Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod MisheliQ » Str 18.03.2015 19:42

Pigie nečakala by som, že si ten druhý bude riešiť svojho psa, ale šla by som smerom k tomu môjmu a zastavila druhého psa v pokračovaní (s kľudom samozrejme, bez kopancov), len by som proste druhému psovi bránila v pohybe smerom ku môjmu psovi. Fergie to tiež nemá rada, preto veľkých psov už veľmi ani nekontaktuje. Ja psa poriešim a ona môže byť v pohode.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Str 18.03.2015 19:48

No, ja ho zastavujem, ak mozem, len ho potom musim pustit, ze? Lebo ved ja tiez niekam idem a majitel nema volu psa si pridrzat. To nie su len take nahodne stretnutia. To su naozaj caste stretavky, kludne aj 3x za den :lol: Ja proste nemozem neustale fixovat cudzieho psa. Skor hladam riesenie, ktore este ja mozem spravit, ktore by druheho psa ukludnilo, zneistilo, alebo cokolvek. Ale cim viac nad tym rozmyslam, tym viac mi to pride proste nerealne bez toho , zeby mal o to zaujem aj majitel druheho psa. Ibaze ten tiez chce psa vylietat, lebo ma pretlak energie, takze ho vencit na voditku nechce. Sa mozu akurat tak presunut okolo mna na voditku - co sa zda, ze som dosiahla, ak to rovno neotocia :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod elfinka » Str 18.03.2015 20:39

Pigie - no ja ti nefim ci mas co spravit, ani ci s tym ma ten majitel co ine spravit, nez ze vas bude obchadzat na voditku. Ja mam prave torpedo valcovacie, a proste nikdy som neprisla na to co spravit tak, aby spomalil. A co ja, chodila som do stenacej skolky k "najlepsim z najlepsich" (citujem, mne to az tak carovne neprislo :heh: ) a ani tam mi nevedela trenerka poradit nic funkcne, co s tym psom robit aby tak nevalcoval. Takze jediny s kym sa mohol zahrat boli psy, ktore boli dostatocne psychicky alebo fyzicky zdatne, aby to ustali. A hlavne ta psychika spravi vela. Zazila som napriklad raz, ze prisla asi 10 kilova fenecka a totalne mojho vtedy 35 kiloveho truhla prehnala, az sa divil co sa to deje :heh: a naopak fenka vacsia nez on z neho mala hrozu.
Ja to vidim tak, ze psy si musia sadnut, inak nema zmysel ich do toho nejak "nutit". Ja si tiez nepokecam dobre s kazdym clovekom na planete, preco by mal moj pes byt schopny a ochotny sa hrat s kazdym inym psom na planete.

A ostatne, toto som si tiez nevymyslela len ja sama, ale aj inaksie kapacity na psie chovanie: http://blog.koira.cz/vycvik-psu/herni-s ... otbalistou

No a este nieco pre priaznivcov (nekontrolovaneho) kontaktovania kazdeho psa s kazdym: http://blog.koira.cz/vycvik-psu/159
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Str 18.03.2015 20:58

Nuz, mlady sa uz boji ciernych vacsich psov prave kvoli tomu, ze ti ho naozaj valcuju az pisti. To nie je o psychickej stabilite, to je o tom, ze oni idu naozaj na kontakt. Psychicka stabilita je u neho 0 bodov, ale je schopny sa hrat aj s ovela vacsimi psami, ktori proste na kontakt nejdu. Ciernym uz neveri bohuzial, s tymi sa fakt ani hrat nechce :heh: Jasne, psi si nemusia sadnut, ale tak ignore by mohli, nie? :joint: Sak o to mi ide vlastne, co robit, aby mojho ignorovali este predtym, ako zjaci :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod mairi » Str 18.03.2015 21:20

elfinka píše:No a este nieco pre priaznivcov (nekontrolovaneho) kontaktovania kazdeho psa s kazdym: http://blog.koira.cz/vycvik-psu/159

vyborny clanok, absolutny suhlas, tiez nedovolim cudzim psom aby obtazovali alebo sikanovali moje psy, tiez to nedovolim mojim :jop: a to nie som ziaden zakazovac styku, ale s "normlanymi" psami, nastastie moje baby su zvycajne velmi slusne a dokazu ustat aj nie celkom ok psa :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod lila.claire » Str 18.03.2015 23:16

Pigie, nepotrebujete negatívne skúsenosti. ja nepúšťam keď vidím že e-e. lol, raz sme stretli také malé biele nič, ale aká piraňa to bola, stále by len kusala Betu do zadku, ťahala za chlpy, akože bola menšia od nej ale Bete toto príjemné nebolo teda. a ona sa nebráni, len ku mne šla. sme odišli...
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod pigie » Štv 19.03.2015 7:06

Hmm, tak zase kvoli psovi prerusit kontakty so susedmi? :nwm: Ved to su jedini ludia s ktorymi sa ja bavim "nazivo". To by bola prilis velka obeta :heh: Musim najst riesenie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod calwen » Štv 19.03.2015 8:00

Napr. Roxynka vs holandaci je asi to iste ako mas ty, len teda s rozdielom, ze ja magorov zrusim. Ale nie vzdy to stiham, najma ked Rox provokuje Mardiho, ktory je bez sance ju dobehnut a zo zalohy zrazu vyleti Emma a v sekunde cez nu prejde. Mala sa naucila zastavit, ked vidi, ze hrozi pruser a velki to respektuju.
Ale ako to riesit s cudzimi to veru neviem...
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod hriva » Štv 19.03.2015 8:02

Bria sa už takto boji Nera. Ten keď chyti rapel a začne koleckovat ona stiahne chvost a pricapi sa k zemi. To ani neni veľký váhou rozdiel medzi nimi ale on je...jak delova gula. To položí aj dospeleho chlapa jeho naraz :ach:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Bad » Štv 19.03.2015 8:09

hriva píše: Ten keď chyti rapel a začne koleckovat ona stiahne chvost a pricapi sa k zemi. To ani neni veľký váhou rozdiel medzi nimi ale on je...jak delova gula. To položí aj dospeleho chlapa jeho naraz

:lol: Aribovi jsem hned ze začátku zatrhla dělat si z Bádi kuželky, tak jenom proletí těsně kolem něj, max si čutne zadkem, a já uhnu, respektive už i to tlumí, zlato moje .....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod hriva » Štv 19.03.2015 8:21

Tak on ju zramoval max 2 krát. Ale očividne to dosť bolelo a odvtedy sa bojí. Tiež spraví len takú tesnotku. Ale je to nepríjemné. Ja vždy utekám ku stene keď začne. :ha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Silvuch » Štv 19.03.2015 9:56

Nira je taký demolator ešte aj so sklonom k prepnutiu na lov.... Sa ju bojím pustat..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Margita » Štv 19.03.2015 11:59

ja Briu plne chapem :lol:

dnes som stretla taku "psickarku" sla so,alebo lepsie povedane mala ist s,nieco ako jrt,ale take vyssie ,nastastie kastrat,nas si nevsimal,pred panickou bol tak 20metrov na sidlisku,zazrel psa,tak sa rozbehol k nemu ,ona len vola ze "Zoro,Zoro,nesmies,Zoro nesmies,nesmies,nesmies" Zorko si cuchol psa a isiel si po svojom,ona potom "Zorko cakaj,cakaj,nesmies" pes vobec nereagoval,ale toto bol priklad toho ze mnohe psy maju viac rozumu ako ich majitelia,a tento pes by sa kludne vencil aj sam,a tu zensku co za nim chodila potreboval len na to aby mu otvarala dvere
k nam Zorko nedosiel,ale keby dosiel ,s najvacsou pravdepodobnostou by ani "nic nespravil" len by si cuchol a siel het,ale rozculil by mi psy,a to je dost
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Silvuch » Štv 19.03.2015 12:25

My tu máme samovenciara. Velkos vlčiak. K nám sa boji priblížiť bo mam strarsieho psa a niekedy aj viac. Parkrat bol na nasom pozemku, bariak ho zahnal. Ale sused ma jazvečíka, tiež bezprizorne venciaci. Občas ich pozorujem oknom. A veru stoja oproti sebe jak dikobrazy. A veru uz som videla jak tlce ten vlčiak toho malého.. Ešte par vyhranych subojov a dovoli si i na bariaka.. Majitelov vplyv žiaden.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Venčenie - ako sa má správať správny psíčkar?

Poslaťod Silvuch » Štv 19.03.2015 12:27

Majitel tvrdi ze to dobrý pes. Neublizi.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa