Susedia mi kŕmia psa!

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod footballfun » Pon 26.01.2015 19:00

Ahojte. máme 4mesačné šteňa kríženca veľkých salašníckych plemien. Pes je umiestnený vonku, má poriadnu búdu, neuväzujeme ho ani nezavierame. Každý deň s ním idem na vychádzku po dedine alebo do prírody, takisto ho cvičím a chodím s ním k susedovmu stafordovi, aby sa vyhrali. Aby ste mali predstavu, že ho nenechávame unudiť sa na dvore, ale venujeme sa mu a posilňujeme puto medzi nami. Mám však problém, ktorý neviem vyriešiť. Psík dokáže podliezť bránu, ktorú môžeme vymeniť až na jar. Kedykoľvek sa mu teda zachce, vyjde si na ulici a zamieri k susedom do dvora. Viem si predstaviť odučiť toto utekanie, no susedia ho kŕmia a ako som sa dnes dopočula, doslova ho k sebe volajú s miskou v ruke!!! Pritom má sám nedožraté granule pred našimi dverami, kvalitné, určené presne pre jeho potreby. Razom som pochopila, prečo usilovne vyhrabal dieru, aby podliezol pletivový plot medzi naším a susedovým dvorom. Ide o dvoch susedov, ktorí ho kŕmia, teda sa pes nažerie dokopy v 3 dvoroch. Dnes sme sa pohádali s jednou z týchto susedov, keď manžel naháňal psa, keď bol znova u nich. Ona vybehla, že nech naňho nevrieska, lebo že ona je ochrankyňa zvierat. Poprela, že ho kŕmi, napriek tou, že sme ju sami videli a ostatní susedia takisto. Hovorili sme jej už predtým, nech psa nekŕmi, keď mu strkala ČOKOLÁDOVÚ piškótu cez plot do papule, a ona len, že to nevadí a dala mu ešte jednu. Nedokáže to pochopiť. Sused musí svojho stafforda zavierať v koterci, keď je v robote, pretože táto suseda kŕmila cez plot jeho NO kosťami dovtedy, kým ho tak nezapieklo, že sa mu začala rozkladať pečeň a psa musel nechať utratiť. Neviem si už poradiť, cítim sa strašne bezmocná, lebo viem, že by pes neutekal k susedom, keby ho za to neodmeňovali a namiesto aby ho vyhnali, ho ešte hladkajú a dokonca privolávajú. Najradšej by som ich zahlušila za ich tuposť! Ako už inak nazvať človeka ak nie tupcom, keď nevie rešpektovať takúto samozrejmosť. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Ako ho mám naučiť ostať doma, keď moje snahy ničia nechápaví susedia? Chúďatko za nič nemôže, ale zlízne si to za iných, lebo naňho vždy nakričíme, keď opäť vybehne :(
footballfun
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Lindchen » Pon 26.01.2015 19:18

Odnaučiť psa vyjsť z nezabezpečeného pozemku (takým sa stal váš vďaka tej diere), navyše ak ho kŕmia v susedstve, je nemožné. Riešením je len zavrieť do koterca alebo vziať dnu. Alebo teda opraviť plot čo najskôr, a to veľmi dobre, lebo ak už raz zistil, že sa dá ujsť, tak sa bude o to pokúšať intenzívnejšie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Pagáčik » Pon 26.01.2015 19:21

A co takto vyskusat elektricky ohradnik? Alebo by som to riesila kotercom ak jo krmia aj cez plot
Pagáčik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Limbach

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Lindchen » Pon 26.01.2015 19:25

No, ak kŕmia cez plot, tak to moc nepomôže, jedine, že by hranicu pre psa určil ďalej od plota. Ale niektorí ľudia sú dementi, sú schopní to psovi hodiť ešte aj do stredu dvora :pac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Sunny » Uto 27.01.2015 10:26

S týmto bojuje kamoška - majú prízemný bytík s malinkým dvorom k nemu a suseda čo býva nad nimi furt a stále hádže do toho ich dvora niečo jesť pre psa. A to aj vtedy, keď bol pes po operácii žalúdka, nedá si vysvetliť ani po dobrom ani po zlom, ešte kamoške vynadá a nahučí na ňu, čo je ju do toho čo ona robí a s takou soplaňou sa ona baviť nebude. Minule už kamoška cez víkend ratovala psa, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou priotrávený - kto vie čím :ua:
Ale čo s tým :nwm: Teda okrem toho, že nebudú psa púšťať na vlastný dvor, čo je teda dosť padlé na hlavu. :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod elfinka » Uto 27.01.2015 10:30

Napada ma akurat nainstalovat kamery a pohrozit susede uctom od veterinara. Dokazy budu. To k tomu krmeniu cez plot.
Co sa tyka utekania tak len kotec/uvaz alebo oprava branky (a lepsie ukotveny plot ak som spravne pochopila ze sa uz aj podhrabava)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Sunny » Uto 27.01.2015 10:35

Kamery pokial viem nemôžeš nasmerovať niekomu cudziemu na jeho pozemok/byt, lebo ochrana súkromia... Takže jedine tak, aby bol záber len presne po tvoj plot, čo si moc neviem predstaviť po celej dĺžke plota :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Renata » Uto 27.01.2015 10:35

a nafotit, natocit a zavolat policajtov? ved ono je to v podstate to iste, ako keby sused hadzal smeti/bordel na tvoj pozemok. ked to inak nejde :nwm: predpokladam, ze tie susedske vztahy aj tak nebudu dobre, ked jedna suseda nadava druhej, takze pripadna policajna previerka to uz nezhorsi :no: ja by som sa asi so susedom slusne porozpravala, vysvetlila mu situaciu a keby to neslo podobrotky, tak by som ho upozornila, ze este raz najdem nieco na svojom pozemku, co je od nich, tak fotim, natacam a volam policiu. a duplom, keby som kvoli nim musela dat utratit svojho psa. na niektorých ani netreba policiu volat, staci im o tom povedat. a volala by som ich az dovtedy, kym by neprestali.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod pigie » Uto 27.01.2015 11:57

Od tohto su pravnici. Treba sa na niekoho obratit a zvolit prislusny postup. Mne keby niekto hadzal na pozemok zbytky, tak mu to vyhadzujem spat. Alebo natieram na dvere :angel: Ked to podobrotky nejde... Tak co uz :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod Vikiki22 » Uto 27.01.2015 12:03

To mi pripomína našich susedov, ktorí tiež často, obzvlášť v lete, kadečo hádzali k nám na dvor. S nimi to všeobecne po dobrom nejde, tak som im všetko hádzala naspäť. Občas aj niečo nazvyš. Po čase prestali. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Susedia mi kŕmia psa!

Poslaťod renne » Pia 06.02.2015 14:19

my sme mali rovnaky problem stara teta co byva vedla nas nam krmila psa hoci som ju ziadala nech to nerobi ale endala si povedat a ked ze si zvykol ze ho krmy tak si zobral aj nieco od niekoho ineho a rano sme ho nasli mrtveho :(
renne
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2


Späť na Základná výchova a výcvik psa