Plávanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod SilviaGSD » Ned 11.11.2012 13:31

Môj ked bol šteňa sa vody bál ale nijako som ho nenútila on bol proste zvedavý čo je to ta priesvitná vec čo stále uteká a má od toho mokré labky, a zakaždým skúšal a skúšal ja som ho chválila :smile: až sa začal k rieke priam ťahať a začal si ponárať hlavu,chytat kamienky,bublinka a hrať sa vo vode, žiadne hádzanie na silu :pac: :au: !!! ked teraz leto, boli strašné horúčavy a kedže mám NO tak mu v kožuchu bolo hrozne, zobrala som ho k rieke a už v pohodičke sám skočil do rieky a ja som mu hádzala drievko , kamienky a on si skákal, špliechal, poplával si :jop: .. Zobrala so ko aj na Vodné dielo a tam si riadne poplával! .. jednoducho ti poradím tvoj oco by asi nabol nadšený keby som ho chytila a švihla do vody keby nevedel čo má robiť! :pac: RADA: Každý pes vie od prírody plávať no nie každý má rad vodu. Ale kedže si písala že ona by aj do vody išla ale není si istá tak skúšaj pomaly! povzbucuj ju chváľ, ono to pôjde! :no:
Môj NO ako plával :jop:
Obrázok
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod 1bubko2 » Pia 21.06.2013 12:40

Tak my sa tiež učíme plávať. Ešte pred týždňom do vody max po brucho. Pomaly sa to zlepšuje, samozrejme len za mnou :) , ale technika zlá zlá zlá. Presne ako píšete. Zadné nohy toho moc nerobia, prednými cápa po hladine, oči na vrchu hlavy ako slimák na stopkách :heh: Skúšam podkladať ruku pod brucho, vtedy celkom pracuje aj zadnými, ale ako dám ruku preč zadok ide hneď dole. Dúfam sa mu to nejako podarí pochopiť.
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Haleth » Pia 21.06.2013 14:31

Lyka nerobí žiadne pokroky. Tento rok to vypadá tak ako minulý a to:

Plávacia vesta nepomáha, zadnými pláve, ale dáko zle. Pomoc pridržaním pod bruchom sa rovná totálnej sebevražde, v tom momente začne panikáriť, že ju chcem utopiť, začne pádlovať do mňa a do piatich sekúnd vypadám, ako keby som si potykala s kosačkou. Zaujímavé je, že keď sa otáča na pár sekúnd pláve normálne a potom začne znova fackovať hladinu. Asi sa to už nezmení...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hruska » Pia 21.06.2013 14:37

moja :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2013 15:59

Sak jej tie predne pricapni pod hladinu :lol: Len sa obavam, ze to malo byt spravene hned "zjara". Coz dobermana ucit plavat este sa da. Raz som videla ako fundlaka ucili a to je nieco :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 21.06.2013 16:02

Má štýl, kočka. Však nemusí plávať ako všetci ostatní... :lol:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Margita » Pia 21.06.2013 16:03

to je ake smiesne :lol: ved kazdy ma inu techniku plavania :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod pigie » Pia 21.06.2013 16:04

Hmmm presne... Ved Lyke to neublizi, aspon vybije ovela viac energie :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod CraObs » Pia 21.06.2013 16:33

zaira inak pláve tiež dosť špliechavo, ale na toto sa nechytá :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 16:37

Haleth píše:Lyka nerobí žiadne pokroky. Tento rok to vypadá tak ako minulý a to:

Plávacia vesta nepomáha, zadnými pláve, ale dáko zle. Pomoc pridržaním pod bruchom sa rovná totálnej sebevražde, v tom momente začne panikáriť, že ju chcem utopiť, začne pádlovať do mňa a do piatich sekúnd vypadám, ako keby som si potykala s kosačkou. Zaujímavé je, že keď sa otáča na pár sekúnd pláve normálne a potom začne znova fackovať hladinu. Asi sa to už nezmení...

Gina plavala takto isto :haha: celých 12 rokov. Nie, nezmení sa to :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod merri » Pia 21.06.2013 17:25

Takto nejak vyzeral aj Roxyn prvy kontakt s vodou, ale asi po minute pochopila, ze to nie je zrovna pohodlny plavecky styl. Sranda, ze niektori psi to nepochopia nikdy. :heh: Ale aka je zlata.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Haleth » Pia 21.06.2013 17:45

Áno, jej štýl veľmi uputáva pozornosť okolia. Hlavne ešte keď má aj tú plávaciu vestu. O divákov nemáme núdzu. Ale fakt je to nepraktické a navyše veľmi rada sa obráti proti plavcovi a ide na neho. A čuduj sa svete, je celkom rýchla. Dosť to bolí. ALE fakt sa unaví rýchlejšie a svaly by z toho mohla mať riadne, keby sme pravidelne chodili k vode.
pigie s ňou akýkoľvek kontakt vo vode je na ujmu na zdraví. V najlepšom zostanú iba škrabance a modriny. Jazvy už mám. A o strhnuté znamienka a vyšklbané vlasy nestojím :lol:
hrivush nepotešila si ma :pac: :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 17:47

Aj Gina sa snažila vyliezt ľudom na chrbty, niektorých to stalo utopene zlate a strieborné retiazky :lol:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 21.06.2013 17:51

To lezenie na človeka vo vode praktizuje aj Blacky... pointa je čo najrýchlejšie k nám priplávať a snažiť sa nám vyliezť na hlavu. Človek potom vyzerá ako po stretnutí s vlkodlakom. :joint:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hriva » Pia 21.06.2013 17:54

Toto som rada ze Bria nerobí. Ona je dobrý partak na plávanie, ona si ide sama zaplavat do jazera a väčšinou sa k niekomu pripojí a pláva si popri ňom.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa