Plávanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod CraObs » Pia 21.06.2013 19:46

robila aj moja, za hodinu vo vode odnaučené :lol: síce má občas tendencie ešte sa moc tešiť ale raz dva si to vysvetlíme :jop:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 20:10

No tak keď pes vie normálne plávať sa to dá odnaucit lenže truba sa asi bala ze sa utopi preto sa snažila všetkého zachytit :pac:
Raz sa týmto štýlom plavania aj takmer utopila, bola na jednom mieste a len tam spliechala tými nohami a pomaly išla ku dnu. Musela som ísť pre ňu a ťahať ju nad hladinu. Fakt to bol čistý neplavec. Pritom mala laby jak taniere veľké a este aj blany jak zaba medzi prstami, keby chcela mohla byt jak raketa v tej vode :lol:

Haleth a Lyka ma normálne rada vodu? Ci tam ide len kvôli aportu alebo nasilu?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Haleth » Pia 21.06.2013 20:57

Tak ona je taká, že by do vody nevliezla, keby sa fakt, že veľmi veľmi bála. Sama od seba štýlom "idem si zaplávať" do vody nejde. Ona sa ide ovlažiť, napiť a tak. A občas za psami. Nasilu som ju nikdy nenútila :nwm: Nie som sebevrah :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 21:06

Aha lebo Gina sa vody aj bala ona tam išla iba ked jej už nikto neostal na brehu a nebola iná možnosť.
No tak čo ked jej to takto vyhovuje, aspon sa ľudia zabavia :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Tinka123 » Sob 06.07.2013 19:57

Ahojte, ako mám psa naučiť ísť do vody? On tie labky aj vie správne dávať, plávať vie ale do vody nechce ísť iba do potoka trochu prednými labkami a to iba za piškotom. Čo s ním mám urobiť? Nevie sa ani s hračkami hrať, tak že ani s tými ho do vody nedostanem. :ua: Ja by som veľmi chcela aby sa nebál vody.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod CraObs » Sob 06.07.2013 20:01

nie každý pes sa rád kúpe.. vody sa bojí alebo sa mu tam len nechce?
hlavne ho tam nehádž nasilu..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Tinka123 » Sob 06.07.2013 20:42

Asi sa jej bojí. Jednoducho nechce ísť do vody. Ale niekedy vyzerá že by aj išiel ale nie je si istý. Ale to naozaj málokedy. A hádzať? NIKDY!
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Bad » Ned 07.07.2013 9:08

Tinka, můj malý pastevec šel do řeky po hrudník a zůstal stát, nešel ani zapiškotem, ani míčkem, klackem, ani za druhým psem. Plavat jsem ho dostala až tak, že jsem tam vlezla sama a prostě jsem ho do hloubky potáhla a on plaval. Vyloženě čekal na ten impuls zvenku, sám se neodhodlal. Teď už si jde zaplavat dobrovolně a sám.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod CraObs » Ned 07.07.2013 9:26

plávajúceho kamoša na hranie nemáte? :smile: ktorý by ho tam natiahol ani nebude vedieť ako?
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Tinka123 » Ned 07.07.2013 9:36

Máme ten keď sa ide napiť do potoka tak si tam lahne. A ona ho nechce púšťať do vody. A myslím že keby som bola vo vode a bol by tam ešte nejaký pes tak by išiel mnou a psami je posadnutý. :lol: Ale hlavne psami.
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod commander » Str 24.07.2013 11:38

psa na vodu treba pripravovat...ale nie ze ho hodis do vody :nie: treba ho brat napriklad k nejakemu jazeru aby videl ze aj ty ides do vody a nic sa ti nestalo ja som svojho ucil tak ze som ho zobral a pomaly polozil na vodu on plaval k brehu a tak som to opakoval a teraz uz plave jak olypionik :jazyk:
commander
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: kosice

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod veronika25 » Str 24.07.2013 13:15

Tinka123 píše:Máme ten keď sa ide napiť do potoka tak si tam lahne.


troska sa ochladit :lol:
veronika25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Tinka123 » Štv 25.07.2013 20:49

No, ochladiť ale tá čo ho má ho vytiahne z toho potoka celou silou len ho tak zdvihne chudáka a ešte k tomu má retiazku a nie klasický obojok. Potom naň ho vrieska že fuj atď. Ja toho psa ľutujem. :ua:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Tinka123 » Pon 29.07.2013 8:47

Včera keď sme boli pri jazere, tak tam mali šteniatko jacka. A oni ho tam doniesli a bolo tam nejaké malé dievča a dali to šteňa dievčaťu nech sa pohrá. A hodili ho do vody. A potom to dievča to šteniatko vyhadzovalo do vzduchu a šteniatko padalo do hlbokej vody. (ty voda bola hlboká pre šteniatko inak nie je hlboká tak veľmi.) :plac: A to šteniatko padlo upne na dno a potom sa vynorilo a vodu malo v nošteku. Neviem či je to zlé ale šteniatko len tak plesnúť do vody aby plávalo. No ja neviem ale nedalo sa na to pozerať. :plac:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Greeny » Ned 27.10.2013 19:12

bielyhavko: Aj mne dlho trvalo, kým som naučila môjho psíka plávať a robila som to viacerými spôsobmi:
1. Hádzala som mu granulky do vody a postupne ďalej a ďalej
2. Išla som von s niekým ktorý má psíka čo vie plávať a s jeho pomocou vliezol do vody: http://www.youtube.com/watch?v=vCKdHFciqJA
3. Pomocou aportu ako bolo tiež ukázané na videu.
4. Ísť so psíkom do vody
Po čase si môj psík zvikol na vodu a osmelil sa.
:vykricnik: A ešte malá rada na koniec: nikdy nech pes nejde do vody keď je horúčava, bol by prehriaty a nemusel by to prežiť :vykricnik:
Prajem veľa šťastia :)
Greeny
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa