som si nesvihla, tak bol schopny spravit mlacku doma... Teraz ma o 2.5 mesiaca viac a rano o 6 ho budim ja :ha:
Vsetko pride casom... Ja som stvormesacne este vencievala v noci :heh: a rano o 4-5 zas :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod elfinka » Pon 16.03.2015 13:31

A ten moj ma rok a ja stale cakam na ten cas, kedy sa skludni a rano ma prestane budit o 5 a to aj cez vikend :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Barbor » Pon 16.03.2015 13:33

Offtopic: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: vierka to co za fotku malého :haha: :haha: skapem, strasne smiesny :haha:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Snezienka123 » Pon 16.03.2015 13:34

Offtopic: Náhodou zlatý je, taký netopierik...očividne časom telo dorástlo k ušiam :heh:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod clupko » Pon 16.03.2015 14:04

Offtopic: tak veru :lol: a to vtedy este nebol v najusatejsej faze :aaa:
DSC_0065_med.jpg
DSC_0065_med.jpg (86.81 KiB) Zobrazené 2117 krát
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: SPANIE - režim psa/úprava spacieho režimu psa

Poslaťod Margita » Pon 16.03.2015 14:09

preco sa netetuju na slabiny?to ako kralikovi tam svieti :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa