Povel "k nohe"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 17:16

Simon-NO píše:Podľa mňa áno, precvičujem to hocikedy a stále sa pri tom na mňa pozerá


super.
jak odmenujes za tu zakladni pozici - takhle na miste.
pouzivas nejake oznaceni ze ted je to dobre, uvolnovaci povel?

Offtopic: hledala jsem nejake videa -ale mam jen s Eliskou, kde odmenuju bez uvolneni a to je takove matouci asi ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 17:18

Offtopic:
wer píše: A uroven ostatnych cvicakov je velmi nizka...


btw: kde skoncil s vycvikem extreme? ten byl taky z vychodu tusim, ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 17:19

Elis píše:
Simon-NO píše:Podľa mňa áno, precvičujem to hocikedy a stále sa pri tom na mňa pozerá


super.
jak odmenujes za tu zakladni pozici - takhle na miste.
pouzivas nejake oznaceni ze ted je to dobre, uvolnovaci povel?

Offtopic: hledala jsem nejake videa -ale mam jen s Eliskou, kde odmenuju bez uvolneni a to je takove matouci asi ...


Nemám také markovacie slovo ako napr "yes" alebo také niečo v tom zmysle a preto chcem kliker, používam dobrý chlapec, a keď už povel končím tak mu poviem voľno a dobrý chlapec
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 17:24

wer píše:Bohuzial, pretekari sa moc venovat zaciatocnikom nechcu. A uroven ostatnych cvicakov je velmi nizka...

Ale napadol mi Peter Lengvarsky, simon, skus sa nejak na neho nakontaktovat - to je jeden z mala milych kynologov :lol: Alebo potom daky tabor schopny v lete. Neviem, ci este ficia mladeznicke... A v maji budu vylucovacky v Kezmarku, mozno aj tie by si mohol navstivit a niekoho odchytit. :ha:


Pána lengvarskeho poznám osobne, oco je sním dá sa povedať kamoš, to on nám zaistil cvicak lebo v našom meste je skôr taký súkromný... Raz sa mi ho podarilo zachytiť na cvičísku, ale to bolo len tak na 3 minútky a bol som z toho taky vystresovaný, že som robil základné chyby a to také ze som si psa neprivolal ale išiel som za ním a nevedel som ho poriadne dat ani sadnúť :pac: +to on nám odporučil sťahovaci obojok na to vyskakovanie na ľudí hoc neviem ci mam do toho ísť, lebo po prvé neviem ako ho používať a po druhé on sám povedal, že sa pes ľudí boji... Takže celé je to také, nechcem aby si pes ľudí spojil s nepríjemným skubnutim

A ten Kežmarok, no neviem ci by oco stým súhlasil ísť takú diaľku so psom v aute :ha: a ani neviem co to sú tie vylucovacky :jop:

Ale oco sa ešte pozná s par psickarmi takže ešte sa pokúsim s niekym dohodnúť , žeby mi skúsil poukazovať, že čo a ako :lol: len ako vravíte malo kto sa chce venovať nováčikom, a cez internet sa všetko naučiť nedá, hoc sledujem všelijaké k9 tréningy a také veci, ale tam skoro všetci používajú ostnace a el. Obojky a to ja veľmi nechcem keďže nemám s tým skúsenosti a nechcem svojho psa pokafrat
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod wer » Pon 05.03.2018 19:05

aha, tak ked nie on, tak uz fakt neviem, kto...
tie vylucovacky - to je kvalifikacny pretek na majstrovstva sveta a chodi tam kynologicka spicka z celej sr. a to som myslela, ze chod bez psa. ale toho lengvarskeho pod nosom mas lepsiu volbu, len ho musis presvedcit, ze sa snazis a nech sa ti venuje... :ha:

elis, extreme to zabalil podla vsetkeho :ua: a on bol sice z vychodu, ale kdesi inde byval a ani si uz nepamatam, ci nakoniec zohnal daky tim...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 19:08

Simon-NO píše:Nemám také markovacie slovo ako napr "yes" alebo také niečo v tom zmysle a preto chcem kliker, používam dobrý chlapec, a keď už povel končím tak mu poviem voľno a dobrý chlapec


dobře. ono jde o to, abys mu bych schopen oznacit presne tu pozici, kterou odmenujes.

Simon-NO píše:tam skoro všetci používajú ostnace a el. Obojky a to ja veľmi nechcem keďže nemám s tým skúsenosti a nechcem svojho psa pokafrat


delas dobře :yes: :jop:
s pamlskem a hrackou nikdy nic nepokazis tak, aby se s tim nedalo neco dal delat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 19:15

Offtopic:
wer píše:elis, extreme to zabalil podla vsetkeho


a takovy byl ambiciozni, ze?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod wer » Pon 05.03.2018 19:21

Offtopic: ci to nebolo aj tym, ze chyba to vedenie, motivacia... :ua: ale je to skoda, upada to u nas strasne. :plac: preto sa vzdy nadchnem nejakym zapalenym zaujemcom :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod elfinka » Pon 05.03.2018 19:35

Offtopic: najväčšie ambície najrýchlejšie vyhoria. Ja o tom niečo viem :joint: :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 19:36

wer píše:aha, tak ked nie on, tak uz fakt neviem, kto...
tie vylucovacky - to je kvalifikacny pretek na majstrovstva sveta a chodi tam kynologicka spicka z celej sr. a to som myslela, ze chod bez psa. ale toho lengvarskeho pod nosom mas lepsiu volbu, len ho musis presvedcit, ze sa snazis a nech sa ti venuje... :ha:

elis, extreme to zabalil podla vsetkeho :ua: a on bol sice z vychodu, ale kdesi inde byval a ani si uz nepamatam, ci nakoniec zohnal daky tim...


No budem musieť sa mu dajak predviesť :lol: aby to zistil, alebo nájsť niekoho ineho :lol: veľká škoda, že to tu nieje organizované, napriklad každú nedeľu by sme sa mohli stretnúť kto by mal záujem a bolo by :ha: neverím, že by to členovia neocenili :lol: ved hodinka, dve nikoho nezabije.. A keď sa mi to nepodarí tak si budem musieť pomôcť sam :nwm: budem pátrať po internete a nejako sa vynájdem
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 19:41

elfinka píše:Offtopic: najväčšie ambície najrýchlejšie vyhoria. Ja o tom niečo viem :joint: :joint:


Veď to :lol: stačí, že sa mu to pár krát nepodarilo a bolo :D neviem mne sa na tom paci, ze psa môžeš skoro všetko čo chceš, no aj tak sa mi najviac paci športová kynológia presnejšie obrana :D no k tomu mam ďaleko
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 19:45

Elis píše:
Simon-NO píše:Nemám také markovacie slovo ako napr "yes" alebo také niečo v tom zmysle a preto chcem kliker, používam dobrý chlapec, a keď už povel končím tak mu poviem voľno a dobrý chlapec


dobře. ono jde o to, abys mu bych schopen oznacit presne tu pozici, kterou odmenujes.

Simon-NO píše:tam skoro všetci používajú ostnace a el. Obojky a to ja veľmi nechcem keďže nemám s tým skúsenosti a nechcem svojho psa pokafrat


delas dobře :yes: :jop:
s pamlskem a hrackou nikdy nic nepokazis tak, aby se s tim nedalo neco dal delat.



No ale stále sme sa k tomu nedostali :D takže ako to napraviť? +viem, že to sem nepatrí ale chcel by som aby na privolanie (nie z diaľky staci keď mu dám sadni a trosku odídem) mal bradu na mojom bruchu, proste aby bol na mne celkom nalepený, zas viem, že je to len taka maličkosť no dosť mi záleží na maličkostiach
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod elfinka » Pon 05.03.2018 19:47

Simon-NO píše:veľká škoda, že to tu nieje organizované, napriklad každú nedeľu by sme sa mohli stretnúť kto by mal záujem a bolo by neverím, že by to členovia neocenili

Najskôr neocenili, keď človek preteká tak funguje trošku inak no... Mňa ide roztrhnúť že práve máme možnosť ísť na cvičák len v sobotu ráno všetci naraz, tam 2 hodiny čakám aby som si mohla pocvičiť so psom na prázdnom bez obavy z toho, že ku nám dobehne pes začiatočníka.
Keď je ten Peter kamoš s tvojim otcom, tak by to možno vedel dohodnúť. Ale on sa so psami nepára, rozhodne nebude robiť pozitívku, tak si zváž či na to máš žalúdok.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Simon-NO » Pon 05.03.2018 19:55

elfinka píše:
Simon-NO píše:veľká škoda, že to tu nieje organizované, napriklad každú nedeľu by sme sa mohli stretnúť kto by mal záujem a bolo by neverím, že by to členovia neocenili

Najskôr neocenili, keď človek preteká tak funguje trošku inak no... Mňa ide roztrhnúť že práve máme možnosť ísť na cvičák len v sobotu ráno všetci naraz, tam 2 hodiny čakám aby som si mohla pocvičiť so psom na prázdnom bez obavy z toho, že ku nám dobehne pes začiatočníka.
Keď je ten Peter kamoš s tvojim otcom, tak by to možno vedel dohodnúť. Ale on sa so psami nepára, rozhodne nebude robiť pozitívku, tak si zváž či na to máš žalúdok.


No aj to mi je jasné, že skúsení cvičítelia majú svoje plány a chápem aj to, že im to môže aj prekážať.. Ale aj tak každý bol raz začiatočník :) a mohlo by sa to rozdeliť aj na nejaké skupiny napr, že pretekári,pokročilí a začiatočníci alebo tak nejak, /alebo by to bolo na problémy, že v nejaký deň by sa riešil problém so socializaciou, poslušnosť, obrana a tak ;) s lengvarskym to chápem, že by sa stým neparal ale tak co už, no uvidíme
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel "k nohe"

Poslaťod Elis » Pon 05.03.2018 19:58

Simon-NO píše:proste aby bol na mne celkom nalepený, zas viem, že je to len taka maličkosť no dosť mi záleží na maličkostiach


když ti se ptas na takove věci, které se strasne spatne vysvetluji přes net.
a vis, ze dotek je pak penalizovaný, ze? :angel:

ale ok -zkusim neco.
navedeni pamskem do pozadovane pohohy jsi zkousel?
pak se pouzivaji dve voditka -ale to uz chce trosku praxe.

Kacena je ucena navadenim
https://youtu.be/QjKHBvabJv8
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa