Plávanie

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Sally3 » Pon 24.02.2014 9:36

Presne tak ako hovorila Greeny ja som tiež podobnými spoôsobmi učila mojho psa aby išiel do vody. No ona raz bola strašne smädná a tak pila a pila a išla stále ďalej a zrazu zistila, že pláva a stašne sa jej to páčilo. :no:
Sally3
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Stupava

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod clupko » Pon 09.06.2014 13:01

Niezeby moj pes nevedel plavat, ale toto je tema najblizsia k tomu, na co sa chcem spytat. Nie je to nejaky velky problem, len ma to zaujalo a neviem si to vysvetlit :smile:
Avery ked vidi vodu, hned do nej vleti, od blatovych kaluzi cez jazera az po potoky. Ale ide len tam, kde dociahne na dno - ked mu hadzem palicky dalej ako dociahne, len natahuje krk, steka na palicku vo vode a na cely svet a bezradne pozera. Zvykne to trvat takych 5-10 minut a nasleduje moment, kedy uz sa natiahne prilis a strati pevnu podu pod nohami, alebo sa jeho preslapovanim pohnu kamienky - zrazu uz musi plavat. A od tohoto momentu uz sa veselo hadze do vody, skace tam, nosi palicky, vydrzi plavat aj 2 hodiny v kuse.
Ked ho ale vytiahneme z vody na "dlhsi" cas, napriklad ideme kus dalej a o 15 minut mu znovu hodime palicku do vody, opakuje sa rovnaka situacia ako na zaciatku, a to kludne mozeme byt na rovnakom mieste ako predtym. Unavou to asi nebude, stava sa to aj ked predtym plaval len napr 10 minut.
Cim to moze byt? :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Offca » Pon 09.06.2014 13:43

Neistota a kratka pamäť. Odporučam podavať ginkgo :heh:
Ja bych to nazvala fakt len tou ovčiackou "vypatlanosťou". Moja Tessa tiež radšej hučí ako koná. Ale zase ona nemá až tak silný pud sebazáchovy, ako by mohli mať iní, podobne ladení. Takže sa do vecí aj vrhá menej s rozmyslom. Tvoj možno opačne.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Renata » Uto 10.06.2014 8:03

mozno sa mu len nechce plavat, mam suku, ktora by sa v blate rochnila aj tri hodiny, ale zaplava kusok, a ide si radsej lahnut do plytkej vody :)

clupko píše:A od tohoto momentu uz sa veselo hadze do vody, skace tam, nosi palicky, vydrzi plavat aj 2 hodiny v kuse.

Offtopic: mimo temu, ale pozor, pes sa pri plavani vo vode neochladzuje tak, ako clovek. priehrieva sa a dve hodiny plavania, clapkania a aportovania je pre psa dost velka zataz, pozor na prehriatie
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod clupko » Uto 10.06.2014 8:35

Renata píše:mozno sa mu len nechce plavat

To by som tiez povedala, keby potom neplaval s takym nadsenim :lol: Zas ja ho do vody nenutim, vbehne tam vzdy sam, a na plavanie ho vyprovokuju bud ine psy alebo nieco co mu tam hodim - ale keby som videla, ze nema zaujem, nehadzala by som mu.

K tomu prehrievaniu, to som nevedela, dakujem. 2 hodiny som sice zvelicovala, ale dam na to pozor. Len nerozumiem, ako by ho to mohlo neochladzovat, sice vykonava dost narocnu aktivitu, ale predsa teplota tej vody, v ktorej je ponoreny, musi mat vplyv aj na jeho teplotu, nie? Ci ta aktivita to prevazi?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Sunny » Uto 10.06.2014 8:38

Bol aj tu na DF spomínaný prípad bordery, ktorá po dlhom plávaní a aportovaní z vody skolabovala a neprežila.

viewtopic.php?f=11&t=2256&p=1043276&hilit=prehriatie#p1043276
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Môj labrador sa bojí vody!

Poslaťod kristin_kettle » Štv 18.06.2015 9:08

Ako ste si iste už podľa predmetu všimli MÔJ LABRADOR SA BOJÍ VODY. Má jeden rok a už od malička som s ním chodila na prechádzky v okolí vody. Nikdy som ho tam nestrkala ani nasilu nenutila,iba som skúsila do vody hodiť pri aportovní papek. Najprv sa rozbehol a keď sa dostal do vody po brucho, vrátil sa späť A už do vody nešiel. Raz som do vody išla aj ja a volala som ho aby prišiel za mnnu, no on sa len dotkol labkou vody a hneď si to rozmyslel. A takto je to doteraz. Neviete prosím nejak poradiť a vysvetliť mi, prečo sa asi vody bojí? Vopred ďakujem :)
kristin_kettle
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod Juraj1 » Pia 19.06.2015 7:42

(je viacero spôsobov...)
napr. - zober si pamlsky, choď s psíkom k vode a pohraj sa sním a poprechádzaj popri brehu, potom sa s ním pohraj, poprechádzaj a pobehaj vo vode popri brehu, kde v pohode dočiahne (proste zábava), občas si ho privolaj a daj pamlsok, potom prejdi sama trocha hlbšie do vody a psíka privolávaj a povzbudzuj (napr. tzv. tlieskaním rúk - fungovanie si vyskúšaj na súši) ak pripláva daj pamlsok. Psík môže spraviť i to, že sa na pol ceste otočí - nevadí i tak slovne chváľ (je to jeho bod bezpečia) a postupne pripláva k tebe.
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: keď pes nevie plávať!

Poslaťod hruska » Pia 19.06.2015 8:54

iman do vody tiez nechcel, vosla som tam ja, dostal povel "ku mne", musel :heh: Ale sam od seba moc nie vyse brucha, plavat nechcel, ale napriklad, ked som sa tvarila, ze mu idem ujst, popistal trocha, ale nakoniec za mnou siel dobrovolne a veselo si plaval, ziadna trauma. To bolo na rozplavanie. A potom som vola do vody ja s loptou a to uz siel aj on, stale ma take prve momenty, ze nie a caka, kym vojdem do vody aj ja, ale on vodu miluje a neviem ho z nej vytiahnut furt a musim dvat pozor, nech mi vsade nezdrha clapkat sa a tak si myslim, ze casom sa uplne rozplave :smile:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Predchádzajúci

Späť na Základná výchova a výcvik psa